Google Chat: internetowa wersja usługi z przeprojektowanym interfejsem

Piotr MalinowskiSkomentuj
Google Chat: internetowa wersja usługi z przeprojektowanym interfejsem
Google ostatnimi czasu narobił nieco bałaganu jeśli chodzi o komunikatory. Mowa oczywiście o wygaszaniu usługi Hangouts i zastąpieniu ją przez Google Chat. Wygląda na to, że gigant w końcu postanowił rozpocząć finalny proces migracji użytkowników. Zobaczcie, co się zmieni.

Google Chat zupełnie odmieniony

Bezpłatni użytkownicy już niedługo otrzymają możliwość skorzystania z zupełnie odświeżonej strony internetowej Google Meet. Na razie mają do niej dostęp wyłącznie osoby należące do Google Workspace. W internecie Pojawiły się już jednak zrzuty ekranu prezentujące przeprojektowany interfejs.

Pierwsze co rzuca się w oczy, to podobieństwo do Gmaila. Po lewej stronie witryny ujrzymy menu zawierające listę kontaktów, do których możemy zadzwonić lub napisać. Ponadto widnieje tam sekcja „Pokoi” oraz możliwość rozpoczęcia lub dołączenia do spotkania z poziomu Meet. Jeśli ktoś preferuje bardziej minimalistyczny widok, to boczny pasek można zwinąć – wtedy zamiast pełnych nazw kontaktów wyświetlą się wyłącznie awatary.

google chat wyglad 2Źródło: 9to5google

Pisanie na Google Chat w małych oknach

Dosyć przyjemną nowością jest opcja rozmowy w małych oknach pojawiających się po prawej stronie interfejsu. Konwersacje można oczywiście minimalizować, co stanowi idealne rozwiązanie dla osób piszących z wieloma użytkownikami. Tym samym nie trzeba się przełączać między oknami.

Nie wiadomo, kiedy dostęp do internetowego Google Chat trafi do kont osobistych. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: 9to5google / Foto. Google 

Udostępnij

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.