Hykker Fantasy – test bezprzewodowego głośnika z Biedronki

Wojciech OnyśkówSkomentuj
Hykker Fantasy – test bezprzewodowego głośnika z Biedronki
Hykker Fantasy to kolejna propozycja polskiej marki, która trafiła do sprzedaży w Biedronce. Tym razem mamy do czynienia z bezprzewodowym głośnikiem LED, który oprócz muzyki oferuje także odpowiednie efekty świetlne. Sprawdzamy, jak wypada podczas normalnego użytkowania.

Hykker Fantasy Specyfikacja
Pasmo przenoszenia 250 Hz – 13 kHz
Sterowanie Przyciski na obudowie
Połączenie bezprzewodowe Bluetooth do 15 m
Połączenie przewodowe Wejście AUX (microUSB – minijack 3,5 mm)
Dodatkowe Podświetlenie diodowe 4-kolorowe
Waga 185 g (z przewodem)
Wymiary 152 x 63 x 63 mm

Wygląd i pierwsze wrażenia

Hykker Fantasy to sprzęt wyceniony na 39,99 zł. Miałem to na uwadze już podczas otwierania pudełka. Tym bardziej byłem zdziwiony niezłym wykonaniem. Urządzenie zostało stworzone z lekko ogumowanego plastiku i waży zaledwie 180 gram, więc bez problemu można je ze sobą zabrać dosłownie wszędzie.

Hykker Fantasy 1
Głośnik posiada walcowaty kształt. Przednia część, z której wydobywa się dźwięk, została dodatkowo zabezpieczona metalową siatką. Spasowanie elementów nie pozostawia wiele do życzenia.

Do naszej redakcji dotarł model w kolorze czarnym, jednak w Biedronce znajdziemy także wersję białą, czerwoną, żółtą oraz turkusową. Wszystkie przyciski służące do obsługi urządzenia znalazły się na froncie. Jest to odpowiednio przewijanie utworów do przodu i tyłu (a także zwiększanie i zmniejszanie głośności po dłuższym przytrzymaniu), zmiana trybu podświetlenia oraz przycisk odpowiedzialny za start, pauzę lub odbieranie połączeń telefonicznych.

Hykker Fantasy 2
Konstrukcja głośnika została zaprojektowana w taki sposób, że można go zawiesić na haku za tylną część. Przydaje się to np. w łazience.

Użytkowanie

{reklama-artykul}Przed użytkowaniem głośnik należy włączyć za pomocą przełącznika zlokalizowanego pod spodem. Sprzęt nie wyłącza się zatem sam po dłuższej nieaktywności, co należy zaliczyć na minus.

Samo parowanie odbywa się bardzo szybko. W zaledwie kilka sekund po włączeniu urządzenie jest już gotowe do odtwarzania muzyki. Także na zasięg nie można za bardzo narzekać. Producent podaje, że głośnik działa na przestrzeni 15 metrów. W moim przypadku nie było problemu z działaniem w całym mieszkaniu. Poruszałem się po nim z telefonem w ręku, podczas gdy Hykker Fantasy stał w jednym miejscu. Ani razu nie odnotowałem nawet najmniejszego zakłócenia sygnału.

Hykker Fantasy 4
Źródłem muzyki może być jakiekolwiek urządzenie z modułem Bluetooth. Jest też wejście AUX, jednak w tym przypadku należy skorzystać z przejściówki z microUSB na minijack 3,5mm.

Ciekawą i przede wszystkim efektowną funkcją jest podświetlenie LED. Głośnik emituje cztery kolory – zielony, biały, czerwony oraz fioletowy. Mogą one grać w rytm muzyki lub niezależnie. Trzeba przyznać, że wygląda to całkiem nieźle. Istnieje również opcja całkowitego wyłączenia podświetlenia.

Hykker Fantasy posiada jedną wadę, która praktycznie dyskwalifikuje ten sprzęt. Mowa o niewielkiej baterii o pojemności 250 mAh. W połączeniu z podświetleniem przy średniej głośności daje nam to bardzo krótki czas użytkowania.

Hykker Fantasy 5
W moim przypadku nigdy nie udało mi się dotrwać do 1,5 godziny. Głośnik zazwyczaj rozładowywał się po około godzinie działania, co jest wynikiem wręcz żenującym.

Jakość dźwięku

Pasmo przenoszenia głośnika to 250 Hz – 13 kHz. Brakuje zatem zarówno najniższych, jak i najwyższych tonów. Czuć to co prawda podczas odtwarzania muzyki, jednak mimo wszystko jakość dźwięku nie należy do najgorszych. Owszem, czasami jest on nieco przytłumiony, jednak Hykker Fantasy nie gra maksymalnie płasko. Czuć delikatny bas, który ratuje cały wydźwięk. Słuchanie muzyki może być zatem przyjemne.

Głośność dźwięku jest zadowalająca. Oprócz regulacji za pomocą smartfona możemy również dostosować ją za pomocą przycisków głośnika. I warto to zrobić, bowiem są to dwie oddzielne skale.

Fantasy oferuje także funkcje zestawu głośnomówiącego. Jakość rozmów stoi na przyzwoitym poziomie, pod warunkiem, że podczas połączenia trzymamy głośnik stosunkowo blisko ust. Oddalenie się od urządzenia na kilka metrów skutkuje niewyraźnym dźwiękiem słyszanym przez naszego rozmówcę.

Hykker Fantasy 7

Podsumowanie

Hykker Fantasy to z pozoru interesujący głośnik. Niezgorsza jakość dźwięku, przyzwoite wykonanie, czterokolorowe podświetlenie LED i niska cena przemawia za tym urządzeniem. Wrażenie psuje jednak niewielka bateria, która praktycznie dyskwalifikuje zakup. Około godziny użytkowania na jednym ładowaniu to zdecydowanie zbyt mało.

Zalety Wady
Lekka, niewielka konstrukcja Nieakceptowalny czas pracy na baterii
Zadowalający zasięg i szybkie parowanie
Podświetlenie

Udostępnij

Wojciech OnyśkówRedaktor w serwisie instalki.pl piszący o nowych technologiach i grach.