Pozostając w klimacie absurdów warto poinformować, że CyanogenMod został usunięty ze sklepu Google Play. Rzekomo pogwałcił regulamin usługi, ale w rzeczywistości wszyscy wiemy, że Google nie podoba się popularność tej modyfikacji.
W ubiegłym tygodniu na Facebooku pojawiło się sporo aplikacji, które czyhały na portfele naiwnych użytkowników. Informowaliśmy między innymi o fałszywej usłudze lokalizującej osoby po numerze telefonu oraz o przekręcie o zabarwieniu skandaliczno-erotycznym. Koniecznie zapoznajcie się z tymi wpisami, aby dowiedzieć się, jak unikać podobnych oszustw w przyszłości.
Biedronka dodała do swojej oferty atrakcyjny smartfon wraz z rocznym dostępem do mobilnego internetu. Ze szczegółami promocji możecie się zapoznać w tym miejscu. Tymczasem w Finlandii zadebiutował pierwszy telefon Jolla napędzany przez nowy system operacyjny – Sailfish OS. Jak myślicie, czy uda mu się osiągnąć sukces i przebić na międzynarodowym rynku? HTC pozazdrościło natomiast nowych kolorów iPhone’a i zapowiedziało złotą wersję swojego flagowca – HTC One.
W ostatnich dniach pojawiło się sporo interesującego oprogramowania. Twórcy Game Maker Studio udostępnili swoją aplikację zupełnie za darmo. Szczegóły promocji tutaj. Pojawiła się nowa wersja Ashampoo Burning Studio 14. Nie omieszkaliśmy jej zatem solidnie przetestować. Swoją premierę miał również nowy menadżer haseł od znanej firmy F-Secure. Dla czyściochów mamy natomiast nową wersję CCleanera, który został zoptymalizowany do pracy z przeglądarkami.
No dobrze, miejmy to już za sobą. PlayStation 4 zadebiutowało w naszym kraju, a pod tym linkiem znajdziecie szczegółowe informacje na temat premiery. Nie można również zapominać o konkurencji. Xbox One miał swoją światową premierę tydzień temu. Milion egzemplarzy sprzedało się zaledwie w przeciągu pierwszych 24 godzin. Gratulujemy. Dla zwolenników bardziej pecetowych rozwiązań mamy pierwszy prototyp Steam Machine, stworzony przez firmę iBuyPower. Wygląda rewelacyjnie! Pozostając w temacie – ruszyła jesienna wyprzedaż gier na Steamie! Nie zapomnijcie sprawdzić aktualnych ofert.
W dziale testów pojawiły się artykuły zarówno na temat nowego software’u, jak i technologicznych gadżetów. Na pierwszy ogień poszedł program wspomagający proces odinstalowywania – Revo Uninstaller Pro. Zajęliśmy się także Ashampoo Burning Studio 14, o czym wspominaliśmy kilka akapitów wyżej. Swój werdykt wydaliśmy także w sprawie słuchawek dla graczy od SteelSeries oraz androidowego smartfona Prestigio.
W dziale poradników kasujemy historię obejrzanych filmów na YouTubie, logujemy się do Windows 8 bez podawania hasła oraz aktywujemy konto gościa w Google Chrome. Omawiamy również nowy dysk sieciowy – MediaFire oraz radzimy, jak przygotować się do formatowania dysku.
To już wszystko z naszej strony. Tradycyjnie życzymy Wam udanego weekendu. Do przeczytania!




