Instalki.pl » Testy » Hardware » HyperX Cloud Revolver S – test gamingowych słuchawek z dźwiękiem przestrzennym
Czwartek, 13 Lipiec 2017 15:48, Wpisany przez Wojtek Onyśków
hyperx cloud revolver sSłuchawki z dedykowaną kartą dźwiękową.

HyperX Cloud Revolver S to odświeżona wersja popularnych słuchawek przeznaczonych dla graczy. W porównaniu do podstawowej edycji różni się między innymi usprawnionym mikrofonem z funkcją wygłuszania szumów.

Sprzęt mieliśmy okazję dogłębnie przetestować. Czy jest to rozwiązanie, które przypadnie do gustu graczom poszukującym słuchawek najwyższej jakości? Sprawdzamy.

HyperX Cloud Revolver SSpecyfikacja
Konstrukcja słuchawek Nauszne zamknięte
Średnica membrany 50 mm
Pasmo przenoszenia 12 ~ 28000 Hz
Impedancja 30 Om
Czułość 100 dB
Mikrofon Odłączany
Łączność Przewodowa (USB, minijack 3,5 mm)
Długość kabla 1 m + 2 m
Waga 375 g

Wygląd i pierwsze wrażenia

Słuchawki po wyjęciu z pudełka prezentują się naprawdę okazale. O dziwo producent zrezygnował z krzykliwych kolorów, charakterystycznych dla jakiegokolwiek sprzętu gamingowego. Zamiast tego postawiono na nieco bardziej stonowane barwy i brak podświetlenia, choć kształt muszli wciąż zdradza, że mamy do czynienia z linią przeznaczoną dla graczy.

HyperX Cloud Revolver S do najmniejszych nie należą. Z drugiej jednak strony są na tyle wyważone, by nie rzucały się zbyt mocno w oczy. Dzięki temu możemy z nich korzystać także podczas słuchania muzyki ze smartfona.

hyperx cloud revolver s
Główne elementy słuchawek zostały wykonane z matowego plastiku. W naszym przypadku był to ciemny, metaliczny kolor. Warto dodać, że nie mamy do czynienia z błyszczącym tworzywem sztucznym, a bardziej stonowaną konstrukcją.

Muszle charakteryzują się nieco zadziornym kształtem. Po ich zewnętrznej stronie znajduje się białe logo HyperX – na szczęście bez podświetlenia. W środku skrywają się natomiast potężne, 50-milimetrowe przetworniki. Są one okalane przez gąbkę zapamiętującą kształt, a całość jest obszyta ekoskórą.

Producent zdecydował się na zastosowanie podwójnego pałąka. Górna część została wykonana z metalu, natomiast elementy stykające się z głową z przyjemnego materiału, wewnątrz którego ukryta została miękka gąbka.

hyperx cloud revolver s
Pałąk łączy się z muszlami za pomocą plastikowych, ruchomych elementów. Taka konstrukcja sprawia, że słuchawki idealnie dopasowują się do głowy. Nie ma tu stopniowej regulacji. Jednocześnie muszle nie naciskają zbyt mocno czaszki, przez co z Cloud Revolver S można komfortowo korzystać nawet przez kilka godzin.

Ewentualnym mankamentem może być obicie muszli z ekoskóry. Podczas gorących dni skóra przy uszach z pewnością będzie się pocić ze względu na brak odpowiedniej wentylacji. Dzięki temu zyskujemy jednak lepsze wygłuszenie elementów otoczenia.

Dużą zaletą jest możliwość odłączenia dedykowanego mikrofonu. Nie będzie on zatem przeszkadzać w momencie, gdy z niego nie korzystamy.

W zestawie znajdziemy też szereg kabli. Domyślnie Revolver S jest wyposażony w metrowy przewód zakończony jackiem 3,5 mm. W takiej konfiguracji słuchawki możemy podłączyć między innymi do smartfona.

W pudełku znajdziemy też przejściówkę na podwójny jack 3,5 mm (audio + mikrofon) oraz dodatkowy 2-metrowy przewód zakończony złączem USB. To właśnie na nim umieszczony został pilot, będący również dedykowaną kartą dźwiękową.

hyperx cloud revolver s
Na wspomnianym pilocie znajduje się kilka przycisków. Dwa główne służą do włączenia trybu dźwięku przestrzennego i wyciszenia mikrofonu. Boczny służy natomiast do przełączania jednego z trzech predefiniowanych trybów dźwięku. Niestety robimy to „na czuja”, zdając się na własny słuch. Producent nie opisał bowiem przygotowanych ustawień. Pilot jest również wyposażony w pokrętła do regulacji głośności dźwięku i mikrofonu. Co ważne, nie są one zintegrowane z regulacją w systemie Windows.

Konstrukcja słuchawek zasługuje na pochwałę. Nic tu nie trzeszczy, a zastosowane materiały sprawiają wrażenie wytrzymałych. Revolver S są także niezwykle wygodne. Nie odczuwałem żadnego dyskomfortu nawet po kilku godzinach ciągłego używania.

«« Początek « Poprzednia 1 2 Następna » Ostatnie »»
(Strona 1 z 2)