Instalki.pl » Testy » Hardware » Recenzja projektora LED Hykker Vision 130 z Biedronki
Niedziela, 20 Listopad 2016 17:46, Wpisany przez Mateusz Ponikowski
Hykker Vision 130 TestTestujemy niedrogi projektor multimedialny z Biedronki.

Projektor multimedialny z pewnością nie jest sprzętem, który każdy posiada w domu. Za sprawą budżetowych urządzeń może to się jednak zmienić. Wystarczy bowiem wydać niecałe 300 zł, aby zrobić dzieciakom frajdę i wyświetlić ulubioną bajkę na ścianie. Wrażenia z seansu - bezcenne.

Testowany Hykker Vision 130 to projektor multimedialny LED do zastosowań domowych, oczywiście znajdą się również amatorzy, którzy wykorzystają go w biurze. Poniżej znajdziecie specyfikację techniczną.

Hykker Vision 130Specyfikacja
Typ projektora LED/LCD
Rozdzielczość optyczna 800 x 480 punktów
Jasność 110 lumenów
Przekątna/Format obrazu 34" - 130" / 4:3 lub 16:9
Odległość 107 - 380 cm
Wejścia HDMI, USB, SD, AV i RGB
Wyjścia słuchawkowe (minijack), 5V 0,5 A (USB)
Głośnik 2 W
Regulacja ostrość, trapezowość
Waga 1103 g
Wymiary 200 x 150 x 80 mm
Akcesoria Pilot, przewód zasilający, przewód AV/minijack

Recenzja wideoWygląd i pierwsze wrażenia

Projektor posiada obudowę w kolorze czarnym i stanowi bryłę z charakterystycznym owalnym obiektywem na froncie. Urządzenie nie jest specjalnie duże, a jego gabaryty można przyrównać do grubej książki. Waga również nie stanowi problemu, całość waży nieco ponad kilogram.

Obudowę wykonano z plastiku, który nie sprawia wrażenia tandetnego. Całość poprawnie spasowano i trudno przyczepić się do któregokolwiek z elementów konstrukcji. Na spodzie znajdziemy antypoślizgowe gumowe nóżki oraz element do regulacji nachylenia projektora. Jest to po prostu śrubka zakończona plastikową podstawką, którą ręcznie regulujemy w razie potrzeby uniesienia obrazu.

Hykker Vision 130 1
Na prawej krawędzi znajduje się wylot powietrza i podczas pracy ten element generuje spory hałas. Na tym samym boku zamieszczono wszystkie wejścia i wyjścia. Znajdziemy tam wyjście audio (minijack 3.5 mm), wejście AV (analogowe), HDMI (cyfrowe), czytnik kart SD, wejście USB 2.0, i wyjście zasilania 5V (USB). Na tylnej krawędzi umieszczono analogowe gniazdo VGA oraz port podczerwieni odpowiadający za komunikację z pilotem. Jego położenie sprawia, że aby pilot "łapał" trzeba znajdować się za projektorem co czasem może być uciążliwe.

Hykker Vision 130 4

Możliwości projektora

Hykker Vision 130 pozwala na odtwarzanie obrazu i dźwięku z różnych źródeł. Zastosowane wejścia sprawiają, że możliwości się naprawdę spore. Przez port HDMI podłączymy laptopa, dekoder telewizyjny czy konsolę. Dzięki czytnikowi kart SD przejrzymy zdjęcia i filmy z aparatu. Jest też USB więc nic nie stoi na przeszkodzie aby zgrać ulubione filmy i odtwarzać je na ścianie za pomocą projektora.

Hykker Vision 130 7
Urządzenie obsługuje najpopularniejsze formaty wideo w tym AVI, 3GP, FLV, MKV, MP4, czy RMVB. Mógłbym również omówić wspierane formaty audio, ale ze względu na słabe głośniki nie wypada o tym wspominać.

Obsługa

Podłączenie projektora jest banalnie proste i w zasadzie nie ma się nad czym rozpisywać. Do sterowania możemy użyć przycisków na obudowie lub dołączonego pilota. I tutaj ważna uwaga. W zestawie nie znajdziemy niezbędnych baterii AAA więc lepiej się w nie zaopatrzyć przy zakupie projektora.

Po włączeniu Hykker Vision 130 trzeba odczekać 1-2 minuty aż sprzęt się nagrzeje. Po ustawieniu go w dogodnym miejscu po chwili na ścianie zobaczymy multimedialne menu dające wybór przeglądania filmów, zdjęć, muzyki oraz tekstów znajdujących się na podłączonych nośnikach pamięci (przez USB lub na karcie pamięci). Źródło sygnału można wybrać korzystając z przycisku Input na pilocie.

Menu projektora
Menu projektora Vision 130

Obsługa projektora nie przysparza żadnych problemów, a interfejs jest zrozumiały i czytelny. Sprawdźmy zatem jak Hykker Vision 130 radzi sobie z multimediami.

«« Początek « Poprzednia 1 2 Następna » Ostatnie »»
(Strona 1 z 2)