Instalki.pl » Aktualności » Software » Google Chrome 76 będzie domyślnie blokował treści Flash
Środa, 31 Lipiec 2019 09:23, Wpisany przez Piotr Malinowski
chrome flash
Żegnaj, Flash.

Premiera Google Chrome 76 już dzisiaj, więc warto rzucić na jedną z najważniejszych zmian, która zagości w najnowszej wersji przeglądarki. Ta jednak niezbyt spodoba się przeciwnikom uśmiercania archaicznej technologii – okazuje się, że od teraz program będzie domyślnie blokował treści Flash.

W sieci istnieje sporo materiałów opartych na Flash Player, które już niedługo pozostaną jedynie wspomnieniem. Mimo że ślad po tej technologii zniknie z przeglądarki Google Chrome dopiero w przyszłym roku, to już teraz mamy do czynienia z wbijaniem decydujących gwoździ do trumny.

Do tej pory przy wchodzeniu na witryny wykorzystujące Flash wyświetlało się powiadomienie informujące o tym, że dany serwis korzysta z kultowego oprogramowania. Mogliśmy ten stan rzeczy zaakceptować i bez problemu przeglądać treść strony.

Teraz Chrome w ogóle nie będzie ładował wtyczki – jeśli chcemy ją włączyć, należy to zrobić z poziomu ustawień programu. Jest to przedostatni krok Google od totalnego uśmiercenia Flash Playera. Z tą decyzją należy się pogodzić, ale to nie samej technologii będzie najbardziej brakować.

Jak już wcześniej wspomniałem – koniec Flasha oznacza eliminację milionów obiektów dzięki niemu stworzonych. Pozbędziemy się więc porządnego kawałka historii Internetu.

Źródło: TR