Windows 7: jak zmienić Bootscreen?

LBSkomentuj
Windows 7: jak zmienić Bootscreen?
Na początek musimy pobrać darmowy program o nazwie Windows 7 Boot Updater, który dostępny jest w tym miejscu. Trzeba koniecznie pamiętać, że program ten jest póki co w fazie beta, więc dla bezpieczeństwa wskazane jest wykonać kopię zapasową systemu. Windows 7 Boot Updater nie obsługuje również języka polskiego, zaś domyślnym jest niemiecki. W ustawieniach można jednak zmienić język na angielski. Program działa zarówno z wersją Windows 7 32, jak i 64 bitową. Dalsza część porady będzie opisana na podstawie angielskiej wersji językowej.

Zmiana Bootscreen’u według własnych upodobań:

Pobieramy program Windows 7 Boot Updater, a następnie klikamy na jego ikonkę prawym przyciskiem myszy i wybieramy Uruchom jako administrator, zezwalając przy tym na uruchomienie programu mechanizmowi Kontroli konta użytkownika. Następnie w otwartym oknie programu możemy przejść do zakładki Sprache, a następnie zmienić na English, jeśli interesuje nas wersja angielska. W zakładce tej dostępnych jest również kilka innych języków. 

0
1
Program dzieli się na dwie główne zakładki. Pierwsza czyli Booting dotyczy ekranu, który pojawia się w trakcie uruchamiania systemu. W przypadku zakładki Resuming wyświetlane opcje dotyczą ekranu wznawiania systemu na przykład ze stanu uśpienia. W obudwu przypadkach mamy niemal identyczne opcje, które dotyczą kolejno:

  • Background: możliwość zmiany koloru tła
  • Method: Simple to podstawowa wersja tła, Complete umożliwia dodanie zewnętrznych elementów graficznych
  • Messages: możliwość zmiany na jedną lub dwie linijki tekstu, które wyświetlać się będą przy starciu systemu (Booting) lub przy wybudzaniu (Resuming)
  • Background: możliwość zmiany koloru tła wokół tekstu wpisanego w zakładce Messages
  • Message 1/Message 2: możliwość wpisania dowolnego tekstu
  • Font Color: zmiana koloru czcionki
  • Position: określenie miejsca na ekranie gdzie znaleźć ma się nowy tekst
  • Font Size: ustalenie nowego rozmiaru czcionki
  • Apply: ustalenie dokonanych zmian
  • Play: podgląd obecnego Bootscreen’u
  • Fullscreen: zmiana podglądu na pełny ekran. Aby wrócić do trybu okienkowego należy wcisnąć przycisk Escape.

2 Po dokonaniu zmian przechodzimy do zakładki File, a następnie Save boot skin as…, po czym wybieramy miejsce na dysku gdzie możemy zapisać nasz nowy Bootscreen i gotowe.

Zmiana Bootscreenu na już gotowy:

Jeśli uważacie, że Wasze zmiany nie są satysfakcjonujące, to zawsze możecie skorzystać z gotowych rozwiązań. W Internecie jest wiele ciekawych projektów, które przy użyciu Windows 7 Boot Updater można wykorzystać dla własnych potrzeb. Poniżej opisujemy jak wykorzystać pobrany Bootscreen.

Przechodzimy do zakładki Animation, a następnie zmieniamy z Default na Animation (w przypadku chęci wgrania animacji) lub Static Image (w przypadku wgrania statycznego obrazu).

5W nowo otwartym oknie wybieramy pobraną animację. Aby zmiany były trwałe należy po wgraniu interesującej grafiki kliknąć przycisk Apply, a następnie zrestartować system.

Jeśli znudziły nas eksperymenty i chcemy powrócić do oryginalnego Bootscreen’u to wybieramy odpowiednio: File -> Load Bootskin i wyszukujemy na dysku naszą kopię zapasową. Czasami w trakcie przywracania może się zdarzyć, że nie do końca spolszczony zostanie napis Uruchamianie systemu Windows i zamiast niego wyświetlany będzie Starting Windows. Można to jednak szybko naprawić przechodząc do zakładki Message 2 -> Text i samodzielnie wpisać polskie tłumaczenie.

3

Udostępnij

LB