Masz Amazfit Balance? Ta aktualizacja robi z zegarka sprzęt dla sportowych świrów

Maksym SłomskiSkomentuj
Masz Amazfit Balance? Ta aktualizacja robi z zegarka sprzęt dla sportowych świrów

Amazfit udostępnił dużą aktualizację dla smartwatchy Balance 2, Balance Ultra i Balance 3. Nowe funkcje zainteresują przede wszystkim biegaczy, fanów HYROX i osoby korzystające z nawigacji w terenie.



Amazfit Balance z wielką aktualizacją dla aktywnych

Firma Amazfit poinformowała o dużej aktualizacji oprogramowania dla inteligentnych zegarków z serii Amazfit Balance. Nowe funkcje trafiają do modeli Amazfit Balance 2, Amazfit Balance Ultra oraz Amazfit Balance 3. Nie jest to kosmetyczna poprawka z kilkoma łatkami w tle, ale obszerny pakiet zmian, który realnie zmienia wygląd treningów.

Najciekawiej wygląda nowość dla biegaczy, czyli Equivalent Pace w Amazfit Balance 2. Zegarek przelicza wysiłek na zróżnicowanym terenie na odpowiednik tempa po płaskim. W praktyce ma to pomóc lepiej ocenić, czy podbieg naprawdę był wolny, czy po prostu kosztował organizm znacznie więcej energii. Dla osób trenujących w pagórkowatym terenie to bardzo sensowna funkcja.



Amazfit Balance 2 dostał też planowanie tras offline bezpośrednio na zegarku. Użytkownik może tworzyć pętle lub wyznaczać trasę w aplikacji Mapy nawet bez połączenia z siecią. Jeśli zejdzie z kursu, zegarek ma potrafić przeliczyć trasę ponownie. To jedna z tych funkcji, które brzmią nudno tylko do momentu, w którym faktycznie zgubicie się na nieznanej ścieżce.

Coś dla miłośników HYROX, Stryd i lepsze mapy

Aktualizacja mocno zahacza też o HYROX. Amazfit Balance 2 otrzymał integrację HYROX Race x Stryd, dzięki której po połączeniu z footpodami Stryd można śledzić metryki tempa w czasie rzeczywistym podczas treningu lub zawodów. Amazfit Balance Ultra i Balance 3 dostały z kolei usprawnione połączenie biblioteki treningów HYROX w aplikacji Zepp z symulacjami treningowymi na zegarku.

Kolejnym novum jest OmniRecorder, czyli funkcja pozwalająca przesyłać dźwięk z telefonu na zegarek przez Bluetooth, nagrywać go lokalnie i odtwarzać później bezpośrednio z zegarka. Amazfit podkreśla, że nagrania są przeznaczone do użytku osobistego i nie można ich eksportować na inne urządzenia.

Amazfit Balance Ultra i Balance 3 otrzymały również podgląd trasy przed rozpoczęciem nawigacji, poprawione skalowanie map, lepszą obsługę warstw mapowych i bardziej responsywne sterowanie zoomem za pomocą koronki. Producent poprawił też dokładność śladu GPS oraz tempa w czasie rzeczywistym w miejscach zalesionych.

Lista zmian w aktualizacji oprogramowania zegarków Amazfit Balance obejmuje także synchronizację danych aktywności i zdrowia między urządzeniami ekosystemu Zepp. Pojawiły się ponadto nowe wskaźniki statusu na tarczach, poprawki nurkowania, usprawnione pobieranie map i – jak zawsze – poprawki stabilności. Naprawiono też błąd, który mógł powodować restart zegarka podczas bardzo długich treningów z rozbudowanymi trasami.

Źródło: Amazfit

Maksym SłomskiZ dziennikarstwem technologicznym związany od 2009 roku, z nowymi technologiami od dzieciństwa. Pamięta pakiety internetowe TP i granie z kumplami w kafejkach internetowych. Obecnie newsman, tester oraz "ten od TikToka". Miłośnik ulepszania swojego desktopa, czochrania kotów, Mazdy MX-5 i aktywnego uprawiania sportu. Wyznawca filozofii xD.