Instalki.pl » Testy » Software » Advanced SystemCare 7: recenzja programu do optymalizacji systemu
Środa, 30 Październik 2013 14:19, Wpisany przez Wojtek Onyśków

advanced

Odpowiednia optymalizacja systemu to klucz do sukcesu w przypadku mniej wydajnych maszyn. Znana z wielu przydatnych programów firma IObit wypuściła nową wersję Advanced SystemCare 7, którego zadaniem jest tchnięcie drugiego życia do już przestarzałych komputerów. Czy i tym razem produkt IObit zasługuje na uwagę użytkowników? Sprawdzamy to w poniższej recenzji!

Advanced SystemCare 7 po zainstalowaniu zajmuje niespełna 100 megabajtów na dysku twardym i nie pożera zbyt wielu zasobów systemowych podczas normalnej pracy. Instalacja jest niezwykle intuicyjna i prosta, choć nie pozbawiona wpadek związanych z kiepskim przekładem na język polski (problem wybrakowanej polonizacji pojawia się również w kilku opisach funkcji w programie). Podczas pierwszego uruchomienia aplikacja wyświetla specjalne okienko z nowościami, jakie zostały zawarte w siódmej edycji programu. Z tego też miejsca jesteśmy pytani o podstawowe czynności związane z optymalizacją - np. czy zabezpieczyć przeglądarkę przed niechcianą zmianą strony domowej czy wyszukiwarki.

advanced 1
Menu programu jest proste i intuicyjne, co się chwali, biorąc pod uwagę, że z aplikacji będą także korzystali niedoświadczeni użytkownicy komputerów. Advanced SystemCare 7 został również przystosowany do działania w systemie Windows 8.1, ale tą kwestią zajmiemy się później.

Po uruchomieniu naszym oczom rzuca się moduł główny służący do skanowania. To właśnie tutaj aplikacja wykrywa błędy związane z działaniem systemu i sugeruje odpowiednie rozwiązanie. Użytkownik musi określić, które dziedziny zbadać, a później wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk, by program zaczął działać. Wszystko odbywa się intuicyjnie.

advanced 2
Po przeskanowaniu komputera użytkownik ma pełną dowolność w zadecydowaniu, które elementy naprawić (bądź też usunąć, w zależności od akcji), a które pozostawić bez modyfikacji. Wszystko zostało dokładnie opisane i trudno tu o pomyłkę. Warto również nadmienić, że przed naprawą aplikacja tworzy kopię zapasową, by powrócić do niej w razie jakichkolwiek problemów. Trzeba przyznać, że moduł ten działa całkiem sprawie. W moim przypadku wykrytych zostało sporo błędów w systemie czy chociażby skrótów do programów, które już nie istnieją. Ponadto czyszczenie systemu ze zbędnych plików zaowocowało zyskaniem dodatkowych 1,5 GB miejsca na dysku, co w przypadku posiadaczy dysków o mniejszej pojemności jest na wagę złota.

advanced 3
Moduł nazwany jako „Pielęgnacja” świetnie sprawdza się w swojej roli i jest pierwszym krokiem, jaki powinniśmy uczynić zaraz po zainstalowaniu programu. Sprzątanie systemu przebiega poprawnie i bez większych przeszkód, choć trzeba zaznaczyć, że wymaga pewnej ingerencji użytkownika. Postawienie na całkowity tryb automatyczny poskutkuje usunięciem historii w przeglądarce internetowej, co niekiedy może być frustrujące.

Advanced SystemCare 7 posiada także specjalny moduł o nazwie Turbo Boost, który przyspiesza działanie systemu poprzez zwolnienie ilości wykorzystywanej pamięci. Po włączeniu tego trybu aplikacja deaktywuje programy i usługi, które nie są aktualnie potrzebne, a pobierają cenne zasoby komputera. W moim przypadku uszczuplenie usług zwolniło aż 670 wykorzystywanej pamięci RAM. Oczywiście w każdej chwili mamy dostęp do wszystkich wyłączonych elementów, które dowolnie możemy modyfikować.

advanced 4
«« Początek « Poprzednia 1 2 Następna » Ostatnie »»
(Strona 1 z 2)