Instalki.pl » Testy » Hardware » Hama MagCharge Multi - test ładowarki 3w1 do sprzętu Apple
Wtorek, 21 Marzec 2023 17:31, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
Hama MyCharge 3w1 Multi 15W 04

Na rynku znajdziemy coraz więcej akcesoriów kompatybilnych z technologią MagSafe od Apple. Wiemy już, że standard ten będzie elementem ładowania bezprzewodowego Qi2 więc wkrótce z wygodnego magnetycznego rozwiązania skorzystają również użytkownicy sprzętu innch marek.

Do naszej redakcji trafiła ładowarka 3w1 MagCharge Multi 15W marki Hama, a że od kilku miesięcy korzystam z iPhone 14, słuchawek AirPods Pro (2. generacji) i zegarka Apple Watch Ultra, uznałem, że będzie to doskonały gadżet na moje biurko. Czy faktycznie sprzęt okazał się przydatny? Zapraszam do recenzji.

Ładowarka indukcyjna Hama 3w1 "MagCharge Multi" 15 W


Wiele najnowszych produktów Apple wspiera ładowanie bezprzewodowe, dlatego użytkownicy chętnie sięgają po ładowarki typu 2w1 lub 3w1, aby ograniczyć ilość niepotrzebnych kabli i jednocześnie pilnować porządku na biurku. Jednym z tańszych produktów typu 3w1 jest ładowarka indukcyjna Hama "MagCharge Multi" 15 W. Od razu trzeba wyjaśnić pewną nieścisłość. Sama ładowarka posiada dwie powierzchnie ładujące (w przeciwieństwie do STM ChargeTree Go) więc uważam, że użycie hasła "3w1" jest sporym nadużyciem.

Owszem, producent przewidział specjalny otwór na ładowarkę do zegarka, ale trzeba tam umieścić fabryczną "pastylkę" od Apple, która oczywiście wymaga dodatkowego zasilania. W efekcie, aby faktycznie ładować trzy urządzenia jednocześnie, będziemy musieli podpiąć do źródła zasilania adapter Hama i dodatkowy adapter do ładowania zegarka.

Hama MyCharge 3w1 Multi 15W 01

Ładowarka Hama zasilana jest adapterem 15 V / 1,8 A, który podłączamy z tyłu urządzenia za pomocą złącza pin. Szkoda zatem, że nie mamy tutaj standardu USB-C, aby móc zasilać ładowarkę innym adapterem. Sama kostka podłączana do gniazdka również mogłaby wspierać USB. Gdyby producent zastosował tutaj dwa gniazda, nie byłoby problemu z zasilaniem ładowarki do zegarka.

Sam przewód ma około 1 m długości więc może stanowić to niewielki problem jeżeli macie gniazdo nieco dalej od biurka. Dodatkowe 50 cm dla mnie byłoby idealnym rozwiązaniem.

2023-03-21 171108

Teraz przyjrzymy się samej konstrukcji. Bezprzewodowa stacja ładującą do jednoczesnego ładowania kompatybilnych urządzeń wygląda naprawdę schludnie. Producent zastosował tutaj tworzywo i metal w odcieniach czerni i szarości więc ładowarka powinna dobrze wyglądać na każdym biurku czy stoliku nocnym.

Z tyłu znajduje się złącze zasilania, na froncie znajdziemy dwie diody LED sygnalizujące, czy ładowanie jest aktywne. Dzięki temu wiemy, że położone słuchawki na pewno się ładują.

Hama MyCharge 3w1 Multi 15W 05

Zegarek mocowany jest na podstawce, ale jak już wspomniałem, trzeba dodatkowo użyć fabrycznej ładowarki od Apple Watch, którą po prostu wkłada się w otwór ze specjalną uszczelką.

Hama MyCharge 3w1 Multi 15W 06

Najciekawszym elementem konstrukcji jest stojak MagSafe, gdzie możemy umieścić smartfon Apple. Zintegrowany pierścień magnetyczny wspiera urządzenia: iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro, iPhone 14 Pro Max, iPhone 13, iPhone 13 mini, iPhone 13 Pro, iPhone 13 Pro Max, iPhone 12, iPhone 12 mini, iPhone 12 Pro, iPhone 12 Pro Max.

Co ważne, uchwyt jest regulowany więc można odchylić go do optymalnej pozycji, aby ładowarka była jednocześnie użytecznym stojakiem, np. podczas wideorozmów.

Hama MyCharge 3w1 Multi 15W 02

W przypadku iPhone 14, ładowarka bardzo dobrze przylega i zapewnia pewny "chwyt", również w przypadku pokrowca na smartfon wspierającego MagSafe.

Maksymalna moc wyjściowa wynosi 15 W, słuchawki naładujemy z mocą 5 W. To wystarczające parametry dla sprzętu Apple.

Podsumowanie i werdykt


Hama 3w1 MagCharge Multi 15W nie jest produktem idealnym. Brakuje tutaj ładowarki do zegarka, którą należy zamontować oddzielnie, kabel zasilający jest nieco za krótki, a dodatkowo zabrało wygodnego złącza USB-C. Z drugiej strony, ładowarka działa jak trzeba, dobrze się prezentuje, a dodatkowo punktuje wygodą użytkowania. Magnetyczny uchwyt na telefon można ustawić w dogodnej pozycji (sam smartfon można dowolnie obracać o 360°) więc jest to idealne rozwiązanie do oglądania filmów czy rozmów wideo i jednoczesnego ładowania.

Hama MyCharge 3w1 Multi 15W 07

Wszystko rozbija się oczywiście o cenę. Ładowarka indukcyjna Hama 3w1 MagCharge Multi 15W sprzedawana jest w sugerowanej cenie detalicznej 269 zł, podczas gdy za niektóre podstawi ładujące w oficjalnym sklepie Apple trzeba zapłacić 499 zł (mophie 3-in-1) czy nawet 899 zł (Belkin BOOST↑CHARGE PRO 3-in-1). Jeżeli zatem szukasz niedrogiej ładowarki bezprzewodowej na biurko, sprzęt Hama będzie rozsądnym wyborem.