RedMagic 6S Pro – test. Niezrównanie wydajny smartfon do gier

Tomasz BielskiSkomentuj
RedMagic 6S Pro – test. Niezrównanie wydajny smartfon do gier
Nubia RedMagic 6S Pro to prawdziwy potwór zarówno jeżeli chodzi o wygląd, ale także patrząc przez pryzmat jego parametrów. Smartfon został stworzony głównie do wymagających gier mobilnych, a zastosowane podzespoły mają zapewniać jak najlepszą wydajność.

Ogromny ekran, ulepszony Snapdragon 888+, wbudowane wentylatory, programowalne triggery, ten telefon oferuje naprawdę dużo. Chociaż ma także swoje problemy, które pojawiły się z czasem. Zapraszam do testu.

RedMagic 6S 09

Wygląd

W pudełku dostajemy instrukcje obsługi, kluczyk do tacki sim, dość dziwne etui, przewód do ładowania USB-C oraz ładowarkę 30W.

Silikonowe etui nie jest pełne, ma dziurę w środku. Wydaje mi się, że ma to zapewnić lepszy chwyt, albo jest dla lepszego odprowadzania ciepła. No chyba, że to tylko dla wyglądu. Mnie taki design nie przekonuje.

RedMagic 6S 01

Do testów otrzymałem smartfon z transparentnym szklanym tyłem. Lewa część jest półprzezroczysta. W teorii widzimy procesor, pamięć, ale tak naprawdę są one ładnie zamaskowane. Widoczny jest realnie tylko wentylator odprowadzający ciepło, który może być podświetlany kolorami RGB. Efektownie!

Całościowo tworzy to ciekawy efekt wizualny, przebijających się podzespołów przez część smartfona.

Ramka dookoła jest metalowa. Na stronie prawej, są dwa dotykowe programowalne triggery, ale o nich później. Dalej znajdują się jeszcze przycisk blokady, kratka wentylacji i mikrofon.

RedMagic 6S 13

Strona lewa to przyciski głośności, kolejna kratka wentylująca, a także czerwony przycisk. Odpowiada on za przełączanie się pomiędzy trybem grania, a standardowym korzystaniem z urządzenia.

Na górze ulokowano złącze słuchawkowe Jack 3.5 mm i drugi mikrofon, a na spodzie znajduje się uszczelniony slot na dwie karty sim, złącze USB-C, głośnik, oraz trzeci z mikrofonów.

RedMagic 6S 03

Ekran chroni szkło Gorilla Glass. Ramki, są równe więc efekt wizualny jest naprawdę przyjemny. Kamerka do selfie została umieszczona w ramce nad ekranem.

Przez swoją obłą budowę i szklane plecki lepiej jest nosić telefon w etui. Tył łatwo się palcuje i jest śliski. Smartfon nie jest wodoodporny, ani nie posiada możliwości ładowania bezprzewodowego.

Wyświetlacz

Dobry wyświetlacz to niezbędny element potrzebny do komfortowego grania. W tym modelu RedMagic zastosowano ekran o przekątnej 6.8 cala z rozdzielczością Full HD+ i oszałamiającym odświeżaniem 165 Hz. Jak twierdzi producent w wersji 6S w stosunku do zwykłej “szóstki” poprawiono jeszcze odświeżanie próbkowe do 720 Hz przy dotknięciu wieloma palcami.

RedMagic 6S 07

Możemy sami wybierać czy chcemy, aby ekran był odświeżany z częstotliwością 60, 90, 120 lub 165 Hz.

Wyświetlacz wykonany jest w technologii AMOLED. Charakteryzuje się pełną gamą kolorów DCI-P3 i wsparciem dla HDR 10+. Jasność maksymalna wynosi około 700 nitów, co jest poprawą w stosunku do zwykłej 6, ale nie jest najwyższym wynikiem. W mocnym słońcu ekran odstaje od flagowych modeli Samsunga, czy Xiaomi.

