Instalki.pl » Testy » Hardware » KFA2 Gaming Chair (GC-03) - recenzja
Piątek, 13 Styczeń 2023 17:11, Wpisany przez Maksym Słomski
kfa gc-03 recenzja
Fotel komputerowy ze średniej półki cenowej.

Marka KFA2 coraz odważniej poczyna sobie na polskim rynku. Kart graficznych tego producenta nie trzeba chyba nikomu przedstawiać - to układy GeForce w korzystnych cenach. Od niedawna producent sprzedaje w Polsce także akcesoria gamingowe, a jakiś czas temu wprowadził do sprzedaży również fotel. KFA2 Gaming Chair (GC-03) to trzeci z kolei w ofercie KFA2 fotel i pierwszy tak stonowany. Po białej, skórzanej konstrukcji GC-01 i wyposażonej w podświetlenie LED GC-02 przyszła kolej na coś bardziej stylowego. Przez ostatnie tygodnie próbowałem się polubić z KFA2 Gaming Chair (GC-03). Co z tego wynikło?

KFA2 Gaming Chair (GC-03) - specyfikacja


  • Kolor: niebiesko-szary
  • Materiał: poliester, ekoskóra
  • Kąt regulacji oparcia: 90-180 stopni, blokada wychylenia + blokada kąta oparcia
  • Wymiary siedziska: 56 x 56 cm
  • Wysokość siedziska: 46-56 cm
  • Podłokietniki: regulacja "4D"
  • Siłownik: SGS 100 mm, klasa 4. (do 170 kg)
  • Dodatki: poduszka pod głowe
  • Masa: 25 kg
  • Gwarancja: 24 miesiące

Sprzęt dotarł do mnie w standardowym jak dla tego rodzaju foteli kartonie o sporych rozmiarach i masie około 25 kilogramów. W środku panował lekki chaos, ale poszczególne elementy były przyzwoicie zabezpieczone w transporcie i na żadnym nie doszukałem się jakichkolwiek defektów.

kfa-gc-03-36

Skręcenie całej konstrukcji zajęło mi może kilka minut i nie stanowiło żadnego wyzwania. Z zadaniem tym poradzi sobie chyba każdy, choć lepiej uzbroić się w narzędzia wygodniejsze od tych, które dostarczane są z fotelem. Jednocześnie w moim egzemplarzu nie było problemów z źle nawierconymi otworami, które zgłaszali niektórzy testujący przedprodukcyjne modele. Przedstawiciel producenta zapewnił mnie z resztą, że w sklepowych egzemplarzach wszelkie mankamenty są już usunięte.

kfa-gc-03-10

Po skręceniu KFA2 Gaming Chair (GC-03) prezentuje się ładnie. Ma interesujący i rzadko spotykany kolor niebieski, który przypomina mi matowy lakier stosowany w samochodach Cupra Formentor. W kolor ten zabarwiono dość cienką warstwę ekoskóry, natomiast części materiałowe są szare. Materiał jest bardzo przyjemny w dotyku - w dolnej części oparcia przeszyto go dodatkowo tą samą białą nicią, jaką obszyto brzegi.

kfa-gc-03-20

Producent zapewnia, że fotel jest zachlapanioodporny i nie są mu straszne lekkie zalania napojami. Nie testowałem tego, ale podobno siedzisko wystarczy przetrzeć mokrą ściereczką, aby odzyskało swój blask.

kfa-gc-03-18

KFA2 Gaming Chair (GC-03) wykonano jak już wspomniałem z ekoskóry oraz tkaniny. Tkanina na szczęście została umieszczona tam, gdzie powinna, czyli w centralnej części siedziska oraz oparcia. Materiał ten mniej sprzyja potliwości niż skóra lub ekoskóra, przez co na fotel KFA2 nie powinno się raczej narzekać w trakcie upałów.

kfa-gc-03-33

Producent zdecydował się zastosować mocowane na 5-ramiennej, stalowej podstawie 65-milimetrowe kółka, które są dość ciche, ale materiał z jakiego je wykonano może rysować podłogę.

