Polka chciała przetestować czat Dziecięcego Telefonu Zaufania. Pisała, że nie chce żyć

Maksym SłomskiSkomentuj
Polka chciała przetestować czat Dziecięcego Telefonu Zaufania. Pisała, że nie chce żyć

Od czasu do czasu Polacy i Polki wpadają na osobliwe pomysły. Otwierają nielegalne kopalnie kryptowalut w dziwnych miejscach, zadają nietypowe pytania policjantom i zostają aresztowani, czy też bawią się w żywe baterie przeciwlotnicze. Pewna 27-latka postanowiła sprawdzić działanie czatu Dziecięcego Telefonu Zaufania. Zrobiła to w wyjątkowo idiotyczny sposób.

Polka przetestowała Dziecięcy Telefon Zaufania – spotkała ją kara

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie otrzymali kilka dni temu niepokojące zgłoszenie z Sekcji Obsługi Całodobowej Wydziału Wywiadu Kryminalnego Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. Okazało się, że za pomocą czatu Dziecięcego Telefonu Zaufania przyszła wiadomość od kobiety, która sugerowała chęć popełnienia samobójstwa. Pisała operatorowi, że nie chce jej się żyć ze względu na konflikt z rodzicami. Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie.

W takich sytuacjach należy działać szybko. Służby ustaliły adres użytkownika czatu – była nim osoba zamieszkująca powiat garwoliński. Dyżurny zadysponował policjantów pod wskazany adres, gdzie okazało się, że rozmowa była tylko… testem. 27-latka stwierdziła, że nie potrzebuje pomocy i chciała tylko przetestować to, jak działa Dziecięcy Telefon Zaufania.

Polka tłumaczyła się, że nie wiedziała, że przekazywane przez nią treści będą weryfikowane przez Policję. Funkcjonariusze przybyli na miejsce poinformowali ją, że popełniła wykroczenie. Zaangażowała służby ratownicze i porządkowe do fikcyjnego zgłoszenia. Tym samym odebrała szansę pomocy komuś, kto tej pomocy mógł realnie potrzebować.

27-latkę ukarano grzywną – obyło się zatem bez poważniejszych kar.

Dziecięcy Telefon Zaufania – numer i czat

Przemoc ze strony rówieśników, dyskryminacja, hejt w szkole i internecie. Brak zrozumienia przez dorosłych. Dramaty, które przeżywają młodzi ludzie, narastają błyskawicznie. Na pomoc medyczną trzeba długo czekać, ale wiele problemów można rozwiązać zwykłą rozmową. Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800121212 działa siedem dni w tygodniu, przez całą dobę. Istnieje też specjalny czat internetowy – darmowa poradnia psychologiczna dla dzieci i młodzieży.

Dręczą Cię w szkole, biją na podwórku, stałeś się celem ataku w Internecie? Zostałeś sam, pogubiłeś się w życiu, straciłeś przyjaciela, nie masz z kim pogadać? Nie jesteś sam. Zadzwoń pod darmowy numer 800 12 12 12 lub napisz na internetowym czacie. Czekają tam na Ciebie ludzie, którzy Ci pomogą. Za darmo. Nie musisz się przedstawiać ani mówić, skąd dzwonisz. Możesz pozostać anonimowy. Eksperci pomogą Ci rozwiązać Twój problem, wyjaśnią, co robić, gdzie znaleźć konkretne wsparcie

– zachęca Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

Źródło: Policja Mazowiecka

Udostępnij

Maksym SłomskiZ dziennikarstwem technologicznym związany od 2009 roku, z nowymi technologiami od dzieciństwa. Pamięta pakiety internetowe TP i granie z kumplami w kafejkach internetowych. Obecnie newsman, tester oraz "ten od TikToka". Miłośnik ulepszania swojego desktopa, czochrania kotów, Mazdy MX-5 i aktywnego uprawiania sportu. Wyznawca filozofii xD.