Influencerka plus size żąda rewolucji w hotelach i samolotach

Maksym SłomskiSkomentuj
Influencerka plus size żąda rewolucji w hotelach i samolotach

Mianem osób plus size określa się z grzeczności osoby otyłe. Otyłość jest natomiast chorobą, którą z jakiegoś powodu starają się normalizować i czynić z niej sposób na życie influencerki plus size. W ostatnim czasie w Internecie zrobiło się głośno o dwóch takich kobietach. Jaelynn Chaney uważa się za dyskryminowaną przez hotele i linie lotnicze, czym wywołała zagorzałą dyskusję pośród internautów. Saibra Noel natomiast otwarcie mówi o swoim sposobie radzenia sobie z podobnymi problemami.

Influencerka plus size żąda zmian w samolotach i hotelach

Jaelynn Chaney stwierdziła, że linie lotnicze i hotele dyskryminują osoby otyłe. Obserwowana przez ok. 100 tysięcy osób na Instagramie i 135 tys. na TikToku kobieta regularnie żali się także na różne placówki usługowe. Powód? Twierdzi, iż nikt nie dostosowuje swoich usług do osób o jej gabarytach.

Influencerka plus size Jaelynn Chaney
Źródło: mat. własny – zrzut ekranu z TikToka

W swoim apelu do przedstawicieli linii lotniczych powiedziała na przykład, że podróż samolotem powinna być wygodna i dostępna dla każdego. Tymczasem ona i jej partner doświadczają dyskryminacji i dyskomfortu, gdyż oferowane im miejsca są stanowczo zbyt małe. Takie traktowanie influencerka plus size postrzega za niedopuszczalne i urągające ich godności.

Na koncie w serwisie TikTok influencerka przekonuje, że na świecie miliard osób zmaga się z otyłością. Nie dodaje przy tym oczywiście, że lwia część z tych osób nie jest otyła w stopniu niemal uniemożliwiającym im normalne funkcjonowanie.

@jaebaeofficial

Air travel should not be a source of discomfort, embarrassment, or discrimination for anyone, regardless of their size. As the statistics show, over 1 billion people in the world are plus size, yet many airlines still don’t have clear policies in place to accommodate them. This is unacceptable and needs to change.⁣ ⁣ That’s why I’m calling on you to join me in breaking down these barriers and making air travel accessible for all. 𝐁𝐲 𝐬𝐢𝐠𝐧𝐢𝐧𝐠 𝐭𝐡𝐞 𝐩𝐞𝐭𝐢𝐭𝐢𝐨𝐧, 𝐲𝐨𝐮’𝐥𝐥 𝐛𝐞 𝐝𝐞𝐦𝐚𝐧𝐝𝐢𝐧𝐠 𝐨𝐟𝐟𝐢𝐜𝐢𝐚𝐥 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐜𝐢𝐞𝐬 𝐟𝐨𝐫 𝐩𝐥𝐮𝐬 𝐬𝐢𝐳𝐞 𝐩𝐚𝐬𝐬𝐞𝐧𝐠𝐞𝐫𝐬, 𝐬𝐨 𝐭𝐡𝐚𝐭 𝐞𝐯𝐞𝐫𝐲𝐨𝐧𝐞 𝐜𝐚𝐧 𝐭𝐫𝐚𝐯𝐞𝐥 𝐰𝐢𝐭𝐡 𝐝𝐢𝐠𝐧𝐢𝐭𝐲 𝐚𝐧𝐝 𝐫𝐞𝐬𝐩𝐞𝐜𝐭.⁣ ⁣ Together, we can make a difference and create a more inclusive world for everyone. I believe that everyone deserves the right to travel freely and without fear of discrimination, and it starts with raising our voices and demanding change.⁣ ⁣ So, don’t wait any longer. Join me today and let’s work towards a future where air travel is accessible and accommodating for all. Together, we can make a difference and create a better world for everyone. 𝐒𝐢𝐠𝐧 𝐭𝐡𝐞 𝐩𝐞𝐭𝐢𝐭𝐢𝐨𝐧 𝐚𝐭: 𝐡𝐭𝐭𝐩://𝐜𝐡𝐚𝐧𝐠𝐞.𝐨𝐫𝐠/𝐏𝐥𝐮𝐬𝐒𝐢𝐳𝐞𝐓𝐫𝐚𝐯𝐞𝐥⁣ •⁣ •⁣ •⁣ #BodyEqualityInTravel #InclusiveTravel #AccessibleTravel #PlusSizeTravel #BeTheChange #ChangeDotOrg #Petiton #FlyingWhileFat #FlyingWhilePlusSize #Fyp

♬ Epic Inspiration – AShamaluevMusic

Jaelynn Chaney ponadto domaga się, aby poszerzać korytarze i budować bardziej przestronne windy w hotelach. Podobne postulaty poszerzania korytarzy w samolotach wygłaszały wcześniej inne influencerki plus size. Jaelynn Chaney pragnie również, by w hotelach stawiano na wytrzymalsze łóżka oraz specjalne szlafroki dla osób plus size. Oglądając jej filmy na TikToku można odnaleźć wiele podobnych apeli i żądań.

Jedni żądają, aby świat dostosował się do nich. Inni…

Nie wszystkie influencerki plus size przyjmują postawę roszczeniową, mając poczucie tego, że ich masa, a co za tym idzie związane z nią niedogodności, zależy w największej mierze od nich samych. Rozwiązanie kwestii braku przestrzeni w samolocie znalazła na przykład Saibra Noel. Kobieta świadoma tego, że jej otyłość jest problemem dla siedzących obok współpasażerów, wykupuje zawsze bilety na dwa miejsca. Dwie osoby o podobnej masie, dwa różne podejścia do otaczającego je świata.

Saibra Noel przyznała, że początkowo jej samoocena spadła w związku z tym, że kupuje sobie dwa miejsca, ale teraz nie ma już z tym żadnego kłopotu. Poza tym cieszy ją fakt, że nie utrudnia nikomu podróżowania w relatywnie komfortowych jak na samoloty warunkach.

Według różnych statystyk otyłość każdego roku zabija więcej osób niż głód. Otyłość można leczyć i absolutnie nie powinno się jej akceptować.

Źródło: TikTok

Udostępnij

Maksym SłomskiZ dziennikarstwem technologicznym związany od 2009 roku, z nowymi technologiami od dzieciństwa. Pamięta pakiety internetowe TP i granie z kumplami w kafejkach internetowych. Obecnie newsman, tester oraz "ten od TikToka". Miłośnik ulepszania swojego desktopa, czochrania kotów, Mazdy MX-5 i aktywnego uprawiania sportu. Wyznawca filozofii xD.