Instalki.pl » Testy » Hardware » Recenzja Xiaomi Redmi Buds 3. Słuchawki TWS za niewielkie pieniądze
Piątek, 16 Wrzesień 2022 18:31, Wpisany przez Anna Borzęcka
Xiaomi Redmi Buds 3 1
Tanie, ale czy warte swojej ceny?

Na rynku nie brakuje słuchawek typu true wireless w cenie poniżej 200 złotych. Ale jak niektóre z nich się sprawdzają? Czy nie lepiej dołożyć nieco więcej pieniędzy i wyposażyć się w coś z nieco wyższej półki? W ostatnim czasie miałam okazję przetestować jedne z tak tanich słuchawek – Redmi Buds 3. Przekonaj się, co o nich sądzę.

Xiaomi Redmi Buds 3 2

Specyfikacja


Redmi Buds 3 to douszne słuchawki bezprzewodowe wycenione na bazowo na 199 złotych (choć już dziś można nabyć je nawet za kilkadziesiąt złotych mniej). Słuchawki te oferują łączność Bluetooth 5.2, 12-milimetrowe przetworniki i sterowanie dotykowe. Niestety, nie obsługują one technologii aktywnej redukcji szumów (ANC).

Xiaomi Redmi Buds 3 4

Pełną specyfikację urządzenia umieściłam poniżej. Warto jeszcze jednak wspomnieć, że od kilku lat Redmi jest firmą odrębną od Xiaomi, ale mimo to w Europie jej urządzenia wciąż są wprowadzane pod marką Xiaomi. Dlatego w polskich sklepach omawiane słuchawki sprzedawane są jako Xiaomi Redmi Buds 3.

 • Budowa: douszne, bezprzewodowe
 • Wersje kolorystyczne: biała, czarna
 • Aktywna redukcja szumów (ANC): Nie
 • Łączność: Bluetooth 5.2 (zasięg 10 m)
 • Kodeki Bluetooth: SBC, AAC
 • Średnica przetwornika: 12 mm
 • Bateria: 310 mAh (etui), 35 mAh (słuchawki)
 • Czas pracy na baterii: do 5 godzin (do 20 godzin z etui ładującym)
 • Ładowanie: przewodowe z użyciem przewodu USB-C
 • Funkcje: sterowanie dotykowe, Qualcomm cVc
 • Mikrofon: Tak
 • Zawartość zestawu: słuchawki, etui ładujące, przewód ładujący USB-C, instrukcja obsługi
 • Klasa szczelności: IP54
 • Masa pojedynczej słuchawki: 4,5 g
 • Wymiary: 40,7 x 16,9 x 18,7 mm (słuchawka), 49,6 x 49,6 x 24,4 mm (etui)

Pierwsze wrażenia


Xiaomi Redmi Buds 3 dotarły do mnie wewnątrz niewielkiego białego opakowania, wewnątrz którego znalazłam same słuchawki, przewód ładujący USB-A do USB-C oraz instrukcję obsługi. Niestety, instrukcja została napisana w języku chińskim i nie przetłumaczono jej nawet na angielski, a co dopiero język polski.

Xiaomi Redmi Buds 3 3

Redmi Buds 3 to słuchawki wyraźnie inspirowane designem pierwszej generacji Apple Air Pods. Wykonano je z tworzywa sztucznego o śliskim wykończeniu, tak jak ich etui. To łatwo zbiera odciski palców, ale na szczęście nie tak łatwo je dostrzec.

Etui urządzenia posiada port USB-C służący do ładowania, fizyczny przycisk umożliwiający ręczne przejście w tryb parowania oraz diodę LED. Wewnątrz znalazły się oczywiście doki słuchawek, które na szczęście są magnetyczne, co ułatwia wkładanie słuchawek z powrotem do środka. Co istotne, etui można z łatwością otworzyć jedną ręką.

Xiaomi Redmi Buds 3 5

Niestety, o ile jakość zastosowanych w słuchawkach i etui plastików nie razi, tak mocno rzuca się w oczy nieprecyzyjne dopasowanie do siebie ich poszczególnych elementów. Niektóre z nich są wyraźnie przesunięte względem siebie.

Redmi Buds 3 to oczywiście słuchawki douszne, ale nie dokanałowe. Zatem, nie trzymają się one uszu zbyt mocno i bałabym się w nich biegać i uprawiać inne formy sportu.

