Instalki.pl » Testy » Hardware » Test taniego powerbanka z Biedronki - Hykker PB-01 4800 mAh
Piątek, 25 Sierpień 2017 14:42, Wpisany przez Wojtek Onyśków
Hykker PB-01 4800 mAh 3
Sprawdzamy, czy warto się nim zainteresować.

Do sieci sklepów Biedronka po raz kolejny trafił powerbank marki Hykker. Model PB-01 oferuje pojemność 4800 mAh i jest sprzedawany w cenie niespełna 30 złotych. Czy warto jednak wydać na niego pieniądze? Sprawdzamy.

Hykker Power Bank PB-01Specyfikacja
Pojemność akumulatora 4800 mAh
Parametry wejściowe akumulatora 5V, 1A
Parametry wyjściowe akumulatora 5V, 1A
Wymiary 90 x 77 x 22 mm
Waga netto 231 g

Jeżeli Hykker PB-01 z czymś się komuś kojarzy, to zdecydowanie ma rację. Obudowa tego powerbanka jest bowiem identyczna, jak banku energii od Xiaomi. W tamtym jednak przypadku mamy do czynienia z pojemnością 10400 mAh, a tu musimy się zadowolić 4800 mAh.

Hykker PB-01 4800 mAh 1

Obudowa jest wykonana solidnie. Lwia część została zrobiona z metalu. Powerbank bez problemu mieści się w dłoni. Z powodzeniem włożymy go również do tylnej kieszeni spodni, plecaka czy też torebki.

Urządzenie posiada wskaźnik naładowania baterii, sygnalizowany przez cztery niewielkie diody. Zaraz obok znajduje się przycisk, którym je aktywujemy.

Podczas testów zauważyłem, że funkcja ta potrafi nieco przekłamywać. Podczas ładowania smartfona diody długo sygnalizują zakres naładowania od 100 do 70%, po czym bardzo szybko schodzą do zera. Określanie na ich podstawie ilości pozostałej energii nie jest zatem dokładne i miarodajne.

Hykker PB-01 4800 mAh 2

Powerbank oferuje jeden slot microUSB do ładowania akumulatora oraz jeden wyjściowy slot USB Typu-A, za pomocą którego naładujemy smartfona czy też tablet.

Ładowanie

Hykker PB-01 nie charakteryzuje się rewelacyjnymi parametrami ładowania. Zarówno port wejściowy, jak i wyjściowy to zaledwie 5V i 1A. Ładowanie trwa zatem stosunkowo długo.

Pełne naładowanie powerbanka to czas nieco ponad 5 godzin. Chcąc uzupełnić energię akumulatora najlepiej pozostawić go do ładowania na noc.

Hykker PB-01 4800 mAh 5

Ładowanie smartfonów również nie należy do najszybszych. Pełne uzupełnienie ogniwa w Sony Xperia M2 zajęło niemal trzy godziny. Co ciekawe, po tym procesie postanowiłem podładować Huawei P9 Lite. Udało się uzupełnić około 10% baterii, po czym powerbank odmówił posłuszeństwa, zgłaszając brak energii.

Z szybkiego działania matematycznego wynika, że z podawanych przez producenta 4800 mAh do dyspozycji jest nieco mniej lub też straty energii są bardzo duże. Udało się bowiem naładować do pełna smartfona o pojemności baterii 2300 mAh i podładować nieco drugiego, o pojemności 3000 mAh.

Hykker PB-01 4800 mAh 4

Podsumowanie

Od gadżetu za 30 złotych nie można jednak oczekiwać cudów. Mimo wszystko Hykker PB-01 spełnia swoje zadanie. Zabierając go ze sobą mamy pewność, że typowego smartfona naładuje do pełna. A dla wielu osób będzie to wystarczająca cecha, by zainteresować się tym urządzeniem.

ZaletyWady
 Niska cena  Przeciętna wydajność
 Przyzwoicie wykonany