Instalki.pl » Testy » Hardware » Test Anker Soundcore Liberty Air 2. Po prostu świetne słuchawki
Niedziela, 27 Wrzesień 2020 09:20, Wpisany przez Wojtek Onyśków
Anker Soundcore Liberty Air 2Świetny stosunek jakości do ceny.

Każde kolejne słuchawki bezprzewodowe niebędące produktem Apple są nazywane klonem AirPodsów. Tymczasem na rynku znaleźć można wiele konstrukcji zasługujących na coś więcej, niż miano klona produktu spod znaku nadgryzionego jabłka. Właśnie takie są słuchawki Anker Soundcore Liberty Air 2.

To kompletny produkt, który broni się oferowaną jakością dźwięku i – co już mniej oczywiste – świetną aplikacją towarzyszącą. Co więcej, słuchawki będzie można nabyć w okazyjnej cenie $82.22 w serwisie AliExpress (ok. 320 zł).

Anker Soundcore Liberty Air 2

Jakość premium w przyzwoitej cenie


Liberty Air 2 to bardzo ciekawe słuchawki, które dobre wrażenie robią już od pierwszego otworzenia pudełka. Oto bowiem naszym oczom ukazuje się dość bogata zawartość. Oprócz samych słuchawek i etui ładującego, mamy również kabel USB-C oraz aż cztery dodatkowe zestawy gumek w różnych rozmiarach. Wliczając te, które są założone na słuchawkach, jest ich łącznie pięć. Dzięki temu każdy może dobrać rozmiar do swoich uszu.

Jakość wykonania całego zestawu nie pozostawia wiele do życzenia. Do redakcji dotarła wersja czarna, która w moim odczuciu prezentuje się nieco gorzej niż biała, głównie ze względu na fakt, że czerwone akcenty na ciemnych słuchawkach są mniej widoczne. O gustach się jednak nie dyskutuje.

Anker Soundcore Liberty Air 2
Anker Soundcore Liberty Air 2

Sprzęt wykonany jest z dobrego jakościowo plastiku, który powinien swoje posłużyć. Etui sprawia wrażenie bardzo wytrzymałego, a przy tym jest niewielkie, dzięki czemu mieści się w kieszeni spodni.

Same słuchawki mają dość klastyczny kształt i wygląd, choć w oczy rzucają się już wspomniane czerwone akcenty. Producent chwali się też, że przetworniki są pokryte diamentami, choć nie wierzyłbym do końca w ten marketingowy slang. Bardziej uwierzyłbym w stwierdzenie, że ich powierzchnia jest wytłoczona na kształt przypominający diamenty.

Anker Soundcore Liberty Air 2
Anker Soundcore Liberty Air 2

Liberty Air 2 dobrze leżą w uszach. Po ich założeniu należy nieco je przekręcić, by dobrze weszły na miejsce. Niestety u mnie nagminnie po dłuższych sesjach z muzyką jedna ze słuchawek luzowała się i nie leżała tak sztywno i pewnie, jak na początku. Tym samym raczej nie wybrałbym się z tym zestawem na bieganie w obawie o zgubienie którejś słuchawki.

Sprzęt obsługuje się za pomocą paneli dotykowych, które umieszczone są na główkach słuchawek. Poprawiając ich pozycję w uszach, możemy zatem omyłkowo aktywować jakąś funkcję, ale na szczęście podstawowe pojedyncze kliknięcie służy do regulacji głośności.

Nie mogę się natomiast przyczepić do etui. Mechanizm zamykający działa bardzo dobrze, a same słuchawki szybko trafiają na swoje miejsce i rozpoczynają ładowanie baterii. Na pochwałę zasługuje fakt, że jest ono kompatybilne z ładowarkami bezprzewodowymi. Jeżeli takową posiadamy, możemy się całkowicie pozbyć kabli.

Anker Soundcore Liberty Air 2
Anker Soundcore Liberty Air 2

Długie godziny działania


Niepodważalnym atutem tych słuchawek jest wytrzymała bateria. Po wyjęciu ich z pudełka potrafią grać przy średniej głośności nawet przez 6-6,5 godziny. To bardzo dobry rezultat, dzięki któremu praktycznie nigdy nie rozładowały mi się do zera. Samo etui pozwala na trzykrotne pełne doładowanie słuchawek. Łącznie otrzymujemy zatem ponad 25 godzin słuchania bez konieczności szukania źródła prądu. W moim przypadku etui było ładowane wyłącznie raz na tydzień.

Anker Soundcore Liberty Air 2

Nieźle wypada też łączność. Podczas codziennego użytkowania nie zauważyłem żadnych zakłóceń, nawet jeżeli oddaliłem się od smartfona na kilka metrów i dzieliła mnie od niego ściana lub dwie. Pod tym względem nie ma się do czego przyczepić, podobnie jak do samego parowania, które jest proste i przyjemne.