Xiaomi Redmi Buds 3 7

Parowanie i łączność


Parowanie Redmi Buds 3 z innymi urządzeniami jest bardzo proste. Wystarczy otworzyć etui słuchawek, a te automatycznie przejdą w tryb parowania. Dzięki temu od razu znajdziemy je wśród urządzeń dostępnych do sparowania na smartfonie czy komputerze. W razie potrzeby tryb parowania można też włączyć ręcznie, wspomnianym przyciskiem.

W kwestii łączności słuchawkom nie mam nic do zarzucenia. Nie tracą one połączenia z telefonem, gdy wyjdziemy z nimi do pokoju obok, pozostawiając smartfon na swoim miejscu. Nie pojawiają się też wtedy żadne zakłócenia.

Xiaomi Redmi Buds 3 9

Z myślą o Redmi Buds 3 nie opracowano żadnej dedykowanej aplikacji. Zatem, na generowany przez nie dźwięk wpłyniemy tylko korzystając ewentualnego korektora systemowego. Nie możemy spersonalizować też gestów obsługiwanych przez słuchawki.

Brzmienie i działanie słuchawek


Czy słuchawki bezprzewodowe cenie poniżej 200 złotych mogą brzmieć nieźle? Tak. Czy Xiaomi Redmi Buds 3 brzmią nieźle. No nie. I żeby nie było – nie brzmią też dobrze, bardzo dobrze, ani świetnie. Generowany przez nie dźwięk jest płaski, zaszumiony, a na dodatek sprawia wrażenie, jakby grał ze studni czy z wnętrza pudełka. Urządzenie oferuje dość wysoką głośność odtwarzania, ale co z tego, skoro jakość dźwięku nie powala. Scena jest tu bardzo wąska, a separacja na niskim poziomie. Innymi słowy, poszczególne elementy ścieżek dźwiękowych się w tych słuchawkach po prostu zlewają.

Xiaomi Redmi Buds 3 10

Na domiar złego, panele dotykowe Redmi Buds 3 mają ogromne problemy z rozumieniem przypisanych im gestów i reagowaniem na nie. W szczególności słuchawki nie zawsze odróżniają tapnięcie dwukrotne od trzykrotnego – pierwsze powoduje między innymi przełączenie się na następny utwór, a drugie cofnięcie się do poprzedniego.

Xiaomi Redmi Buds 3 11

Mikrofony i rozmowy telefoniczne


Na szczęście w kwestii rozmów telefonicznych nie jest tak źle. W cichym otoczeniu użytkownika słuchawek Redmi Buds 3 słychać bardzo dobrze. Znacznie gorzej jest, gdy w tle mamy do czynienia z hałasem. Mikrofony urządzenia mimo zastosowania technologii Qualcomm cVc nie wyciszają zbyt dobrze odgłosów wiatru czy miejskiej dżungli, ale akurat tego można się było spodziewać.

Bateria


Jak informuje producent, Redmi Buds 3 powinny działać po wyjęciu ich z etui nawet do 5 godzin, a etui ma gwarantować im łącznie dodatkowo 20 godzin pracy. To niezły wynik, który faktycznie udało mi się osiągnąć. Oczywiście, im większa głośność słuchanej muzyki, tym czas pracy na baterii będzie krótszy.

Xiaomi Redmi Buds 3 6

Etui słuchawek odbywa się za pośrednictwem dołączonego do zestawu przewodu. Jeżeli etui nie jest rozładowane, ładowanie w nim słuchawek przez 10 minut pozwala na odtwarzanie muzyki przez około 1,5 godziny.

Podsumowanie


Po słuchawkach Xiaomi Redmi Buds 3 nie spodziewałam się wiele, ale mimo to mnie rozczarowały. To przede wszystkim dlatego, że oferują naprawdę kiepską jakość dźwięku, co najwyżej przeciętną jakość wykonania i niezbyt dobrze obsługują gesty. Te kwestie przyćmiewają ich długi czas pracy na baterii czy niezłą łączność, a niska cena ich po prostu nie rekompensuje.

Urządzenie do testów dostarczył sklep hekka.com - z kodem instalki29-10 otrzymacie 10$ zniżki na zakupy za minimum 29 dolarów. 

Xiaomi Redmi Buds 3 8

Jeżeli szukacie tanich słuchawek true wireless, które brzmią co najmniej nieźle, mogę polecić Wam niewiele droższe Audictus Dopamine Pro oraz Realme Buds Air 2. Obydwa produkty są słuchawkami dokanałowymi i obsługującymi ANC.

Mocne strony:

+ schludny design
+ długi czas pracy na baterii
+ niska cena
+ certyfikat IP54

Słabe strony:

- kiepska jakość dźwięku
- problemy w obsłudze gestów
- przeciętna jakość wykonania