Instalki.pl » Testy » Hardware » JIMMY H8 Pro - test odkurzacza pionowego z wieloma akcesoriami
Czwartek, 08 Lipiec 2021 09:05, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
JIMMY H8 Pro 6
Odkurzacz bezprzewodowy JIMMY H8 Pro.

Na rynku bezprzewodowych odkurzaczy pionowych ciągle pojawiają się nowe modele. Chińskie marki doskonale radzą sobie w tej kategorii produktów czego efektem są urządzenia takie jak bohater tej recenzji czyli JIMMY H8 Pro.

Odkurzacz bezprzewodowy JIMMY H8 Pro kusi potencjalnych klientów wysoką mocą ssania, ergonomicznym kształtem i bogatym zestawem akcesoriów. Czy to wystarczy? Sprawdźmy.

Na początku warto też wspomnieć, że model H8 Pro jest pośrednim pomiędzy droższym H9 Pro oraz tańszym H8.

JIMMY H8 Pro 8

Zawartość opakowania


Tradycyjnie zacznę od zawartości opakowania. Producent naprawdę się postarał i wyposażył urządzenie w bogaty zestaw dodatków i akcesoriów. Dawno nie widziałem tak kompletnie wyposażonego odkurzacza pionowego.

Oto akcesoria w opakowaniu:

 • Rura metalowa
 • Rura elastyczna
 • Główna szczotka z napędem
 • Elektryczna szczotka do materacy
 • Narzędzie do tapicerki 2-w-1
 • Narzędzie szczelinowe 2-w-1
 • Szczotka miękka
 • Łącznik wielokątowy


akcesoria do odkurzacza
foto. geekbuying.pl
 
JIMMY H8 Pro wykonany został z dobrej jakości materiałów - plastikowe elementy wyglądają na solidne. Całość prezentuje się nowocześnie, a producentowi udało się zachować kompaktowe gabaryty. Co ważne, nie zauważyłem problemów z montowaniem akcesoriów. Wszystko jest intuicyjne i działa dosłownie na "klik". To oczywiście zasługa dobrze spasowanych materiałów.

JIMMY H8 Pro 1

Sam odkurzacz wraz z baterią waży około 1,5 kg. Uchwyt umieszczono powyżej zbiornika na kurz i baterii i według producenta, taka konstrukcja pozytywnie wpływa na napięcie mięśniowe. Podczas 15-20 minutowych sesji z odkurzaczem nie odczuwałem dyskomfortu więc faktycznie konstrukcja jest poprawnie wyważona.

JIMMY H8 Pro 12
JIMMY H8 Pro 13

Moc ssania i możliwości


Urządzenie napędzane jest silnikiem bezszczotkowym 500W, który osiąga moc ssącą 160AW. DO dyspozycji otrzymujemy 3 tryby pracy, które oczywiście wpływają na czas pracy akumulatora. Podstawowy Eco powinien wystarczyć na 70 minut odkurzania, tryb Turbo to 30 minut pracy, a Max zaledwie kwadrans. Jest też tryb Auto - wówczas urządzenie samodzielnie reguluje moc w zależności od powierzchni. Moc ssania można ustawić za pomocą przycisków znajdujących się na uchwycie, tuż obok wyświetlacza LCD, który pokazuje również stan baterii.

JIMMY H8 Pro 11
ładowanie baterii

JIMMY H8 Pro 14
ekran i regulacja mocy

Najważniejsze dane techniczne:

 • Moc znamionowa: 500W
 • Charakterystyka baterii: 3000mAh 7 szt.
 • Napięcie: 25,2V
 • Czas pracy ze szczotką z napędem: Eco: 38 min. \ Turbo: 20 min. \ Max: 13 min.
 • Czas pracy bez szczotki z napędem: Eco: 70 min. \ Turbo: 30 min. \ Max: 15 min.
 • Czas ładowania: 4-5 godz.
 • Moc ssąca: 160AW
 • Hałas: 80 dB
 • Pojemność zbiornika na kurz: 0,5L

JIMMY H8 Pro 3
szczotka główna

Użytkowanie JIMMY H8 Pro


Jak już wspominałem, w zestawie znajdziemy sporo akcesoriów, które pomogą nam wyczyścić nawet trudno dostępne miejsca w domu. Łącznik wielokątowy sprawia, że szczotkę możemy ustawić w dogodnej pozycji. Przydatna jest też miękka rura, gdy chcemy dostać się w zakamarki w aucie czy na półkach.

W zestawie znajduje się specjalna podstawka, służąca jako baza do odkurzacza. Takie rozwiązanie sprawia, że nie musimy wiercić dziur w ścianie, aby zamontować uchwyt. Z pewnością wielu użytkowników to doceni. Dodatkowo baza ma miejsce na niektóre z akcesoriów, ale jest ich naprawdę dużo więc trzeba znaleźć dodatkowe miejsce w domu na ich przechowywanie.

JIMMY H8 Pro 10

Dostęp do pojemnika na kurz i filtra HEPA jest naprawdę wygodny - wystarczy odbezpieczyć i wyciągnąć cały filtr. Co ważne, elementy te można myć wodą.

JIMMY H8 Pro 7

Do codziennego sprzątania używałem głównej szczotki elektrycznej. Ta radzi sobie z wszelkiego rodzaju zabrudzeniami, kurzem, psią sierścią, piaskiem, itd. Nie można narzekać na poziom mocy w trybie automatycznym. Urządzenie zda też egzamin jeżeli będziecie chcieli odkurzyć meble czy wnętrze samochodu.

JIMMY H8 Pro 4
JIMMY H8 Pro 2

Czy warto kupić JIMMY H8 Pro?


JIMMY H8 Pro jest niewątpliwie ciekawą i udaną konstrukcją. Największym plusem jest duży zestaw dodatkowych akcesoriów, które sprawdzą się podczas sprzątania wszelkiego rodzaju pomieszczeń. Obsługa odkurzacza i wymiana końcówek jest banalnie prosta i za to również trzeba pochwalić producenta.

Sprzęt ma też swoje bolączki. W trybie Turbo czy Max bateria szybko się rozładowuje. Dobrze, gdyby w zestawie był drugi akumulator, gotowy do pracy w awaryjnych sytuacjach. JIMMY H8 Pro nie imponuje też czasem ładowania - potrzebujemy 4-5 godzin aby naładować baterię do pełna.

Odkurzacz bezprzewodowy JIMMY H8 Pro dostępny jest w sklepie geekbuying.pl za niespełna 1000 zł i trzeba przyznać, że w tej cenie urządzenie wypada naprawdę dobrze na tle konkurencji.

Specjalnie dla naszych Czytelników, sklep przygotował kod zniżkowy 40 zł. Aby odebrać zniżkę, podczas składania zamówienia podaj kod: CCUQ7YXZ