Gogle VR z Biedronki? Test Hykker VR Glasses 3D

Wojciech OnyśkówSkomentuj
Gogle VR z Biedronki? Test Hykker VR Glasses 3D
Wirtualna rzeczywistość jest już na tyle popularna, że pojawiła się nawet w Biedronce. W dyskoncie można bowiem kupić najnowszy produkt marki Hykker – VR Glasses 3D. To okulary wirtualnej rzeczywistości, które do poprawnego działania wymagają smartfona. Sprawdzamy, czy warto się nimi zainteresować.

Wygląd i pierwsze wrażenia

VR Glasses 3D to gogle zbudowane na bazie projektu Google Cardboard. W rzeczywistości jest to zatem obudowa, do której należy włożyć smartfona, pełniącego rolę ekranu i jednostki obliczeniowej dla aplikacji i gier VR.

W przypadku produktów tego typu niezwykle ważna jest konstrukcja. To bowiem ona decyduje o tym, czy użytkowanie sprzętu będzie wygodne, czy też nie. Jak jest z goglami marki Hykker?

hykker vr glasses 3d

Hykker VR Glasses 3D

{reklama-artykul} Pierwsze wrażenie jest jak najbardziej pozytywne. Główna część gogli została w całości wykonana z plastiku o przyzwoitej jakości. Sprzęt sprawia wrażenie solidnego i nie powinien się rozlecieć po kilku nałożeniach na głowę.

Do naszej redakcji dotarła wersja biała gogli. W sprzedaży dostępna jest również czarna. Z jednej strony dostępna jest wysuwana szufladka, w której należy umieścić smartfona. Rozwiązanie nie jest do końca przemyślane i trzeba się nieco natrudzić, by osadzić w nim telefon.

Smartfon jest utrzymywany za pomocą mechanizmu sprężynowego i kawałka plastiku. Na szczęście w zestawie znalazły się gąbki, które można wykorzystać do zabezpieczenia przycisków, by te nie aktywowały się samoczynnie podczas zabawy. Ich odpowiednie ułożenie zajmuje jednak nieco czasu.

hykker vr glasses 3d

Hykker VR Glasses 3D

Warto nadmienić, że ewentualne trudności w umieszczeniu telefonu są zależne od jego kształtu. My w trakcie testów posłużyliśmy się OnePlus X. Gogle obsługują wszystkie smartfony o przekątnej ekranu od 4 do 5,5 cali.

Na pochwałę zasługuje możliwość konfiguracji soczewek. Zmienić można ich rozstaw, a także odległość od oczu, regulując tym samym ostrość. Dzięki temu obraz idealnie dostosujemy do własnych preferencji.

hykker vr glasses 3d

Hykker VR Glasses 3D

Gogle trzymają się na głowie dzięki trzem paskom, których długość również można regulować. Tego ostatniego dokonuje się za pomocą rzepów, co nie jest może najwygodniejszym, ale za to skutecznym rozwiązaniem.

Miejsce styku twarzy z goglami zostało w całości pokryte miękką gąbką, by zapewnić odpowiedni komfort.

Wygoda i możliwości

Hykker VR Glasses 3D są stosunkowo wygodne, pod warunkiem, że odpowiednio dostosujemy długość pasków. Gogle nie dociskają zbyt mocno do głowy, ale jednocześnie dobrze trzymają się czaszki. Dzięki temu mamy pewność, że nie zsuną się w najmniej odpowiednim momencie.

Dobrze zabezpieczony jest też smartfon. Nie ma mowy o jego przypadkowym wypadnięciu. Z każdej strony gogli dostępne są trzy otwory wentylacyjne, przez które możemy przeciągnąć słuchawki.

hykker vr glasses 3d

Hykker VR Glasses 3D

Dyskomfort mogą odczuć osoby noszące okulary. W środku gogli nie ma na nie zbyt wiele miejsca, dlatego też przed zabawą lepiej je po prostu ściągnąć. Dla niektórych może być to problem.

Jakie są możliwości gogli? To już zależy wyłącznie od specyfikacji smartfona. Produkt Hykkera jest swego rodzaju obudową dla telefonu. Nie posiada własnych sensorów i czujników. Przed zakupem warto się zatem upewnić, czy nasz smartfon jest wyposażony w żyroskop.

W przypadku systemu Android Google przygotowało aplikację Cardboard. To zbiór pozycji zaprojektowanych z myślą o wirtualnej rzeczywistości. W Google Play można już znaleźć sporo aplikacji VR, choć do gier konieczny będzie zewnętrzny kontroler Bluetooth. Można też oglądać 360-stopniowe wideo na YouTube w trybie Cardboard.

hykker vr glasses 3d

Hykker VR Glasses 3D

Podsumowanie

VR Glasses 3D to ciekawa propozycja dla osób, które chcą niskim kosztem zasmakować wirtualnej rzeczywistości. Gogle charakteryzują się solidną i dość wygodną konstrukcją, choć osoby noszące okulary mogą być innego zdania.

Producent pomyślał o odpowiedniej regulacji soczewek i pasków. Nieco lepiej można było zaprojektować mocowanie smartfona. Dołączone do zestawu gąbki mogą szybko się zniszczyć lub po prostu zgubić.

Sprzęt został wyceniony na niespełna 40 złotych. To dość standardowa kwota za gogle VR tego typu. Czy zatem warto? Jeżeli dotychczas nie mieliśmy okazji na własnej skórze sprawdzić wirtualnej rzeczywistości i posiadamy kompatybilny smartfon, jak najbardziej tak!

Zalety Wady
Solidna konstrukcja Mocowanie smartfona mogłoby być wygodniejsze
Wygodne Przed użyciem trzeba ściągać okulary
Możliwość konfiguracji rozstawu soczewek

Udostępnij

Wojciech OnyśkówRedaktor w serwisie instalki.pl piszący o nowych technologiach i grach.