Aplikacja e-Paragony pozwala w wygodny sposób przechowywać wszystkie paragony w jednym miejscu, ale też zarządzać wydatkami.

Drugą z kluczowych opcji jest zgłaszanie nieprawidłowości. Obywatel korzystający z aplikacji ma do wyboru aż siedem różnych rodzajów zgłoszeń, związanych z postępowaniem sprzedającego. Dotyczą one na przykład sytuacji, w której sprzedawca nie wydał paragonu, wydał paragon z nieprawidłowymi pozycjami lub przekazał konsumentowi fałszywy paragon

Dostęp do aplikacji jest zabezpieczony kodem PIN i dodatkowym hasłem, które ustawisz podczas aktywacji aplikacji. Możesz skorzystać też z ustawień biometrycznych, jeśli mamy je w smartfonie.

Klient dzięki aplikacji może zdecydować się na uzyskanie cyfrowego e-paragonu. „Paragon” po zeskanowaniu przez kasjera jest wysyłany do HUBa, a klient ma 30 dni na jego pobranie. Nadal istnieje możliwość otrzymania zwykłego dokumentu sprzedaży. Przy czym odnośnie do jego cyfrowych wersji, to należy pamiętać, że aplikacja e-Paragony nie stanowi jedynego rozwiązania na rynku, które pozwoli na skorzystanie z HUBa i e-paragonów.

W porównaniu z mObywatelem nie ma obowiązku logowania się do konta. Użytkownik samodzielnie wpisuje własną nazwę, która jest pseudonimem. Krajowa Administracja Skarbowa zapewnia, że korzystanie z programu jest anonimowe. Przekazane dane są przechowywane wyłącznie w pamięci urządzenia mobilnego. Korzystanie z opcji „Kopia danych” w celu umieszczenia zgromadzonych dokumentów sprzedaży w chmurze jest dobrowolna. Opis aplikacji wyjaśnia, iż dane zostały powiązane dzięki indywidualnemu identyfikatorowi. Odbywa się to bez powiązania z nim określonej osoby poprzez personalia.