Instalki.pl » Testy » Hardware » Dreame P10 Pro - recenzja lekkiego odkurzacza pionowego
Poniedziałek, 18 Październik 2021 08:11, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
Dreame P10 Pro 10
Testujemy kolejny sprzęt marki Dreame.

Pionowe odkurzacze bezprzewodowe stają się coraz częściej ciekawą alternatywą dla klasycznych konstrukcji "na kablu". W tym roku miałem już okazję testować między innymi najbardziej zaawansowany odkurzacz pionowy marki Dreame czyli model T30, a teraz przyszedł czas na coś lżejszego. Do naszej redakcji trafił Dreame P10 Pro oraz nieco tańszy Dreame P10.

Dreame P10 Pro 12

Specyfikacja odkurzacza Dreame P10 Pro:


  • Czas pracy: do 60 minut
  • Pojemność baterii: 7*2500mAh
  • Czas ładowania: 3 godziny
  • Moc ssania: 130 AW
  • Napięcie znamionowe: 29.6V
  • Moc znamionowa: 550W
  • Pojemność pojemnika na kurz: 0,5 l
  • Waga: 1,63 kg
 
Powyższe parametry wskazują, że mamy do czynienia z nieźle wyposażonym odkurzaczem, który powinien sprawdzić się podczas sprzątania mieszkania czy auta.

2021-10-17 002937
Dreame P10 Pro i P10 - porównanie specyfikacji

Co w pudełku?


Obok głównego modułu w pudełku znajdziemy podstawowy zestaw akcesoriów. Głównym elementem jest metalowa rura bez regulacji. Otrzymujemy też elektroszczotkę, dyszę szczelinową 2w1 i elektryczną szczotkę do czyszczenia kanap.

2021-10-17 010523
Dreame P10 i P10 Pro - zawartość zestawu

Jakość wykonania odkurzacza i akcesoriów nie budzi zastrzeżeń. Obrotowe rolki z obu szczotek można wymontować, co z pewnością ułatwi ich czyszczenie po dłuższym użytkowaniu urządzenia.

Dreame P10 Pro 02
Dreame P10 Pro 03
Dreame P10 Pro 04

W zestawieznajdziemy też zasilacz oraz baterię, którą można odłączyć. To spory plus, bowiem będzie można ją wymienić jeżeli jej żywotność spadnie poniżej akceptowalnego poziomu.

Dreame P10 Pro 07

Poziom naładowania akumulatora możemy sprawdzić zerkając na diody LED umieszczone na baterii.

Dreame P10 Pro posiada też dedykowaną stację dokującą, ale to akcesorium producent sprzedaje oddzielnie.

Dreame P10 Pro 01

Konstrukcja Dreame P10 Pro


Klasycznie i bez fajerwerków, budowa konstrukcji jest typowa dla odkurzaczy pionowych. Otrzymujemy zatem główny moduł z filtrami i zbiornikiem na zanieczyszczenia oraz dopinane akcesoria.

Dreame P10 Pro 05

Na uchwycie zamontowano spust, a górną część zajmuje czytelny wyświetlacz. Podczas pracy możemy zatem sprawdzić bieżący tryb ssania, poziom baterii czy przejrzeć kod błędu (jeżeli wystąpi). Nad ekranem umieszczono niezwykle przydatny fizyczny przycisk blokady spustu. Aktywując go nie musimy ciągle trzymać palca na spuście, co sprawia, że użytkowanie odkurzacza jest zdecydowanie wygodniejsze.

Dreame P10 Pro 06

Moją uwagę przykuł umieszony pionowo zbiornik na kurz. Można go dołączyć naciskając przycisk poniżej. Taka konstrukcja sprawia, że odkurzacz lepiej się prowadzi i jest po prostu lżejszy.

Producent dopuszcza możliwość mycia pojemnika na kurz i filtrów. Trzeba jednak pamiętać, że muszą być całkowicie suche przed ponownym użyciem.

Dreame P10 Pro 08

Dreame P10 Pro w codziennym użytkowaniu


Dreame P10 Pro jest lekki i dobrze się prowadzi. Odkurzacz daje nam do dyspozycji 3 tryby pracy więc moc ssącą możemy dostosować do stopnia zabrudzeń powierzchni.

Odkurzacz be problemu zbiera wszelkiego rodzaju nieczystości zarówno z płytek, paneli, jak i dywanów. W przypadku tych ostatnich z dłuższym włosiem, warto użyć mniejszej elektroszczotki, która również sprawdzi się podczas odkurzania mebli tapicerowanych.

Dreame P10 Pro 11

Czas pracy akumulatora jest typowy dla tego typu urządzeń. W trybie Eco, gdzie moc ssania jest zauważalnie słabsza osiągniemy nawet 60 minut. Dobrze wypada tryb standardowy pozwalający na komfortowe odkurzanie przez ok. 30 minut. Jeżeli chcesz skorzystać z maksymalnej mocy, sprzęt podziała zaledwie 8-10 minut. Warto o tym pamiętać, bowiem czas ładowania może przekroczyć 3 godziny.

Tańszy Dreame P10 ma nieco słabsze baterie, ale czas pracy na jednym ładowaniu jest zbliżony do modelu Pro.

Dreame P10 Pro 09

Podsumowanie


Dreame P10 Pro i Dreame P10 to solidnie wykonane odkurzacze do podstawowych zastosowań. Urządzenia trzeba pochwalić za komfort użytkowania - całość jest lekka, a elektroszczotki wspomagają zbieranie brudu. Cieszy również fakt, że producent zastosował czytelny wyświetlacz znany z droższych modeli.

Dreame P10 Pro oferuje przyzwoitą moc ssania, a szczotka szczelinowa i mniejsza elektroszczotka do kanap sprawiają, że odkurzacz sprawdzi się w wielu sytuacjach. Mniej wymagający użytkownicy mogą sięgnąć po model Dreame P10, ale warto pamiętać, że oferuje on nieco mniejszą moc, a w zestawie nie ma mniejszej elektroszczotki.

Jeżeli traficie na promocję, Dreame P10 Pro można kupić na AliExpress za około 1020 zł, a Dreame P10 już za ok. 875 zł. Oferta obejmuje szybką dostawę z polskiego magazynu.