W Minecrafcie powstała… biblioteka zakazanych książek i publikacji

Piotr MalinowskiSkomentuj
W Minecrafcie powstała… biblioteka zakazanych książek i publikacji
Ambitne przedsięwzięcia realizowane w grze Minecraft, to nie nowość. Użytkownicy od lat wykorzystują kreatywny potencjał drzemiący w produkcji od Mojang. Najnowszy projekt – The Uncensored Library – jest jednak czymś wyróżniającym się na tle po prostu „ładnych budowli”. Mowa o wirtualnej bibliotece gromadzącej w swoich zasobach zakazane książki oraz publikacje.

Za inicjatywą stoi międzynarodowa organizacja Reporters Without Borders (RWB), która postanowiła wykorzystać Minecrafta w szlachetnym celu. We wielu krajach nieprzestrzegana jest bowiem zasada wolności słowa i wolności prasy. W części z nich – Rosji, Wietnamie, Arabii Saudyjskiej, Meksyku oraz Egipcie – dostępność do tytułowej produkcji nie została jednak ograniczona. Chyba już rozumiecie o co chodzi.

Postanowiono zebrać większość niedozwolonych treści pisanych (pochodzących z wyżej wymienionych państw) do wirtualnej biblioteki. Dostęp do zakazanych materiałów został więc znacząco ułatwiony. Co najważniejsze, projekt jest zupełnie darmowy – oznacza to, że także i Ty możesz zanurzyć się w lekturze artykułów.

W tym celu należy wyposażyć się Minecrafta w wersji co najmniej 1.14.4. Następnie wystarczy przejść do sekcji wyboru serwera i wkleić adres IP (visit.uncensoredlibrary.com). Jeśli chcesz zwiedzić bibliotekę sam, to możesz pobrać mapę z budynkiem z oficjalnej strony projektu.

Nie interesują Cię zakazane treści? I tak warto sprawdzić inicjatywę The Uncensored Library. Za budowę wirtualnej biblioteki odpowiada profesjonalne studio BlockWorks, które zajmuje się tworzeniem płatnej zawartości do Minecrafta. Trzeba przyznać, że odwalili kawał dobrej roboty. Gmach biblioteki prezentuje się wręcz oszałamiająco. Dodać do tego jakieś shakery i zachwyt murowany.

Źródło: The Uncensored Library

Udostępnij

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.