Wymagania sprzętowe Windows 11 można obejść pojedynczą komendą

Anna BorzęckaSkomentuj
Wymagania sprzętowe Windows 11 można obejść pojedynczą komendą

Z najnowszego systemu Microsoftu korzysta stosunkowo niewielu użytkowników. Ma to wiele przyczyn, ale jedną z nich są niewątpliwie rygorystyczne wymagania sprzętowe Windows 11. Uniemożliwiają one wielu osobom aktualizację Windows 10 do nowszego systemu. Oczywiście istnieje kilka sposobów na obejście tego problemu, ale właśnie odkryto sposób szczególnie prosty.

Jedna komenda, by obejść wymagania sprzętowe Windows 11

Jak zauważył użytkownik serwisu X (znanego dawniej jako Twitter) o pseudonimie Bob Pony, wystarczy dodać komendę „/product server” do polecenia setup.exe w katalogu instalacyjnym Windows 11, aby móc zainstalować Windows 11 na praktycznie każdym pececie. Komenda ta pozwala bowiem ominąć wymagania sprzętowe systemu.

Warto zauważyć, że omawiana metoda została w zasadzie opisana szczegółowo już ponad rok temu. Jako że miało to jednak miejsce na wietnamskim forum, ta większości świata po prostu umknęła. Dopiero niedawno na oryginalny post zwrócił na dawnym Twitterze uwagę Tomy Kwong. W każdym razie doniesienia sugerują, że komenda „/product server” działa nawet w najnowszym wydaniu systemu Windows 11. Czas pokaże jednak, czy Microsoft nie zatka tej luki w przyszłości.

Przesiadka na nowszy system – co musisz wiedzieć?

Jeżeli chciałbyś zainstalować system Windows 11 na niewspieranym przez niego komputerze, musisz wiedzieć, że system operacyjny działa dobrze na większości urządzeń kompatybilnych z Windows 10. Niemniej, niektóre funkcje wymagające nowszego sprzętu i modułu TPM 2.0 mogą na tych komputerach sprawiać problemy.

Pewnie zastanawiasz się, czy w ogóle warto przesiadać się na system Windows 11. Ja korzystam z niego w zasadzie od premiery i nie mogę na niego narzekać. Prezentuje się on znacznie nowocześniej niż Windows 10 i oferuje pewne funkcje, którymi starszy system nie dysponował. Mowa chociażby o funkcjach Snap Layouts i Snap Groups, z których korzystam na co dzień.

Oczywiście Windows 11 zawiera pewne wady, zwłaszcza w zakresie personalizacji paska zadań. Dziś nie wyobrażam sobie jednak powrotu do systemu Windows 10.

Dodam, że po instalacji systemu Windows 11 na niewpieranym komputerze, na ekranie tego peceta będzie wyświetlał się znak wodny o treści „wymagania Windows 11 nie zostały spełnione”. Istnieje jednak bardzo prosty sposób na usunięcie tego znaku wodnego, a poznasz go, czytając jeden z naszych artykułów.

WiŹródło: X, fot. tyt. Microsoft

Udostępnij

Anna BorzęckaSwoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła w 2015 roku. Na co dzień pisze o nowościach ze świata technologii i nauki, ale jest również autorką felietonów i recenzji. Chętnie testuje możliwości zarówno oprogramowania, jak i sprzętu – od smartfonów, przez laptopy, peryferia komputerowe i urządzenia audio, aż po małe AGD. Jej największymi pasjami są kulinaria oraz gry wideo. Sporą część wolnego czasu spędza w World of Warcraft, a także przyrządzając potrawy z przeróżnych zakątków świata.