Uwaga na podróbki JBL. Zobacz, jak je rozpoznać

Maksym SłomskiSkomentuj
Uwaga na podróbki JBL. Zobacz, jak je rozpoznać

Każdy konsument chce kupić wymarzony sprzęt możliwie najtaniej i przed podjęciem decyzji zakupowej przegląda Internet w poszukiwaniu okazji. Niestety, oszuści tylko na to czekają. Podróbki na Allegro są normą od wielu lat i pomimo że platforma twierdzi, że z nimi walczy, efektów tych działań nie widać. Jedną z firm, której elektronikę użytkową przestępcy podrabiają najczęściej jest JBL. JBL uczy teraz jak rozpoznać podróbki popularnych słuchawek JBL Tune 520 BT.

Jak rozpoznać podróbki słuchawek JBL Tune 520 BT?

JBL Tune 520 BT to jedne z tańszych słuchawek tej marki. W oficjalnym sklepie można je kupić za 229 złotych, a w sieci nie brakuje ofert na poziomie 169,99 złotych – i to w znanych sieciach sprzedażowych. Pomimo tego oszuści podrabiają te i tak dość przystępne cenowo słuchawki, wprowadzając w błąd konsumentów. Jak zatem rozpoznać podróbki JBL Tune 520 BT?

Poniżej znajdziecie kilka grafik, które tylko na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie. Widać na nich na przykład, ze zdjęcia produktów przygotowano w innych warunkach oświetleniowych. Na drugiej fotografii w oczy rzuca się fakt, że fałszywki odróżniają się wizualnie i to w znaczący sposób. Brakuje na przykład elementów sterujących na słuchawce.

Powiedzmy sobie szczerze: nie znając wyglądu oryginalnego opakowania, trudno stwierdzić, czy mamy do czynienia z podróbką. Warto zawsze porównywać wygląd sprzętu na oficjalnej stronie producenta do tego oferowanego na platformach sprzedażowych i ogłoszeniowych. Co jeszcze?

Producent doradza zakupy wyłącznie u autoryzowanych sprzedawców, co pozwala zminimalizować ryzyko do zera. To prawda, ale… autoryzowani sprzedawcy często sprzedają sprzęt drożej niż Ci nieautoryzowani. Jeśli kupiłeś sprzęt i nie wiesz, czy jest on oryginalny, możesz sprawdzić jego numer seryjny i wysłać go na adres [email protected]. JBL prosi w treści wiadomości załączyć zdjęcie numeru seryjnego produktu oraz dowodu zakupu.

Zdarzyło się Wam kiedyś kupić podróbki? Jak zakończyła się sprawa?

Źródło: JBL

Udostępnij

Maksym SłomskiZ dziennikarstwem technologicznym związany od 2009 roku, z nowymi technologiami od dzieciństwa. Pamięta pakiety internetowe TP i granie z kumplami w kafejkach internetowych. Obecnie newsman, tester oraz "ten od TikToka". Miłośnik ulepszania swojego desktopa, czochrania kotów, Mazdy MX-5 i aktywnego uprawiania sportu. Wyznawca filozofii xD.