Po wyjęciu z etui słuchawki od razu nawiązują połączenie z ostatnio sparowanym smartfonem. Nic nie stoi również na przeszkodzie, by korzystać wyłącznie z jednej z nich w trybie mono. Gdy wyjmiemy drugą, zestaw automatycznie przechodzi w tryb stereo.

Świetna i przydatna aplikacja


Anker Soundcore Liberty Air 2 mają u mnie ogromnego plusa za dedykowaną i rzeczywiście przydatną aplikację. Z jej pomocą można poustawiać sobie poszczególne funkcje pod dotykowe gesty. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by wyłączyć np. automatyczne wstrzymywanie odtwarzania po wyjęciu słuchawki z uszu.

Anker Soundcore Liberty Air 2

Wisienką na torcie są jednak możliwości korektora dźwięku. Można oczywiście dostosować wszystkie zakresy częstotliwości według własnych upodobań, podbijając te tony, na których zależy nam najbardziej. Ciekawie prezentują się jednak predefiniowane tryby, przeznaczone do różnych gatunków muzycznych. Osobną kwestią są też ustawienia equalizera zaprojektowane przez profesjonalnych producentów muzycznych i zdobywców nagrody Grammy.

Anker Soundcore Liberty Air 2

To jednak nie koniec. Firma Anker stworzyła specjalną technologię HearID, która bada nasz słuch (a raczej jego czułość) i na tej podstawie przygotowuje dla nas specjalny profil muzyczny. Sam test polega na zaznaczaniu momentów, w których słyszymy jakikolwiek dźwięk i przypomina nieco badanie słuchu u laryngologa. Efekty takiego działania są całkiem niezłe. Przygotowany dla mnie profil był przyjemny w odsłuchu, choć jednak i tak wolałem własnoręczne grzebanie w equalizerze.

Dźwięk? Piątka z małym minusem


Anker Soundcore Liberty Air 2 mają bardzo przyjemną barwę dźwięku, która nie pozostawia zbyt wiele do życzenia. Niskie tony są odpowiednio zaznaczone, ale należą do tych bardziej miękkich. Są mocne, ale nie nachalne. Akcentują furczące partie dokładnie tam, gdzie powinny. Niektórzy mogą jednak narzekać na brak konkretnego uderzenia w najniższym zakresie, choć mi osobiście tego nie brakowało.

Anker Soundcore Liberty Air 2

Dzięki temu możemy cieszyć się niezłą jakością średnicy i góry, choć dla mnie tony średnie mogłyby być nieco mniej agresywne. Momentami, szczególnie przy odsłuchu muzyki elektronicznej, potrafią wybiegać nieco przed szereg i są mocniej słyszalne niż reszta pasm. Można to jednak dość precyzyjnie skorygować za pomocą korektora.

Liberty Air 2 grają stosunkowo czysto, a instrumenty są dobrze zauważalne. Momentami można jednak odnieść wrażenie, że poszczególne partie dźwiękowe zlewają się ze sobą i tworzą lekki szum. Można się do tego jednak szybko przyzwyczaić.

Anker Soundcore Liberty Air 2

Choć sprzęt nie jest wyposażony w aktywną redukcję szumów, same gumki o odpowiednio dobranym rozmiarze potrafią skutecznie wyciąć sporo dźwięków otoczenia. Wystarczy zatem ustawić głośność na około połowę mocy, by odciąć się od świata zewnętrznego.

Do tego dochodzą świetne możliwości wbudowanych mikrofonów. Każda słuchawka wyposażona jest w dwa z nich, dzięki czemu skutecznie wycinają wszelkiego rodzaju szumy. Moi rozmówcy chwalili dobrą jakość połączenia.

Anker Soundcore Liberty Air 2

Niemal idealnie


Anker Soundcore Liberty Air 2 to bardzo udana konstrukcja, mająca wiele zalet, począwszy od solidnego wykonania, poprzez wytrzymałą baterię, a na świetnej aplikacji i dobrej jakości dźwięku kończąc. Naprawdę trudno tym słuchawkom coś zarzucić, przez co stanowią świetną propozycję w cenie do 400 złotych.

Anker Soundcore Liberty Air 2

Soundcore Liberty Air będzie dostępny w dniach 29 – 30.09.2020 w cenie $82.22 (ok. 320 zł) na platformie AliExpress. Co więcej, w tych samych dniach będziemy mogli wykorzystać kupon zniżkowy $4 przy wydanych $40 na tej stronie.

Plusy:

- jakość dźwięku
- wytrzymała bateria
- jakość rozmów telefonicznych
- przydatna aplikacja
- brak problemów z łącznością

Minusy:

- w tej cenie brak