Instalki.pl » Testy » Hardware » Test plenerowego głośnika z Biedronki - Hykker Outdoor Sound
Środa, 07 Czerwiec 2017 16:45, Wpisany przez Wojtek Onyśków
Hykker Outdoor Sound 6
Potężna kolumna z podświetleniem LED.

Hykker Outdoor Sound to kolejna propozycja polskiej firmy, która trafiła do sprzedaży w Biedronce. Tym razem mamy do czynienia z naprawdę dużym głośnikiem przenośnym, który w założeniu ma rozkręcić imprezę w plenerze. Czy tak się jednak stanie? Ze sprzętem spędziliśmy już trochę czasu. Oto nasze wrażenia.

Hykker Outdoor SoundSpecyfikacja
Moc głośnika 30 W
Sterowanie Przyciski na obudowie; pilot na podczerwień
Gniazda mikrofonowe 1/4", minijack 3,5 mm, USB, microSD
Zasilanie Zasilacz 9V 1A (z gniazda 230 V)
Waga (bez kabla 8,48 kg
Wymiary 585 x 350 x 265 mm

Wygląd i pierwsze wrażenia

Hykker Outdoor Sound to spory głośnik i nie ma co do tego żadnych złudzeń. Sprzęt waży 8,5 kg i byłby niezbyt wygodny do przenoszenia, gdyby nie specjalna, wysuwana rączka i dwa kółka u podstawy. Dzięki temu możemy go przewozić jak tradycyjną walizkę podróżną.

Sprzęt raczej nie rzuca się w oczy. Został utrzymany w ciemnych barwach. Lwią część zajmuje głośnik basowy o średnicy 12 cali. Powyżej znaleźć można dwa głośniki wysokotonowe.

Hykker Outdoor Sound 1

Obudowa została wykonana z płyty MDF, natomiast głośniki są chronione przez plastikowe elementy. O ile największy wygląda jeszcze w miarę przyzwoicie, tak górna część nieszczególnie przypadła mi do gustu. Plastikowa zabudowa przywodzi na myśl tandetę.

Ważny jest też tył głośnika. To tu znajdują się wszelkiego rodzaju złącza oraz przyciski do sterowania urządzeniem. Pod względem dostępnych źródeł dźwięku mamy do czynienia z czytnikiem kart microSD, slotem USB i wejściem AUX. Jest także Bluetooth, za pomocą którego sparujemy smartfona lub tablet. Niestety zabrakło klasycznego radia FM.

Hykker Outdoor Sound 3

Zasięg Bluetooth wynosi około 10 metrów. Bez problemu poruszałem się po całym mieszkaniu bez jakichkolwiek zakłóceń. Parowanie urządzenia również nie nastręcza żadnych problemów.

Uważne oko dostrzeże także wejście mikrofonu. Dzięki temu głośnik może posłużyć do amatorskiego karaoke na świeżym powietrzu, choć w tym celu należy się jeszcze postarać o jakiś wyświetlacz, na którym wyświetlony zostanie tekst piosenek.

Hykker Outdoor Sound 4

Z tyłu znajdziemy również pokrętła służące do regulacji głośności, usuwania efektu echa i podbicia mikrofonu. Są też przyciski do wyboru trybu działania czy też szybkiego przełączania numerów. Wszystkie informacje są prezentowane na niewielkim wyświetlaczu. Część z nich jest również wypowiadana w języku polskim.

Chwilę należy się zatrzymać przy regulacji głośności. Te są w sumie aż… trzy. Moc możemy dostosować za pomocą pokrętła, które służy także jako włącznik. Oprócz tego drugą regulację oferuje pilot bezprzewodowy, dołączany do zestawu. Gdy jednak sparujemy głośnik ze smartfonem, dodatkową kontrolę zyskujemy bezpośrednio na urządzeniu mobilnym. Można się w tym wszystkim pogubić.

Hykker Outdoor Sound 2

Osobną kwestią pozostają wbudowane w głośnik diody, które pulsują w rytm muzyki. Tryb ten działa wyłącznie wtedy, gdy naprawdę głośno włączymy muzykę. Przy cichszym odtwarzaniu możemy zapomnieć o efektach świetlnych, które same w sobie wyglądają przyzwoicie. Dość dziwne rozwiązanie.

Jakość dźwięku i czas pracy na baterii

Hykker Outdoor Sound to dość duży sprzęt, dlatego oczekuje się od niego także potężnego dźwięku. Z tym niestety jest już różnie. O ile głośnikowi nie można odmówić naprawdę dużej głośności, tak pod względem jakości jest nieco słabiej.

Dźwięk w górnym i średnim paśmie nie wyróżnia się ani na plus, ani na minus. Dolne pasmo, czyli basy, wypadają już jednak słabo, przez co wydobywająca się z głośnika muzyka jest nieco płaska.

Jest to szczególnie odczuwalne podczas odtwarzania utworów, które opierają się na basie. Mowa przede wszystkim o muzyce elektronicznej. W przypadku popu nie jest to aż tak zauważalne. Po zwiększeniu głośności słaby bas jest nieco maskowany.

Hykker Outdoor Sound 7

Na rozkręcenie imprezy z mocnymi basami raczej bym się nie nastawiał. Nie ulega jednak wątpliwości, że moc Outdoor Sound jest wystarczająca, by zagłuszyć towarzystwo. Głośnik sprawdzi się także jako tło do spokojnego spotkania, gdzie muzyka – i szczególnie jej jakość - nie jest najważniejsza.

Głośnik posiada wbudowaną baterię o pojemności 1800 mAh. Czas pracy jest oczywiście zależny od ustawionej głośności. I tak w przypadku „imprezowych” wartości sprzęt wytrzymuje nieco poniżej dwóch godzin. Jeżeli jednak ustawimy głośność niżej, by po prostu coś grało w tle (wtedy też nie działają diody LED), czas pracy może się wydłużyć nawet do trzech-czterech godzin. Niestety ładowanie baterii trwa wieczność – nawet 12 godzin. Najlepiej zatem pozostawić głośnik podpięty do prądu na noc.

Hykker Outdoor Sound 5

Podsumowanie

Hykker Outdoor Sound jest sprzedawany w Biedronce w cenie 299 złotych. Za przenośny głośnik o takiej mocy to niewiele. Czy jest to jednak rozsądna propozycja? Jakość dźwięku do najlepszych nie należy, przeszkadza nieco płaski bas. Z drugiej jednak strony sprzęt gra naprawdę głośno i na plenerowej imprezie powinien się sprawdzić. Nieco gorzej wypada czas pracy na baterii, dlatego warto zadbać o stałe źródło prądu. Jeżeli zatem poszukujemy sprzętu, który ma po prostu grać, Hykker Outdoor Sound może być odpowiednim rozwiązaniem. Fani dźwięku najwyższej jakości powinni poszukać czegoś droższego.

ZaletyWady
Solidna obudowa i kółka do przewożenia Przeciętna jakość dźwięku
Duża moc Krótki czas pracy na baterii
Spora ilość złącz