Instalki.pl » Testy » Hardware » Modecom Volcano MC-GMX4 - test niedrogiej myszy dla graczy
Sobota, 15 Październik 2016 15:02, Wpisany przez Wojtek Onyśków
Modecom Volcano MC-GMX4
Gamingowy gryzoń o sporych możliwościach.

Modecom Volcano MC-GMX4 to kolejna gamingowa myszka, która trafiła do naszej redakcji. Gryzoń charakteryzuje się ciekawym wyglądem i sporymi opcjami konfiguracyjnymi oferowanymi przez dedykowane oprogramowanie. Czy to wystarczy, by zainteresować graczy?

Modecom Volcano MC-GMX4Specyfikacja
Sensor PMW3330
Częstotliwość próbkowania Do 1000 Hz
Przyspieszenie 30 G
Makra Tak
Liczba przycisków 8
Zakres rozdzielczości 1000-7200 DPI
Długość przewodu 1,8 m
Podświetlenie LED RGB
Waga 150g


Wygląd i pierwsze wrażenia

Produkt firmy Modecom charakteryzuje się interesującym wyglądem, który przywodzi na myśl futurystyczne konstrukcje. Ma na to wpływ oddzielenie poszczególnych plastikowych elementów myszki wyraźną szczeliną.

Volcano MC-GMX4 to mysz przeznaczona wyłącznie dla osób praworęcznych. Posiada dobrze wyprofilowaną podkładkę pod kciuk. Miejsce to zostało wyposażone w drobny nadruk, dzięki czemu struktura jest chropowata. Takie samo rozwiązanie zastosowano na prawym boku, na którym spoczywa palec serdeczny i ewentualnie mały. Reszta myszki charakteryzuje się gładką powierzchnią.

VOLCANO MC-GMX4
Modecom Volcano MC-GMX4

Mysz posiada dość specyficznie wyprofilowane przyciski główne. Lewy jest wyraźnie wyżej umieszczony od prawego. Dzięki temu ręka leży na myszce dość naturalnie i komfortowo. Widać to również w konstrukcji rolki, która z prawej strony wystaje znacznie bardziej, niż z lewej. Nie ma to jednak większego znaczenia podczas użytkowania.

Z gryzonia zadowolone będą osoby preferujące chwyt palm grip lub fingertip grip, ewentualnie połączenie obu, co jest zresztą dość popularne wśród graczy. W mniejszym stopniu jest to konstrukcja dla osób preferujących claw grip.

VOLCANO MC-GMX4
Modecom Volcano MC-GMX4

Ciekawy wygląd czarnej myszki podkreśla atrakcyjne podświetlenie. Producent nie ograniczył się wyłącznie do podświetlenia logo znajdującego się w tylnej części gryzonia. Świeci się również kółko myszki oraz wspomniane wcześniej szczeliny oddzielające główne elementy konstrukcji. Kolor podświetlenia można dostosować z poziomu dedykowanego oprogramowania.

VOLCANO MC-GMX4
Modecom Volcano MC-GMX4

W gamingowej myszce nie mogło oczywiście zabraknąć szeregu konfigurowalnych przycisków. Oprócz dwóch podstawowych mamy tu do czynienia z wciskaną rolką, dwoma przyciskami umieszczonymi pod kółkiem oraz trzema umieszczonymi z boku, pod kciukiem. Niestety jeden z nich jest dość mocno oddalony od palca i korzystanie z niego nie jest najwygodniejsze.

Producentowi należą się brawa za ciekawy design. Wyraźnie oddzielenie poszczególnych elementów dodaje mu zadziorności, a czarny kolor nieco tonuje. Do tego dochodzi dość mocne, ale wygodne wyprofilowanie kształtu.

Oprogramowanie

Prawdziwy potencjał Volcano MC-GMX4 leży w dedykowanym oprogramowaniu. Za jego pomocą możemy dostosować wiele parametrów gryzonia.

Możliwe jest na przykład skonfigurowanie działania każdego przycisku myszki. Oprócz prostych akcji można też stworzyć zaawansowane makra z poziomu specjalnego kreatora.

Jest też dostosowanie poziomu DPI. Pięć różnych stopni jest oznaczana odmiennymi kolorami, które oczywiście możemy skonfigurować. Zmiana DPI następuje skokowo, co 250-350 DPI. Nie można zatem wybrać dowolnego DPI i należy się ograniczyć do wariantów przygotowanych przez producenta.

gmx4 oprogramowanie
Modecom Volcano MC-GMX4 - oprogramowanie

Zastosowany sensor pozwala jednak na sporą swobodę. Minimalna rozdzielczość wynosi 500, maksymalna zaś 7200 DPI. Tę ostatnią można jednak programowo podwoić do 14440 DPI. Mając do przypisania pięć wartości można zatem tak dostosować parametry, by uzyskać optymalne ustawienia zarówno do przeglądania internetu, jak i intensywnej rozgrywki w sieciowej strzelance.

W gamingowej myszy nie mogło zabraknąć dostosowania oświetlenia. Kolorowe podświetlenie może działać w trybie stałym, „oddychającym” czy chociażby mrugającym. Jest też możliwość łączenia ich ze specjalnymi efektami.

«« Początek « Poprzednia 1 2 Następna » Ostatnie »»
(Strona 1 z 2)