Lenovo prezentuje ciekawe hybrydy z Windows 10. IdeaPad Duet 3i oraz Yoga Duet 7i

Wojtek BłachnoSkomentuj
Lenovo prezentuje ciekawe hybrydy z Windows 10. IdeaPad Duet 3i oraz Yoga Duet 7i
{reklama-artykul} Urządzenia hybrydowe mają w założeniu łączyć cechy laptopa oraz tabletu. Różnym producentom wychodzi to lepiej lub gorzej i chyba najlepiej radzi sobie w tej kategorii Microsoft oraz jego urządzenia Surface Pro, oraz Surface Go.

To właśnie Surface zapoczątkował modę na tablety ze wbudowaną podstawką oraz dołączaną smukłą klawiaturą. W 2020 w tej kategorii również pojawi się coś nowego, a swoją propozycję takiej hybrydy przedstawia Lenovo. Oto Lenovo Yoga Duet i7 oraz IdeaPad Duet 3i.

Lenovo Yoga Duet 7i. Stylowa moc

Ten 13-calowy tablet wyposażono w wydajny procesor Intel Core i7 10 generacji wraz z układem graficznym Intel Iris Plus wspierane przez maksymalnie 16 GB pamięci RAM DDR4. Na dane mamy mieć aż do 1 TB pojemności dysku SSD PCIe.

Lenovo-Yoga-Duet-7i Ports-600x450
Lenovo Yoga Duet 7i | Źródło: Materiały prasowe

Jest to pierwszy komputer Yoga z odłączaną, podświetlaną klawiaturą łączącą się z komputerem za pośrednictwem Bluetooth. To umożliwia swobodną pracę w dowolnej pozycji. Klawiaturę można odłączyć i położyć sobie na przykład na kolanach, aby pisać wygodnie w pewnej odległości od ekranu.

Lenovo-Yoga-Duet-7 Tablet Slate-Grey-600x401

Lenovo Yoga Duet 7i | Źródło: Materiały prasowe

Tablet jest też całkiem lekki, bo waży 1,16 kg wraz z etui folio. Bateria komputera Yoga Duet 7i wystarcza na 10,8 godziny działania. Dostępne będą dwie wersje kolorystyczne – łupkowoszary i storczykowy.

Lenovo-Yoga-Duet-7 Angled Detached-600x467
Lenovo Yoga Duet 7i | Źródło: Materiały prasowe

To nie koniec niespodzianek. Wyjątkowa mobilność Duet i7 wynika nie tylko z samej konstrukcji, ale również z wszechstronnych opcji łączności bezprzewodowej dzięki wbudowanej szybkiej karcie Intel WiFi 6 oraz (opcjonalnemu) modemowi LTE.

Lenovo-Yoga-Duet-7 Front Back Orchid-600x406
Lenovo Yoga Duet 7i | Źródło: Materiały prasowe

13-calowy ekran dotykowy IPS o rozdzielczości 2K otaczają wąskie ramki. Matryca wyświetla 100-procentową paletę barw sRGB z jasnością 450 nitów. Dodatkowym (opcjonalnym) gadżetem jest tutaj cyfrowe pióro Lenovo E-Color Pen, które dzięki wbudowanemu czujnikowi pozwala na pobieranie kolorów podczas pracy w takich aplikacjach jak Adobe Photoshop Adobe Illustrator czy Adobe InDesign.

Lenovo IdeaPad Duet 3i. Mobilny i praktyczny

Drugi z hybrydowych braci to Duet 3i – mniejszy, tańszy i mniej wszechstronny, ale jednocześnie wyróżniający się mobilnością i praktycznością. Przeznaczony jest między innymi dla uczniów i studentów. Duet 3i waży mniej niż kilogram (0.83 kg), posiada ekran 10,3 cala (FullHD) i jego również można dostać w wersji z modemem LTE. To wręcz idealny kompan do szkoły!

Lenovo-IdeaPad-Duet-3 tablet keyboard-modes-1-600x329
Lenovo IdeaPad Duet 3i | Źródło: Materiały prasowe

Za moc odpowiada tutaj procesor Intel Pentium, wspieramy przez do 8 GB RAM. Na dane mamy do 128 GB pojemności dysku eMMC. W tym przypadku klawiatura również ma możliwość bezprzewodowej łączności po Bluetooth. Bateria w Duet i3 ma wystarczyć na do 7 godzin pracy na jednym ładowaniu.

Lenovo-IdeaPad-Duet-3 side-view-600x329
Lenovo IdeaPad Duet 3i | Źródło: Materiały prasowe

Oba modele pracują pod kontrolą systemu Windows 10, co zapewni wszechstronność i dostęp do szerokiej biblioteki aplikacji. Fakt, to nie jest może idealny system dla tabletu, ale Duet nie jest też klasycznym tabletem – to hybryda a w tej kategorii urządzeń system Microsoftu radzi sobie bezkonkurencyjnie.

Oba urządzenia trafią do sprzedaży w drugiej połowie roku, a ich ceny zostaną ujawnione później.

Źródło: Lenovo

Udostępnij

Wojtek BłachnoO technologii i popkulturze może pisać bez ograniczeń. Wśród rodziny i znajomych ma opinię "tego Wojtka co się zna na komputerach". Z wykształcenia bibliotekarz, choć jego zawodowe ścieżki do biblioteki jakoś nie zaprowadziły. Lubi dobre kino, wino, podróże i muzykę filmową. Niepoprawny gadżeciarz. Twierdzi, że urodził się za późno, żeby odkrywać Świat, za wcześnie, żeby odkrywać Wszechświat, ale idealnym momencie, żeby odkrywać Internet. Jest zdania, że memy to poezja XXI wieku.