Gracz zbudował cały Wszechświat w Minecrafcie. Projekt zapiera dech w piersiach

Piotr MalinowskiSkomentuj
Gracz zbudował cały Wszechświat w Minecrafcie. Projekt zapiera dech w piersiach
Jeden z użytkowników postanowił podjąć się ambitnego wyzwania polegającego na zbudowaniu w Minecrafcie… całego znanego Wszechświata. Realizacja tego przedsięwzięcia zajęła twórcy sześć tygodni, podczas których próbował odtworzyć m.in. najważniejsze elementy Układu Słonecznego. Oczywiście nie obyło się bez użycia zewnętrznych programów, które ułatwiły i przyspieszyły proces.

Minecraft stał się polem do popisu kolejnej osoby

Nie da się ukryć, że społeczność graczy Minecrafta jest niezwykle kreatywna. Spod jej rąk wyszły naprawdę niesamowite projekty – mowa tu zarówno o tradycyjnych budowlach, jak i zaawansowanych mechanizmach wykorzystujących redstone. Dzieła internautów często budzą nie tylko podziw, ale skłaniają do zadania pytania: jak? No i właśnie teraz jesteśmy świadkami debiutu jednego z takich tworów. Przyjrzyjmy mu się bliżej.

Stoi za nim popularny twórca internetowy Christopher Slayton (znany szerzej jako ChrisDaCow). Zdecydował się on na skonstruowanie z bloków całego znanego Wrzechświata – proces budowy przedstawił na specjalnym materiale wideo, którego realizacja zajęła mu kilkanaście dni. Warto się z nim zapoznać, znajdziecie go poniżej.

Budowanie galaktyki skradło mu z życia 6 tygodni i rzecz jasna nie udałoby mu się zrobić tego tak szybko, gdyby nie pomoc zaawansowanych programów. Nastolatek na własną rękę zajął się zaprojektowaniem mapy, lecz poprawa oświetlenia, tworzenie dużych kształtów – to już zasługa specjalnych narzędzi. Oczywiście po tym wszystkim należało dokonać wielu ręcznych poprawek i przeprowadzenia szeregu strategicznych procesów (np. obserowania nieba przez teleskop czy współpracy z astronomem).

W ten sposób podziwiać natomiast możemy Układ Słoneczny, czarne dziury i miliony gwiazd (oczywiście stosownie pomniejszonych). Całość robi ogromne wrażenie i co najważniejsze – według twórcy mowa tu nie tylko o wymyśle minecraftowego maniaka. Projekt może posłużyć do podstawowej nauki o tym, co znajduje się w kosmosie i stanowić nawet pomoc w wizualizacjach naukowych.

Często informujemy Was, że dany projekt możecie bez problemu pobrać z sieci. Niestety – tutaj jest nieco inaczej. Twórca oferuje możliwość wsparcia jego działalności na specjalnym portalu – wtedy za kilkanaście złotych jesteście w stanie otrzymać dostęp do jego wszystkich dzieł. Jest ich sporo, bowiem 18-latek stworzył chociażby ogromną katedrę, własne uniwersa czy inne ambitne mapy.

Teraz pozostaje więc czekać na kolejne przedsięwzięcie, które zwali z nóg. Coś jednak czuję, że to tylko kwestia czasu.

Źródło: YouTube

Udostępnij

Piotr MalinowskiDziennikarz z pasji i wykształcenia. Jest związany z popularnymi serwisami branżowymi, gdzie od siedmiu lat publikuje treści o nowych technologiach, gamingu oraz „ludziach internetu”. Fascynuje go wpływ influencer marketingu na społeczeństwo oraz szeroko pojęte przyczyny i skutki nierówności społecznych. Prywatnie fan powieści/filmów grozy, gier studia Piranha Bytes, podcastów kryminalnych, dobrej kawy oraz rowerowych wycieczek.