Dziewiąte urodziny Gadu-Gadu

mareklSkomentuj
Dziewiąte urodziny Gadu-Gadu

teresowaniem użytkowników sieci. Już w pierwszym dniu startu komunikatora zarejestrowało się ponad 10 tys. osób, a po roku liczba ta przekroczyła już 250 tys. Znajomi zaczęli polecać sobie wzajemnie program do pogawędek, który stał się bezpłatną alternatywą dla np. komórek. Gadu-Gadu oferowało ponadto wysyłanie bezpłatnych SMS-ów. Wbrew powszechnym opiniom, GG nie było pierwszym komunikatorem w Polsce, musiało już sprostać obecnej konkurencji zagranicznych aplikacji. Dzięki prostej instalacji, obsłudze, polskiemu menu oraz małej objętości pliku – Gadu-Gadu szturmem zaczęło zdobywać serca polskich internautów.

Obecnie z komunikatorów internetowych korzysta prawie 80% użytkowników Internetu w Polsce (badanie Diagnoza Społeczna 2009). Z czego większość osób korzysta regularnie – co czwarty Polak korzysta z komunikatora przynajmniej raz w tygodniu. Zdecydowana większość z tych osób korzysta z Gadu-Gadu. Statystyki Gadu-Gadu pokazują, że już ponad 8 mln numerów GG użytkowników aktywnie komunikuje się przez Gadu-Gadu, a ponad 10 mln numerów loguje się w ciągu miesiąca, ponad 5 mln dziennie i ponad 3,5-4mln użytkowników komunikuje się codziennie z innymi. Łącznie wszyscy użytkownicy GG utrzymują ponad 350 mln relacji. A przez serwery GG codziennie przechodzi kilkaset milionów wiadomości.

Gadu-Gadu dziś to nie tylko najpopularniejszy program do komunikacji w Polsce, ale i szereg usług towarzyszących: serwis społecznościowy MojaGeneracja.pl, Bliziutko.pl, mikroblog Blip.pl, Pykam.pl, Nauka.pl, MEGAslownik.pl czy radio internetowe Open.FM. Producent komunikatora uruchomił również sieć telefonii komórkowej GaduAIR.

Na sukces Gadu-Gadu codziennie w pocie czoła pracuje około 250 osób w Warszawie, Wrocławiu i na Ukrainie. W samej tylko Warszawie pracuje 220 osób, tu też znajduje się serce firmy – GG Network S.A. Polskie doświadczenia GG są wykorzystywane za granicą – mieszkańcy Ukrainy mogą już korzystać z podobnych rozwiązań – wprowadza je na Wschodzie ukraiński oddział Gadu-Gadu. W nie dalekiej przyszłości planowane jest otwarcie oddziałów w Rumuni i Bułgarii. We Wrocławiu działa Centrum Deweloperskie Gadu-Gadu oraz znajduje się siedziba firmy LIVECHATSoftware, która należy do Grupy Gadu-Gadu.

Skala Gadu-Gadu i potencjał jej rozwoju został dostrzeżony przez globalny koncern Naspers, który jest obecnie właścicielem spółki, umożliwiając w ten sposób wprowadzanie projektów z całego świata. Grupa Naspers to południowo-afrykański koncern medialny, który jest też współwłaścicielem m.in. takich znanych portali jak Bankier.pl, czy największej w Polsce platformy aukcyjnej Allegro.pl.

Źródło: GG Network S.A.

Udostępnij

marekl