Posiadacze Xboksa One – już niedługo wysuniecie płytę z napędu przy pomocy kontrolera

Piotr MalinowskiSkomentuj
Posiadacze Xboksa One – już niedługo wysuniecie płytę z napędu przy pomocy kontrolera
Osób decydujących się na zakup fizycznych wersji gier jest coraz mniej, lecz Microsoft nie zamierza o nich zapomnieć. Wskazuje na to nadchodząca aktualizacja oprogramowania konsoli Xbox One, która wprowadzi funkcjonalność znaną wszystkim posiadaczom kultowego X360. Mowa oczywiście o możliwości wysunięcia płyty z napędu sprzętu przy pomocy kontrolera.



Polityka Microsoftu jest dla mnie nieco zabawna. Koncern w dosłownie tym samym momencie przedstawia szczegóły Xboksa Series X i publikuje znaczące aktualizacje do oprogramowania Xboksa One. Nasuwa się pytanie „po co?”, ale z drugiej strony jest to miły gest w stronę osób, które nie myślą o kupowaniu nowej konsoli zaraz po premierze.

[PSA] You can now press X to eject a disc using a controller – We did it /r/xboxone ! from r/xboxone



Osoby znajdujące się w programie Xbox Insider dostrzegły, że dashboard urządzenia wzbogacił się o ikonkę sugerującą, iż za pomocą przycisku „X” można wysunąć płytę z napędu. Zastanawiające jest dlaczego Microsoft zdecydował się na implementację takiej funkcji dopiero teraz, gdy fizyczne edycje gier odchodzą do lamusa.

Nie wiadomo, kiedy dokładnie funkcja zostanie wprowadzona dla wszystkich użytkowników. Być może stanie się to w przeciągu kilku najbliższych tygodni… lub miesięcy.

Źródło: Reddit


Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.