W ustawieniach możemy dostosować wyświetlane kolory według swoich preferencji. Jest także rozbudowany tryb Always on display.

RedMagic 6S 15

Pod ekranem znajduje się czytnik linii papilarnych. Umieszczono go na odpowiednim poziomie, a prędkość jego działania i precyzja nie stwarzają żadnych problemów.

Wydajność

We wcześniejszym modelu RedMagic 6 Pro znalazł się procesor Snapdragon 888, który nie zdobył zbyt dużej sławy ze względu na wysokie temperatury i spadki wydajności.

Tym razem producent postawił na ulepszoną jednostkę Snapdragon 888+. Po testach Xiaomi MIX 4 jest to kolejny smartfon, którego testuję z poprawionym procesorem. Urządzenie od Xiaomi pozytywnie mnie zaskoczyło, kultura pracy znacznie się poprawiła i procesor utrzymywał rozsądne temperatury.

Nubia RedMagic 6S Pro

Qualcomm w podkręconej wersji procesora podniósł maksymalną częstotliwość rdzenia z 2.84 GHz do 2.95 Ghz. Mimo zwiększenia mocy smartfon się nie grzeje. Pozytywny wpływ na pewno ma aktywne chłodzenie, wiatrak kręci się z mocą 20 000 R.P.M. Jedynym problemem może być to, że wiatrak na maksymalnej mocy jest głośny.

Mój egzemplarz wyposażony został w 16 GB pamięci RAM LPDDR5 oraz 256 GB pamięci wbudowanej UFS 3.1. Za grafikę odpowiada układ Adreno 660.

Nubia daje możliwość wyboru wielu wersji 12/128 GB, 12/256 GB, 16/256 GB i aż 18/512 GB! W tym miejscu muszę zaznaczyć, że smartfon nie ma możliwości rozbudowy pojemności kartą pamięci. Przed zakupem warto zastanowić się, która opcja będzie dla nas odpowiednia.

Nubia RedMagic 6S Pro

Producent zastosował autorskie chłodzenie ICE 7.0. Poza aktywnym wentylatorem zostały również użyte specjalne materiały odpowiadające za termoregulację. Wbudowany wiatrak jest bardzo ważnym elementem wyposażenia, jeżeli chodzi o nastawienie na granie mobilne. Jego praca może być sterowana automatycznie ewentualnie możemy ustawić, aby włączał się po przejściu w tryb gry. Wiatrak na pełnej mocy dobrze sobie radzi z chłodzeniem procesora. Jednak trzeba wziąć pod uwagę, że wytwarzany szum może irytować. Dodatkowo jak gdyby komuś było mało mamy możliwość dokupienia zewnętrznych nakładanych wentylatorów.

Nubia kładzie na kolana konkurencję w testach AnTuTu. W pozostałych benchmarkach również trzyma się czołówki. To jeden z najwydajniejszych smartfonów na rynku. Kilkukrotne odpalenie testu nie przegrzewa procesora, jedynie zwiększa poziom pracy wiatraka.

Nubia RedMagic 6S Pro

Podczas grania nawet z wyłączonym wentylatorem smartfon nie nagrzewa się tak drastycznie jak urządzenia z podstawową wersją Snapdragona 888. Uruchomienie wentylatora zapewnia komfortowe granie godzinami w zaawansowane gry bez spadków wydajności.

W większości gier takich jak Genshin Impact, Asphalt 9, Mobile Legends wyświetlacz działa maksymalnie w 120 Hz przy 60 klatkach na sekundę. PUBG działał maksymalnie w 60 Hz z 60 klatkami na sekundę, a Call Of Duty Mobile osiągnęło 90 klatek z odświeżaniem 120 Hz. Dostępnych jest niewiele gier, które mogą działać w 165 Hz ze 165 FPS.

