Na drugi sezon Wiedźmina jeszcze sobie poczekamy. Prace zostały wstrzymane

Piotr MalinowskiSkomentuj
Na drugi sezon Wiedźmina jeszcze sobie poczekamy. Prace zostały wstrzymane
Pierwszy sezon serialu Wiedźmin miał swoją premierę w grudniu 2019 roku. Pandemia koronawirusa stanowiła wtedy wyłącznie chiński problem i nikt nie przypuszczał, że swoje żniwa zbierze również w innych krajach. Prawie rok później mamy do czynienia z drugą falą globalnego problemu, co przekłada się na liczne kłopoty w niemalże wszystkich branżach.

Wiedźmin nie ma lekko

Prace nad wieloma filmami i serialami zostały niedawno wznowione. Mowa o m.in. czwartym sezonie Stranger Things czy drugim sezonie Wiedźmina. Jak się jednak okazuje… nie na długo. Netflix zadecydował o wstrzymaniu nagrywania adaptacji dzieł Andrzeja Sapkowskiego z powodu wykrycia czterech przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 na planie produkcji.


Chorobę zdiagnozowano u osób niemających kontaktu z główną obsadą, lecz na wszelki wypadek zlecono wykonanie testu na obecność koronawirusa wszystkim osobom pracującym stacjonarnie przy tytule. Jeśli okaże się, że nikt inny się nie zaraził, to prace zostaną wznowione.

W innym przypadku nagrywanie zostanie przerwane na dłużej. Do tego dochodzi wprowadzony w Wielkiej Brytanii lockdown, co zmusiło ekipę do zmiany części planów. Jednym słowem – problemów wciąż przybywa. Z tego też względu nie wiadomo, kiedy tak naprawdę doczekamy się drugiego sezonu przygód Geralta.

Miało się to stać w 2021 roku, lecz nikt nie jest w stanie przewidzieć, co jeszcze wydarzy się na przestrzeni najbliższych tygodni/miesięcy. Nie pozostaje nic oprócz czekania i cierpliwości.

Źródło: Deadline / Foto. Netflix

Udostępnij

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.