Instalki.pl » Testy » Hardware » Głośnik Bluetooth z Biedronki? Test Hykker Deep Sound Speaker
Środa, 22 Czerwiec 2016 08:50, Wpisany przez Wojtek Onyśków
hykker deep sound speaker 1Testujemy głośnik za 50 złotych.

Głośnik Bluetooth to świetna rzecz dla osób, które uwielbiają słuchać muzykę i często przebywają w miejscach, gdzie nie ma dostępu do tradycyjnych źródeł dźwięku. Jednak czy decydując się na model za 50 złotych można liczyć na wysoką jakość?

Do sprzedaży w Biedronce trafił Deep Sound Speaker marki Hykker. To głośnik Bluetooth wyceniony na 49 złotych. Trzeba przyznać, że oferta na papierze prezentuje się interesująco. Jednak czy warto się nią zainteresować? Sprawdzamy.

Hykker Deep Sound SpeakerSpecyfikacja
Moc wyjściowa głośników 2 x 3 W
Łączność Bluetooth 2.1, wejście AUX
Zasięg sieci bezprzewodowej do 10 m
Odtwarzanie plików MP3
Radio Zakres FM (87,5-108 MHz)
USB microUSB (zasilanie), USB 2.0 (zewnętrzna pamięć do 32 GB)
Akumulator Wbudowany Li-ion 1200 mAh
Wymiary urządzenia 275x40x56 mm
Waga głośnika 320 g

Wygląd i pierwsze wrażenia

Wyjmując z pudełka głośnik za niespełna 50 złotych nie można oczekiwać cudów. Tym bardziej byłem miło zaskoczony, gdy konstrukcja okazała się solidna.

Urządzenie jest dostępne w kilku kolorach. Do naszej redakcji dotarł model czarny, chyba najbardziej neutralny. Budowa głośnika jest prosta. Bryła o kształcie prostopadłościanu jest stosunkowo długa - jej szerokość wynosi 27 centymetrów. W środku skryto jednak dwa głośniki o mocy 3 W każdy.

hykker deep sound speaker
Z tyłu urządzenia znalazł się włącznik, wejście AUX do podłączenia zewnętrznego źródła dźwięku, złącze microUSB do ładowania baterii, czytnik kart microSD oraz klasyczne złącze USB do podłączenia pendrive’a.

Górna krawędź to natomiast trzy przyciski do obsługi urządzenia. Dwa z nich służą do przełączania utworów lub też regulacji głośności. Trzeci odpowiada za start i pauzę, a także za odbieranie połączeń przychodzących. Głośnik może bowiem pełnić funkcję zestawu głośnomówiącego.

Producent zdecydował się na lekkie ogumowanie obudowy. Po wyjęciu z pudełka w pomieszczeniu unosi się niezbyt przyjemna woń, podobna do tej wydzielanej przez trampki kupione za 15 złotych w lokalnym markecie. Na szczęście urządzenie dość szybko traci swój zapach.

Użytkowanie

Sprzęt nie posiada żadnego wyświetlacza, a zatem cała obsługa odbywa się „na ślepo”. Na szczęście nie ma z tym większego problemu. Parowanie ze smartfonem za pomocą Bluetooth jest szybkie i bezkonfliktowe.

Producent wyjaśnia, że efektywny zasięg głośnika to około 10 metrów. W rzeczywistości połączenie jest zakłócane już po kilku metrach, np. po wyjściu z pokoju. W tym przypadku nie ma to jednak najmniejszego znaczenia. Zazwyczaj nie oddalamy się od głośnika zbyt daleko podczas słuchania muzyki, a gdy musimy to zrobić, wystarczy zostawić smartfon w pobliżu.

hykker deep sound speaker
O wszelkich czynnościach informuje specjalnie nagrany wokal. Damski głos wskazuje np. czy urządzenie jest gotowe do sparowania. Ciekawe rozwiązanie, choć na dłuższą metę jest denerwujące, szczególnie gdy po ostatniej sesji z muzyką pozostawimy wysoką głośność.

Niestety, podobnie jak słuchawki tej samej marki, regulacja głośności odbywa się niezależnie od sparowanego urządzenia. Jeżeli zatem na smartfonie ustawimy maksimum, jednak na urządzeniu głośność będzie niewielka, sprzęt będzie grał cicho. Szkoda, że nie otrzymujemy jednego „suwaka” od wszystkiego.

Nieźle działa zestaw głośnomówiący. Dźwięk po odebraniu połączenia jest zadowalający i do sporadycznych konwersacji powinien w zupełności wystarczyć.

«« Początek « Poprzednia 1 2 Następna » Ostatnie »»
(Strona 1 z 2)