Dzięki temu rozwiązaniu w szybki sposób stworzysz własnego robota

Wojciech OnyśkówSkomentuj
Dzięki temu rozwiązaniu w szybki sposób stworzysz własnego robota
{reklama-artykul}
Polska firma Husarion wprowadziła do sprzedaży zaprojektowany przez siebie kontroler robotów konsumenckich – Core2. Dzięki niemu zarówno inżynierowie, jak i hobbyści mogą w szybki sposób zaprojektować swojego robota.

Kontroler może być mózgiem takich urządzeń, jak małe pojazdy penetrujące tunele, drony szpiegowskie, czy nawet wielkogabarytowe drukarki 3D. Jest też kompatybilny z Lego Mindstorms.

W połączeniu z platformą Husarion sprawia, że projektowanie robota jest równie proste, jak tworzenie strony internetowej. Użytkownicy otrzymują gotowy kontroler i wstępnie skonfigurowane oprogramowanie. Urządzeniem można zarządzać online.

husarion core2Husarion Core2

Jesteśmy w przeddzień rewolucji w robotyce konsumenckiej – mówi Dominik Nowak, CEO firmy Husarion. – Wielkie przedsiębiorstwa produkcyjne już od dawna wykorzystują roboty, ale zwykli użytkownicy i firmy usługowe nie sięgnęły do tej pory po ich potencjał. Zaczyna się to jednak zmieniać dzięki coraz szerszej dostępności narzędzi i dojrzewaniu koniecznych technologii. Uważam, że Husarion może być ważnym graczem w tym nowym segmencie, oferując deweloperom gotowe rozwiązanie i zmniejszając tym samym barierę wejścia na rynek – tłumaczy Nowak.

Serce robota

Husarion Core2 to nic innego, jak płytka, pod którą można podłączyć silniki, serwomechanizmy, enkodery czy czujniki. Sercem urządzenia jest procesor ARM Cortex-M4. Na płytce dostępne są 42 porty I/O. Wspierają one do 4 silników prądu stałego i 6 serwomechanizmów. Jest też wbudowany moduł Wi-Fi do łączności bezprzewodowej.


Husarion zapewnia ponadto webowe środowisko programistyczne, dzięki czemu programowanie robotów jest proste i możliwe bezpośrednio ze strony internetowej. Są też pakiety SDK do pracy offline i rozszerzenie Visual Studio Code. Core2 jest ponadto kompatybilny z bibliotekami Arduino.

W sprzedaży pojawi sie również specjalna wersja z przyłączonym modułem Raspberry Pi 3 i preinstalowaną dystrybucją Linuxa z bibliotekami Robot Operating System. Dzięki temu deweloperzy będą mogli skorzystać z tysięcy gotowych zestawów oprogramowania.

Sugerowana cena Core2 wynosi 89 dolarów. Za edycję Core2-ROS należy zapłacić 140 dolarów.

Źródło: Husarion

Udostępnij

Wojciech OnyśkówRedaktor w serwisie instalki.pl piszący o nowych technologiach i grach.