Nakładka producenta i dodatkowe funkcje

REDMAGIC 6S Pro działa pod kontrolą Android 11 z nakładką RedMagic 4.5. Niestety przy codziennym użytkowaniu system jest trochę uciążliwy. Występują spore braki w tłumaczeniu, są słabo zaprojektowane ikony menu, a nawet błędy w optymalizacji poruszając się po systemie.

Nubia RedMagic 6S Pro

Jak wspomniałem na początku, suwakiem na lewej stronie możemy przełączyć się w tryb gier. System przenosi nas wtedy do launchera, który wyświetla bazę zainstalowanych gier. Z poziomu tego trybu ustawimy wydajność, sterowanie, do każdej gry oddzielnie. Możemy ustawić, aby smartfon od razu przełączał się na maksymalną wydajność.

W trybie gier pasek skrótów dostępny jest dwukrotnym gestem z obu stron ekranu. Mamy tu szybkie ustawienia jasności, skróty do aplikacji Discord, Whatsapp, Telegram. Dla zapalonych graczy jest opcja włączenia celownika w środkowej części ekranu. Dostępne są także ustawienia wentylatora, sterowanie częstotliwością odświeżania, zaawansowane funkcje nagrywania.

Nubia RedMagic 6S Pro

Dwa dotykowe panele (triggery) na górnej ramce, trzymając telefon poziomo, są edytowalne. Mamy możliwość ustawienia do czego mają służyć i w którym miejscu ekranu działać. Ich reakcja na dotyk jest bardzo dobra, świetnie się sprawdzają w grach typu FPS.

Aparat

Aparaty raczej nie są najważniejszą częścią smartfona gamingowego, ale pomówmy chwilę o możliwościach fotograficznych. Na tyle znajduje się zestaw trzech aparatów. Główny aparat ma 64 Mpx f/1.8, do tego jest ultraszerokokątny obiektyw 8 Mpx f/2.0 i trzeci obiektyw do zdjęć makro ma 2 Mpx. Na froncie znajduje się aparat selfie o rozdzielczości 8 Mpx.

Jak można się domyślić nie jest to telefon do zaawansowanej fotografii. Widać, że producent postawił zdecydowanie na wydajność.

Nubia RedMagic 6S Pro
Nubia RedMagic 6S Pro

W ciągu dnia aparat główny radzi sobie nieźle. Chociaż czasami na zdjęciach potrafią pojawiać się zniekształcenia. Kolory są nieco rozjaśnione. W nocy niestety ilość szczegółów spada drastycznie, nawet na teoretycznie najlepszym aparacie głównym. Z pomocą przychodzi tryb nocny, który po dłuższym naświetlaniu pozwala wyciągnąć więcej światła ze zdjęć.

Nubia RedMagic 6S Pro
Nubia RedMagic 6S Pro

Szeroki kąt wyraźnie odstaje, kolory są nieco inne, do dobrej jakości potrzebuje dużą ilość światła. Szczegółowość szczególnie na rogach zdecydowanie wypada gorzej od aparatu głównego.

Ujęcia selfie mają małą ilość szczegółów, kolory są blade. Chociaż do wideorozmów ta kamera może być wystarczająca, to nie należy spodziewać się cudów.

Nubia RedMagic 6S Pro
Nubia RedMagic 6S Pro

Co z możliwościami wideo? Sprzęt oferuje nagrywanie w 8K i 30 klatkach na sekundę, przy 4K dostępne są 30 i 60 klatek na sekundę. Elektroniczna stabilizacja obrazu dostępna jest w trybie 4K i 30 klatkach na sekundę. Nagrania są akceptowalne, ale ponownie zwracam uwagę, że nie jest to smartfon nastawiony na fotografię.

Nubia RedMagic 6S Pro
Nubia RedMagic 6S Pro
Nubia RedMagic 6S Pro
Nubia RedMagic 6S Pro
Nubia RedMagic 6S Pro
Nubia RedMagic 6S Pro
Nubia RedMagic 6S Pro

Bateria

Urządzenie do grania powinno mieć dobrą baterię. Nubię wyposażono w akumulator o pojemności 5050 mAh. Czas pracy na jednym ładowaniu wypada nieźle – SOT na poziomie 5-6 godzin. Wynik ten osiągnąłem z włączonym odświeżaniem 165 Hz i intensywnym graniem.

