Polacy chcą zablokować budowę nadajników 5G – powstała petycja

Maksym SłomskiSkomentuj
Polacy chcą zablokować budowę nadajników 5G – powstała petycja
{reklama-artykul}
Nie dalej jak wczoraj informowaliśmy o bezpardonowym ataku przeciwników sieci 5G na infrastrukturę telekomunikacyjną w Wielkiej Brytanii. Zdaniem co poniektórych rozwój sieci 5G ma bezpośredni związek z szerzeniem się na świecie pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. W Polsce uruchomiono właśnie petycję, która ma zostać złożona na ręce premiera rządu Rzeczpospolitej Polskiej, Mateusza Morawieckiego.

Blisko 30 000 osób podpisało w serwisie Avaaz.org petycję o zablokowanie w Polsce instalowania nadajników 5G. Protestujących przeciwko rozwojowi technologii Polaków nie przekonują najwyraźniej publikowane cyklicznie wyniki różnych badań. Najnowsze, przeprowadzone w Wielkiej Brytanii, dowiodło, że stacje bazowe 5G emitują ok. 0,039% promieniowania dopuszczanego normami. Przeciwnicy 5G „podejrzewają, że technologia jest szkodliwa” i „nie chcą być królikami doświadczalnymi”.

„promieniowanie o takiej częstotliwości zaburza naturalne funkcje organizmu które oparte są o naturalne przekazywanie w ciele impulsów elektromagnetycznych. Praca serca, komunikacja międzykomórkowa a nawet myślenie, które jest przebiegiem impulsów elektrycznych między neuronami.”, stanowi fragment petycji, który przytaczam zgodnie z oryginalną pisownią.

Siłę sprawczą petycji kierowanych do różnych osób i instytucji za pośrednictwem serwisów pokroju Avaaz.org dobrze obrazuje poniższy mem.

petycje online mem

Mimo to autorzy petycji wierzą, że przynajmniej zwrócą uwagę społeczeństwa na rzekomo istniejący problem.

Polski rząd jakiś czas temu zapowiedział podniesienie norm promieniowania dla 5G. Zmiana potrzebna jest, aby infrastruktura 5G działała w Polsce zgodnie z przeznaczeniem – stabilnie i bez zakłóceń. „Rekomendujemy, aby nowe normy PEM w Polsce były zgodne z zaleceniami ICNIRP dla państw w Unii Europejskiej”, mówiła w październiku ubiegłego roku Wanda Buk, wiceminister cyfryzacji. W Polsce górne limity poziomu pól elektromagnetycznych (PEM) dla częstotliwości 300 MHz – 300 GHz wynoszą 7 V/m. Postulowane zmiany mają prowadzić do ich podniesienia do zakresu 28-61 V/m, w zależności od częstotliwości.

Źródło: Avaaz.org, inf. własna

Udostępnij

Maksym SłomskiZ dziennikarstwem technologicznym związany od 2009 roku, z nowymi technologiami od dzieciństwa. Pamięta pakiety internetowe TP i granie z kumplami w kafejkach internetowych. Obecnie newsman, tester oraz "ten od TikToka". Miłośnik ulepszania swojego desktopa, czochrania kotów, Mazdy MX-5 i aktywnego uprawiania sportu. Wyznawca filozofii xD.