Instalki.pl » Aktualności » Software » Zdjęcia Google pozwolą oznaczać osoby na zdjęciach
Piątek, 05 Lipiec 2019 19:11, Wpisany przez Piotr Malinowski
google zdjecia 1
Nowe przepisy.

Jako konsumenci często chcielibyśmy mieć jakikolwiek wpływ na rozwój usług, z których korzystamy. Niestety nie zawsze mamy taką okazję i zazwyczaj zdać musimy się na plany danego dewelopera. Google kilka dni temu postanowiło jednak pójść nieco inną drogą i zadać internautom proste pytanie: „co chcielibyście zobaczyć w najbliższych aktualizacjach Zdjęć Google?”. Propozycji było oczywiście sporo.

Wśród wielu pomysłów znalazło się kilka naprawdę interesujących. Jednym z nich jest wprowadzenie możliwości ręcznego oznaczania osób występujących na zdjęciach. Zdarza się, że usługa nie zawsze wykrywa znajdujące się na grafikach persony, więc taka opcja mogłaby okazać się bardzo przydatna. Pracownik Google, David Lieb, potwierdził nadejście tej funkcji w przyszłości.



Oprócz tego zapowiedziano przeniesienie wielu funkcjonalności obecnych tylko w przeglądarkowej wersji Zdjęć Google także do mobilnej wersji aplikacji. Chodzi o chociażby wyszukiwanie ostatnio przesłanych zdjęć czy edytowanie znaczników czasu. Pojawić ma się też opcja usuwania zdjęć z albumów.

Nie wiadomo, kiedy nowości trafią do usługi, lecz z pewnością stanie się to w niedalekiej przyszłości. Tak czy inaczej – pomysł z „otwartą rozmową”, gdzie konsumenci mogą zadawać pytania odnośnie rozwoju aplikacji zasługuje na uznanie.

Źródło: Engadget / Twitter