Instalki.pl » Aktualności » Software » Firefox 74 wydany - pobierz go już teraz z naszej bazy plików
Wtorek, 10 Marzec 2020 11:36, Wpisany przez Maksym Słomski
firefox 74 pobierz download
Nowa wersja popularnej przeglądarki.

Mozilla udostępniła w sieci najnowszą wersję przeglądarki internetowej Firefox 74 dla wszystkich obsługiwanych platform. Nowy Firefox 74 nie jest jeszcze dostępny za pośrednictwem systemu aktualizacji automatycznych. Możecie go jednak pobrać już teraz z naszej bazy plików!


firefox 74 pobierz

W sieci nie udostępniono jeszcze oficjalnego dziennika zmian, więc na pełną listę nowości będzie należało jeszcze chwilę zaczekać. Wiemy natomiast na pewno, że w Firefox 74 dezaktywowano TLS 1.0 i TLS 1.1. Oznacza to, że osoby korzystające ze stron wykorzystujących przestarzałe wersje protokołu Transport Layer Security (rozwinięcie SSL) otrzymają komunikat o niezabezpieczonym, potencjalnie niebezpiecznym połączeniu.

Począwszy od nowego wydania Firefoxa, aktualizacje główne aplikacji dostarczane będą w cyklu cztero-, a nie jak dotychczas sześciotygodniowym. Firefox 75 powinien zostać wydany planowo 7 kwietnia, a Firefox 76 - 5 maja.

"Krótsze cykle wydawnicze zapewniają większą elastyczność w zakresie wspierania planowania produktu i zmian priorytetów wynikających z wymagań biznesowych lub rynkowych. Dzięki cyklom czterotygodniowym możemy być bardziej elastyczni, a funkcje udostępniane użytkownikom programu szybciej, przy zachowaniu tego samego rygoru i należytej staranności potrzebnej do uzyskania wysokiej jakości i stabilnego wydania", podawała Mozilla w komunikacie z ubiegłego roku.