Instalki.pl » Testy » Hardware » Test słuchawek dla graczy z Biedronki - Hykker Gaming Sound XR
Piątek, 15 Lipiec 2016 11:57, Wpisany przez Wojtek Onyśków
Hykker Gaming Sound XR
Czy za 40 złotych można się cieszyć dobrą jakością dźwięku w grach?

Marka Hykker regularnie serwuje nam gadżety elektroniczne, które trafiają do sprzedaży w Biedronce. Cechą wspólną wszystkich produktów tej firmy jest niska cena. Tym razem do naszej redakcji trafiły słuchawki dla graczy - Gaming Sound XR, wycenione na 39,99 złotych. Do sprzedaży trafią w poniedziałek, 18 lipca. Czy warto się nimi zainteresować? Sprawdzamy!

Hykker Gaming Sound XRSpecyfikacja
Przetwornik 40 mm
Pasmo przenoszenia 20-20000 Hz
Impedancja 32 Ohm
Łączność Przewodowa
Długość kabla 2,2 m
Moc wyjściowa 40 mW
Złącze mini jack 3,5 mm + USB (podświetlenie)
Mikrofon Wbudowany

Wygląd i pierwsze wrażenia

Od słuchawek za 40 złotych nie można oczekiwać wysokiej jakości wykonania i znakomitego dźwięku. Wręcz przeciwnie, na myśl przychodzą od razu gadżety z najniższej półki, od których wyłącznie bolą uszy.

Na szczęście Hykker Gaming Sound XR nie do końca wpisuje się w ten schemat. Konstrukcja co prawda nie należy do najsolidniejszych, ale nie jest przy tym niewygodna.

Hykker Gaming Sound XR
Słuchawki zostały w całości stworzone z czarnego plastiku o przeciętnej jakości. Gdzieniegdzie znaleźć można odpryski charakterystyczne dla tanich, chińskich urządzeń.

Producent postawił na dość krzykliwy wygląd, przejawiający się w jaskrawych wstawkach kolorystycznych. W naszym przypadku był to żółty (słuchawki dostępne są w kilku kolorach), który zagościł na obiciu pałąka i muszlach. W przypadku tych ostatnich mowa nie tylko o obszyciu, ale także intensywnym podświetleniu, które wygląda co najwyżej przeciętnie. Najmniej do gustu przypadły mi plastikowe szybki umieszczone po zewnętrznej stronie muszli. To właśnie one są odpowiedzialne za podświetlenie.

Hykker Gaming Sound XR
Na lewej muszli znalazło się także miejsce na mikrofon. Gdy z niego nie korzystamy, możemy ustawić w pozycji pionowej, by nie przeszkadzał podczas rozgrywki.

Chwilę należy się zatrzymać przy wygodzie użytkowania. Słuchawki są dość sztywne, a regulacja wielkości odbywa się w tradycyjny sposób, za pomocą tzw. ząbków. Wnętrza muszli obszyte zostały miękkim materiałem. Podobnie sprawa wygląda w przypadku pałąka.

Ten ostatni początkowo sprawia wrażenie twardego i jest nieprzyjemny w dotyku, jednak po chwili zastosowany na nim materiał dopasowuje się do kształtu głowy i zapewnia w miarę przyzwoity komfort. Po kilku godzinach użytkowania nie odczułem większego bólu, choć z drugiej strony nie nazwałbym tych słuchawek najwygodniejszymi, jakie kiedykolwiek użytkowałem. Na plus zasługuje lekkość całej konstrukcji.

Hykker Gaming Sound XR
Kabel słuchawek został owleczony specjalną warstwą materiału, dzięki czemu jest odporny na drobne mechaniczne uszkodzenia. W niewielkiej odległości od muszli znajdziemy pilot z pokrętłem regulacji głośności.

Słuchawki wykorzystują klasyczne złącze audio oraz mikrofonu. Trzecia końcówka ze złączem USB służy natomiast do zasilania oświetlenia muszli - nie ma konieczności jej podłączania.

Hykker Gaming Sound XR
«« Początek « Poprzednia 1 2 Następna » Ostatnie »»
(Strona 1 z 2)