Instalki.pl » Testy » Hardware » Test HYKKER Active Cam HD, niedrogiej kamerki sportowej z Biedronki
Sobota, 09 Lipiec 2016 15:55, Wpisany przez Mateusz Ponikowski

HYKKER Active Cam HD

Kamerki sportowe to świetny gadżet dla osób lubiących rejestrować swoje aktywności. Nie każdy może sobie pozwolić na sprzęt klasy GoPro jednak nic straconego, na rynku dostępne są budżetowe odpowiedniki. Jednym z nich jest HYKKER Active Cam HD, niedroga kamerka, którą można dostać w sieci sklepów Biedronka.


Producent deklaruje, że kamera sportowa Active Cam to urządzenie, które doskonale odnajduje się w ekstremalnych warunkach. Obraz rejestrowany jest w formacie HD (720p) z możliwością interpolacji do 1080p. Kamera została wyposażona w szerokokątny obiektyw oraz wbudowany mikrofon i głośnik. Czy to wystarczy aby cieszyć się nagraniami w akceptowalnej jakości? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Na początek warto jednak przytoczyć cenę urządzenia - wyceniono je na 129 zł. Za stosunkowo nieduże pieniądze otrzymujemy bogaty zestaw akcesoriów oraz szczelną obudowę z certyfikatem IP68.

Active Cam HDSpecyfikacja
Kamera HD 720p (1280x720)
Rozdzielczość nagrywania 720p (1280x720), 1080p (1920x1080), VGA (640x480)
Aparat fotograficzny 1.3 Mpx (1280x960)
możliwość zapisu zdjęć w rozdzielczości 3 Mpx (2048x1536)
Obiektyw 90°
Czytnik kart pamięci microSD do 32 GB
Złącza Port microUSB 2.0
Akumulator Li-Ion 730 mAh
Waga 55 g
Wytrzymałość certyfikat IP68
Zawartość opakowania kamera sportowa Active Cam HD,
instrukcja obsługi i karta gwarancyjna,
ładowarka sieciowa (adapter + przewód USB),
akumulator Li-Ion,
ściereczka,
zestaw uchwytów i akcesoriów do kamery

Pierwsze wrażenia

Po wyjęciu kamery z opakowania uwagę przykuwa przede wszystkim bogaty zestaw złącz i akcesoriów pozwalających zamontować ją praktycznie wszędzie. Rower, motocykl, kask, pasek od spodni, samochód - to tyko niektóre z zastosowań. Wszystkie elementy wykonano z plastiku i nie wydają się specjalnie tandetne, wręcz przeciwnie.

HYKKER Active Cam HD
Sama kamerka wykonana została z matowego plastiku, a jej wygląd nie odróżnia się specjalnie od innych produktów tego typu. Na froncie znajduje się obiektyw oraz przycisk włączania/wyłączania urządzenia, na górze znajdziemy przycisk OK służący do wykonywania zdjęć i włączania rejestracji filmów. Na prawej krawędzi rozmieszczono przyciski góra/dół oraz głośnik, a po przeciwnej stronie znajdziemy wejście na kartę microSD oraz port USB 2.0.

Aby zamontować kamerę na rowerze czy kasku trzeba skorzystać z dołączonej obudowy oraz odpowiednich akcesoriów. Sama obudowa wykonana została z przeźroczystego plastiku, a jej otwieranie nie powinno sprawić nikomu problemu. Również przyciski zewnętrze są dobrze wyczuwalne i spełniają swoją rolę.

HYKKER Active Cam HD akcesoria

Obsługa kamery

Korzystanie z poszczególnych funkcji umożliwiają przyciski rozmieszczone na obudowie. Osoby korzystające na co dzień z powszechnie dostępnej elektroniki powinny opanować obsługę menu w kilka minut.

Za pomocą przycisku włączania kamery można również wybrać tryb pracy (zdjęcia, nagrywanie, podgląd). Z kolei dłuższe przytrzymanie (według instrukcji 2 sekundy) przycisku OK pozwala dostać się do ustawień kamerki gdzie możemy zmienić rozdzielczość nagrywania, zmienić ekspozycję czy aktywować nagrywanie audio. Na filmach naniesiony jest znacznik daty i godziny i jest on domyślnie aktywny, oczywiście można go wyłączyć.

Muszę przyznać, że menu jest intuicyjne, a korzystanie z samej kamery można uznać za wygodne.

HYKKER Active Cam HD
«« Początek « Poprzednia 1 2 Następna » Ostatnie »»
(Strona 1 z 2)