Jeżeli ograniczymy wyświetlacz i będziemy jedynie przeglądać internet wynik ten wydłuża się jeszcze o godzinę.

Nubia RedMagic 6S Pro

Ładowarka dołączona w zestawie obsługuje ładowanie 30W. Naładujemy z jej pomocą akumulator do pełna w godzinę i 15 minut.

Sam telefon jest w stanie obsłużyć ładowanie do 66W, musimy tylko dokupić mocniejszą ładowarkę.

Audio

Smartfon wyposażony jest w dwa głośniki stereo. Jeden jest na spodzie, a drugi w górnej części nad ekranem. Ich poziom głośności jest ponad konkurencją. Żaden flagowiec nie gra tak głośno. Mając ten smartfon nie potrzebujecie już zewnętrznego głośnika, potrafią one zagłuszyć pracujący wentylator. Chociaż na najwyższym poziomie jakość audio jest już trochę zniekształcona. Lepiej ustawić jeden poziom niżej.

Nubia RedMagic 6S Pro

Na górnej części znajdziemy złącze Jack 3.5 mm do podłączenia słuchawek. W takiej konfiguracji dźwięk jest wyraźny i czysty. Ze słuchawkami nie ma problemów, mamy wsparcie dla kodeka aptX.

Łączność

Niestety, ale urządzenie nie nadaje się do nawigacji GPS. Przynajmniej mój egzemplarz gubił się, nie potrafił dobrze nawigować do celu. Poza tym zaplecze komunikacyjne obsługuje większość najnowszych standardów. Na pokładzie mamy obsługę 5G, Bluetooth 5.2, a także NFC.

RedMagic 6S 08

Podsumowanie

Nubia RedMagic 6S Pro to smartfon dla zapalonych graczy. Jest konkurencją dla Asus ROG Phone, czy Xiaomi BlackShark. Jak widać po testach wydajnościowo jest to jeden z najszybszych modeli dostępnych na rynku. Dobrze, że wyszła wersja “S” z ulepszonym procesorem, ponieważ wyjściowy Snapdragon 888 miał problemy z temperaturami.

Ceny zaczynają się od 599 euro, czyli około 2700 złotych. Jeżeli szukacie rozsądnie wycenionego urządzenia głównie do grania to na pewno warto jest rozważyć ten model.

Producent daje możliwość dokupienia zewnętrznych akcesoriów. Poza wymienionym wcześniej zewnętrznym wentylatorem, możemy dokupić jeszcze kontroler.

RedMagic 6S 12

W omawianym modelu zdecydowanymi wyróżnikami są: odświeżanie ekranu 165 Hz, wbudowany wentylator, dotykowe panele, czy sam wygląd. Półprzezroczyste plecy wyróżniają się na tle konkurencji, ale sam design nie każdemu musi się podobać.

Główną wadą urządzenia jest sam system. Wygląda na to, że Nubia nie jest jeszcze gotowa oferować w pełni dopracowane urządzenia na rynek globalny.

Smartfon nastawiony jest na gaming i do takiego zastosowania sprawdza się świetnie. Jeżeli chcecie mieć najszybsze urządzenie na rynku do grania to polecam go z czystym sumieniem!

Plusy:

+ świetny wygląd
+ wysoka wydajność
+ aktywne chłodzenie
+ specjalne tryby dla graczy
+ głośniki stereo
+ możliwość dokupienia dodatkowych akcesoriów

Minusy:

spore problemy w tłumaczeniu systemu
niedopracowany interfejs
przeciętne aparaty

Udostępnij

Tomasz BielskiTomek związany jest z serwisem instalki.pl od ponad dekady. Zajmuje się redagowaniem treści, okazjonalną publicystyką oraz dba o aktualizacje w dziale download.