Smartfon Samsung z baterią 30000 mAh istnieje i może Cię skrzywdzić

Maksym SłomskiSkomentuj
Smartfon Samsung z baterią 30000 mAh istnieje i może Cię skrzywdzić
Znacie serię memów „X nie istnieje i nie może Cię skrzywdzić„? Iksem w tym zdaniu jest jakiś fikcyjny twór, który jest czymś wręcz abstrakcyjnie, absurdalnie nierzeczywistym. Gdy internauta przenosi wzrok z napisu na memiczną grafikę nagle okazuje się, że ów „X” istnieje, a przynajmniej w formie graficznej. Przykład:



janusz pira-midke

Źródło: internet

No więc jeśli myślicie, że smartfon Samsung z baterią o pojemności 30000 mAh nie istnieje i nie może Was skrzywdzić, to jesteście w błędzie. Jeden z moderów stworzył takie urządzenie, a słowa dotyczące wyrządzenia przezeń ewentualnej krzywdy wcale nie są na wyrost.



Smartfon z największą, najpojemniejszą baterią

Pamiętam jak firma Energizer zaprezentowała na MWC 2018 smartfon Energizer Power Max P16K Pro z baterią o pojemności 18000 mAh, przypominający raczej powerbank. Jak zapewne się domyślacie zainteresowanie telefono-cegłą było ogromne na targach i zerowe, gdy sprzęt ten trafił do sprzedaży. Jego następca Energizer Power Max P18K Pro z jeszcze większą baterią (18000 mAh) również nie zrobił furory.

Użytkownik serwisu Reddit o pseudonimie u/Downtown_Cranberry44 poszedł o dwa kroki dalej i zmodernizował Samsunga Galaxy A32 5G w taki sposób, aby pojemność jego baterii zwiększyć 6-krotnie.

Udało się.

samsung galaxy a32 5g 30000 mah 1
To nie wygląd na bezpieczny mod. | Źródło: Reddit

Bateria w Samsungu Galaxy A32 5G o pojemności 5000 mAh została zastąpiona zestawem stworzonym z sześciu połączonych równolegle baterii Samsung 50E. Czas pracy jest szacowany na tydzień intensywnego użytkowania. Ładowanie do pełna trwa siedem godzin, czyli wcale nie tak dużo.


reklama


galaxy a32 5g 30000 mah 2
Źródło: Reddit

Monstrum wyposażono w porty USB-C, micro USB i Lightning, a także dwa porty USB-A, dzięki którym smartfon może ładować inne urządzenia. Smartfon ma łącznie 2,8 cm grubości i jak zapewne się domyślacie jest ciężki.

Wady? Z takim smartfonem internauta na pewno nie zostanie wpuszczony do samolotu. No i kwestia bezpieczeństwa… Nie chcę sobie nawet wyobrażać co by się stało, gdyby nastąpił zapłon tego zestawu baterii. Nawet jedna bateria o znacznie mniejszej pojemności może wyrządzić krzywdę, a co dopiero takie coś. Konstrukcja nie wygląda zbyt bezpiecznie…

Źródło: Reddit

Maksym SłomskiMaksym Słomski Z dziennikarstwem technologicznym związany od 2009 roku, a z nowymi technologiami właściwie od dzieciństwa. Pamięta pakiety internetowe TP SA i granie z kumplami w kafejkach internetowych. Newsman, tester, ten od wideo. Miłośnik ulepszania swojego desktopa, czochrania kotów, Mazdy MX-5 i biegania. Wyznawca filozofii xD.