Wczoraj informowaliśmy o premierze mobilnych kart graficznych Nvidii z serii 1000, opartych na architekturze Pascal. Nie trzeba było długo czekać na premierę pierwszych notebooków wykorzystujących te układy.
W przypadku mobilnego GeForce’a GTX 1060, 1070 oraz 1080 mamy do czynienia z wydajnością zbliżoną do wersji desktopowych. Dzięki temu notebooki po raz pierwszy mogą zaoferować tak dużą wydajność.
Urządzenia tego typu znajdziemy w ofercie marki Hyperbook. Wszystkie laptopy zostały oznaczone literką VR, co oznacza, że są one gotowe na technologię wirtualnej rzeczywistości.
Notebooki posiadają matrycę 15,6 lub 17,3 cali. Dostępne rozdzielczości to Full HD lub 4K. Wszystkie zostały oczywiście oparte na najnowszej generacji procesorów Intel Skylake.
Hyperbook GTR87 VR SLICeny rozpoczynają się od 5999 złotych za notebooka z kartą graficzną GTX 1060. W ofercie są nawet dostępne modele z podwójną kartą graficzną GTX 1080, kosztujące 17299 złotych.
Dokładna cena zależy od konfiguracji, którą możemy doprecyzować na stronie internetowej producenta.
Źródło: Hyperbook