Wyszukiwarka Google posłuży jako… stroik do instumentów

Piotr MalinowskiSkomentuj
Wyszukiwarka Google posłuży jako… stroik do instumentów
{reklama-artykul}
Google zdecydowało się na wzbogacenie swojej wyszukiwarki o automatyczny stroik chromatyczny. Tym samym nic nie stoi na przeszkodzie, by w szybki i sprawny sposób nastroić swoją gitarę właśnie przy pomocy nowego narzędzia udostępnionego przez koncern. Mimo że brzmi to dosyć kuriozalnie.

Stroik do instrumentów w wyszukiwarce Google

Nie da się ukryć, że Google to od pewnego czasu nieco więcej, niż prosta wyszukiwarka informacji. Oferuje ona również szereg narzędzi ułatwiających wykonywanie niektórych zadań czy nawet kilka gier uprzyjemniających wolne chwile. Jak się okazuje, przyszedł czas na wdrożenie kolejnej tego typu funkcjonalności.

Wczoraj wyszukiwarka Google zyskała tuner chromatyczny. Dzięki niemu możemy nastroić nasz instrument strunowy bez potrzeby instalacji jakichkolwiek aplikacji ze Sklepu Play. Te często nie są bowiem zbyt dobre i oferują więcej reklam, aniżeli przydatnych funkcji. Jak działa nowość?

Wystarczy wpisać „google tuner” na jakimkolwiek urządzeniu, a na ekranie wyświetli się dedykowane narzędzie. Wtedy wystarczy kliknąć ikonę mikrofonu i wyrazić zgodę na nagrywanie. Przetestowałem stroik na ukulele i muszę przyznać, że działa naprawdę nieźle! Ze swojej strony polecam jednak zrobienie tego na smartfonie – wersja na desktopy niezbyt poprawnie zdaje się wykrywać mikrofon i przechwytywać dźwięk.

Screenshot 20211008 103708 com.android.chrome 1Źródło: wł.

Warto przy okazji wspomnieć, że wyszukiwarka Google oferuje także inne narzędzia. Mowa tu o m.in. rzucie kostką, spinnerze, kalkulatorze, metronomie czy selektorze kolorów. Oczywiście część z nich to usługi o ograniczonej funkcjonalności, lecz przydadzą się w niezbyt wymagających sytuacjach.

Źródło i foto: wł.

Udostępnij

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.