Instalki.pl » Testy » Hardware » Test gamingowej myszy z Biedronki - Gaming Set XR
Piątek, 15 Lipiec 2016 13:24, Wpisany przez Tyrael

 DSC0013

Sieć Biedronka najwidoczniej stara się zaskarbić sobie sympatię graczy, gdyż od jakiegoś czasu, w ofertach sprzedażowych sklepów, możemy znaleźć sprzęt gamingowy. Tym razem klientom proponowany jest zestaw o nazwie Gaming Set XR, w skład którego wchodzą mysz optyczna MK-02 oraz podkładka MP-04. Oto wyniki naszego testu.

Parametry techniczne

Liczba przycisków 6
Liczba programowalnych przycisków 0
Sensor Optyczny
Rozdzielczość 800-2400 dpi
Profil Praworęczny
Wbudowana pamięć Nie
Częstotliwość próbkowania 125/250/500/1000 Hz
Złącza USB 2.0
Długość przewodu 150 cm
Komunikacja Przewodowa
Obsługiwane systemy operacyjne Windows 2000, XP, Vista, 7, 8
Podświetlenie Tak
Waga 127 g
Regulacja wagi Nie


Recenzja wideo


Pierwsze wrażenia

Oględziny myszy zacznijmy od tego, że identyczne urządzenie znalazło się w testowanym przez nas poprzednio zestawie COMBAT FX-ONE.

Hykker Gaming Set XR 1
Na pierwszy rzut oka gryzoń prezentuje się całkiem nieźle. Intrygujący, nieco zadziorny wygląd, ogumiona powierzchnia oraz sześć przycisków zdają się być tym, co przykuć może uwagę każdego gracza.

Hykker Gaming Set XR 2
Dodatkowym elementem mającym z założenia przyprawić o szybsze bicie serca, są ozdobne grafiki, imitujące wyładowania atmosferyczne. Nie zapomnijmy też o rolce. Ta bowiem wzorem wysokobudżetowych konstrukcji osadzona została w taki sposób, że widzimy ja nawet od spodu urządzenia. Rolka wykonana została z plastiku, osnutego gumową nakładką. Całość domyka 1,5 metrowy kabel USB pokryty tekstylnym oplotem.

Hykker Gaming Set XR 3 
Drugim elementem zestawu jest podkładka pod mysz. Ta przyznać należy, wykonana została całkiem przyzwoicie, a jej rozmiary to 270x220x3mm.

Hykker Gaming Set XR 4
Powierzchnię, po której przesuwamy myszkę, wykonano z tkaniny o dość dużym współczynniku poślizgu. Fakt ten daje nam pewność, że w trakcie wykonywania ruchów, nie natkniemy się na żaden opór. Spodnia (gumowa, antypoślizgowa) płaszczyzna podkładki, skutecznie zapobiega jej przemieszczaniu się po blacie biurka.

MP-04 cechuje się też obszytymi brzegami. W założeniu ma to zapobiegać strzępieniu się podkładki, jednak w praktyce szwy wyglądają nieestetycznie, a punkt, w którym łączy się ich początek i koniec z pewnością stanowił będzie miejsce inicjujące proces prucia się.

Hykker Gaming Set XR 5

«« Początek « Poprzednia 1 2 Następna » Ostatnie »»
(Strona 1 z 2)