Zobacz też: Recenzja Secretlab TITAN Evo 2022. Komfort dla wymagających graczy

Nieco gorzej wypada ekoskóra w górnej części fotela, z tyłu oraz na bokach siedziska i oparcia. Wystarczyła jedna wyprawa moich kotów (mają przycinane pazurki) w górę fotela, aby na materiale pojawiły się pierwsze ślady. Posiadacze czworonogów powinni mieć to na uwadze i wybrać nieco wytrzymalszy fotel, wykonany z innych materiałów. Secretlab Titan z tkaniny Softweave, należący do Ani, po ponad dwóch latach z kotami nadal wygląda doskonale.

kfa-gc-03-27

KFA2 Gaming Chair (GC-03) z pewnością nie jest fotelem dla osób o każdym wzroście. Powinien okazać się idealny dla użytkownika mającego 165-180 centymetrów. Ania (163 cm) była na fotel nieco za niska, bo siedzisko było położone odrobinkę za wysoko, a ja (183 cm)... zbyt wysoki, bo oparcie było kapkę zbyt krótkie, podobnie z resztą jak siedzisko. Poza tym pozytywnie oceniam miękkość piankowego siedziska i oparcia. Z poduszki pod głowę nie korzystałem, bo nie byłem w stanie umieścić jej w odpowiednim dla siebie miejscu.

kfa-gc-03-24

Fotel marki KFA2 można wzorowo dopasować do swoich preferencji. Zakres regulacji jest bardzo szeroki. Użytkownik jest w stanie regulować wysokość siedziska (46-56 cm), ustawienie podłokietników 4D, kąt nachylenia oparcia (90-180 stopni), odcinek lędźwiowy czy nawet siłę potrzebną do wychylenia oparcia. Klamka tilt lock pozwala zablokować fotel w zadanym wychyleniu.

kfa-gc-03-21
kfa-gc-03-34

Chwilę uwagi warto poświęcić podłokietnikom. Są względnie miękkie i regulowane w czterech płaszczyznach, co moim zdaniem powinno być standardem we wszystkich fotelach chcących nazywać się mianem wygodnych, gamingowych lub ergonomicznych. Użytkownik może regulować je na wysokość (w zakresie 7 cm), w osi poziomej, do przodu i do tyłu oraz w ograniczonym stopniu obracać do środka i do zewnątrz.

kfa-gc-03-12
kfa-gc-03-13

Na uwagę zasługuje zastosowany tu naprawdę przyzwoity siłownik. Mowa o siłowniku SGS 100 mm klasy czwartej. Jego maksymalny udźwig to aż 170 kilogramów. Tańsze fotele mają zazwyczaj dużo słabsze siłowniki, które utrzymają co najwyżej dzieci. Trzeba pamiętać o tym, że podczas energicznego siadania siłownik dostaje nieco większego łupnia i kiepski siłownik może wyrobić się z czasem, jeśli z fotela korzysta osoba o masie mocno zbliżonej do maksymalnego udźwigu.

Podsumowanie


KFA2 Gaming Chair (GC-03) to fotel o szerokim zakresie regulacji tak podłokietników, jak i oparcia, jednak przeznaczony przede wszystkim dla osób o wzroście około 170 centymetrów. Dzięki opcji przechylania oparcia niemal na płasko, da się na nim wyspać. Fotel oferuje użytkownikowi wygodne, miękkie siedzisko i pozytywne wrażenia estetyczne. Niejedno spojrzenie przykuje ciekawe zestawienie kolorów niebieskiego z szarym oraz ładne przeszycie nicią. Szkoda, że ekoskórę w KFA2 Gaming Chair (GC-03) może tak łatwo uszkodzić swoimi pazurkami kot. Nie rokuje to zbyt dobrze w kwestii jej wytrzymałości. No i ta cena... mogłoby być kapkę taniej.

kfa-gc-03-15

Mocne strony:

+ prosty, szybki montaż
+ solidna konstrukcja na stalowej ramie i podstawie
+ materiał pod pupą i plecami
+ podłokietniki "4D"
+ regulacja odcinka lędźwiowego
+ funkcja bujania
+ pochylenie do rozwarcia niemal 180 stopni

Słabe strony:

- dość wysoka cena (1299 złotych)
- ekoskóra podatna na uszkodzenia mechaniczne
- nie dla wysokich (ok. 175 cm w górę) lub niskich (160 cm w dół) użytkowników