Take-Two pozywa twórców fanowskiego projektu Red Dead Redemption na PC

Mateusz PonikowskiSkomentuj
Take-Two pozywa twórców fanowskiego projektu Red Dead Redemption na PC
{reklama-artykul}Pierwsza część Red Dead Redemption nigdy nie trafiła oficjalnie na komputery PC, ale twórca znany jako „Wyckoff” miał nadzieję to zmienić realizując projekt „Red Dead Redemption: Damned Enhancement”. Happy end’u nie będzie – po zignorowaniu ostrzeżeń od Take-Two (właściciela Rockstar Games), aby zaprzestać działalności, musi teraz zmierzyć się z sprawą o naruszenie praw autorskich.

Red Dead Redemption (RDR1) jest uważane za jedną z najlepszych gier wideo, ale produkcja miała jedną wadę – była dostępna wyłącznie na konsole. Dopiero Red Dead Redemption 2 (RDR2) trafiło na PC, jednak wielu graczy chciałoby zagrać w remaster „jedynki”.

Red Dead Redemption: Damned Enhancement

Plan polegał nie tylko na przeniesieniu gry na PC, ale fani zamierzali też poprawić tytuł dzięki lepszej grafice i dodatkowym funkcjom. Spółka będąca w posiadaniu praw autorskich do Red Dead Redemption zarzuca szefowi projektu nieautoryzowaną dystrybucję oprogramowania, które radykalnie zmieniłoby zawartość gier wideo Take-Two.

Wspomniane wyżej nieautoryzowane zmiany obejmują między innymi import całej mapy Red Dead Redemption z 2010 roku do gry Red Dead Redemption II z 2018.

Take-Two twierdzi, że „wielokrotnie” proszono Wyckoffa o zaprzestanie działalności i rezygnację z projektu. Z uwagi na brak porozumienia, studio było zmuszone podjąć kroki prawne. Pozew trafił do nowojorskiego sądu 26 grudnia, w dokumencie wymienia się twórcę modów Johnathana Wyckoffa oraz dziesięciu anonimowych współoskarżonych. Pozew kwestionuje twierdzenia Wyckoffa, że ​​jest jedynie „hobbystą”, podkreślając, że pracując nad modem aktywnie szukał darowizn poprzez platformy Patreon i Streamlabs.

2019-12-30 143949

W odpowiedzi na pozew Wyckoff zaktualizował wątek projektu na GTAForums, informując, że projekt został anulowany. Producent gier uważa, że ​​fanowski projekt spowodował szkody w wysokości co najmniej 500 000 USD.

Źródło: torrentfreak

Udostępnij

Mateusz PonikowskiWspółzałożyciel serwisu instalki.pl od ponad 18 lat aktywny w branży mediów technologicznych.