Instalki.pl » Aktualności » Software » Tennis Arena - do wygranej wystarczy 10 punktów (recenzja gry)
Sobota, 19 Listopad 2022 12:00, Wpisany przez Przemysław Kreft
Tennis Arena
Całkiem solidna gra sportowa.

Nie da się ukryć, że nie wszystkie dyscypliny sportowe równie łatwo można przenieść na ekran smartfona. Twórcy gier muszą brać pod uwagę ograniczenia sprzętowe i zachować równowagę między realizmem a płynną rozgrywką.

Tennis Arena to tytuł, którego twórcy w wielu aspektach wykonali dobrą robotę. Mamy tu do czynienia z grą sportową nastawioną na krótkie mecze i doskonalenie swojego zawodnika.

Tennis Arena – mecze tenisowe na smartfonie

Cena: 0 zł / Zawiera reklamy / Umożliwia zakupy w aplikacji / Produkty w aplikacji: 10,99 zł-354,99 zł za element / Android: 6.0 i nowsze

Tennis Arena Spotkania odbywają się w formule Tie Break Tens - wygrywa ten, kto pierwszy zdobędzie 10 punktów. Dobrze sprawdza się to w przypadku grania na smartfonie - wystarczy kilka minut na jeden mecz. Pozostałej aspekty są raczej klasyczne (liga, turnieje, ranking graczy itp.).

Tennis arena scr 1
Sterowanie opiera się na pociągnięciach palcem po ekranie (siła i kierunek uderzenia) i wskazywaniu konkretnych miejsc na korcie (poruszanie się przed i po uderzeniu). Nie jest przesadnie skomplikowane, ale wygrywanie meczów wymaga trochę wprawy i odpowiedniej strategii. Ważne jest również dbanie o rozwój umiejętności naszego zawodnika - poprawiamy je wraz ze zdobytym doświadczeniem czy po odbyciu treningu.

Minusy? Oprawa graficzna nie jest oszałamiająca. Poruszanie się po korcie jest dość nienaturalne i odbiera meczom nieco dynamiki.
 

Gra nie przytłacza reklamami, za to na każdym kroku proponuje dokonanie mikropłatności.

Tennis Arena w ogólnym rozrachunku to solidna propozycja nie tylko dla fanów tenisa. Wygrane spotkania dają sporo frajdy. Bardziej ambitni gracze z pewnością będą narzekać na wolne bieganie, ale całościowe wrażenie naprawdę nie jest złe.


Czytaj również: Test ASUS Zenfone 9. Goliat w ciele Dawida