SQL/DB Error -- [
    Error selecting database admin_joomla4!
  1. Are you sure it exists?
  2. Are you sure there is a valid database connection?
]
SQL/DB Error -- [MySQL server has gone away]
SQL/DB Error -- [MySQL server has gone away]
Hykker myEye Road Trip HD - test budżetowej kamery samochodowej z Biedronki - Instalki.pl
Instalki.pl » Testy » Hardware » Hykker myEye Road Trip HD - test budżetowej kamery samochodowej z Biedronki
Piątek, 03 Czerwiec 2016 14:40, Wpisany przez Michał Cichocki
myEye Road Trip HD

Testujemy budżetowy wideorejestrator samochodowy prosto z Biedronki. myEye Road Trip HD charakteryzuje m.in. przystępna cena.


Kamery samochodowe ostatnimi czasy stały się wyjątkowo popularnymi urządzeniami. Rejestrują różne niebezpieczne zachowania użytkowników dróg, co pozwola na łatwiejsze rozwiązywanie sytuacji spornych. Rynek obfituje w najróżniejsze modele. Tym razem do naszej redakcji trafił samochodowy rejestrator prosto z... Biedronki. Mowa o budżetowej kamerce myEye Road Trip HD firmy Hykker, która w wybranych sklepach sieci Biedronka dostępna będzie już od 6 czerwca.

myEye Road Trip HDSpecyfikacja
Wyświetlacz 2.4 cala
Kamera 720p (1280 x 720)
Aparat fotograficzny 1.3 Mpx z cyfrowym zoomem
Gniazda 1 x HDMI, 1 x mini USB, AV, czytnik kart micro SD do 32 GB
Dodatkowe cechy czujnik ruchu, G-sensor, mikrofon, dioda IR
Waga 53 g
Akumulator 140 mAh


Wygląd i konstrukcja

Wideorejestrator dostarczany jest w pudełku zawierającym zestaw niezbędnych akcesoriów. Znajdziemy w nim ładowarkę samochodową, kabel USB - mini USB oraz uchwyt do przymocowania na szybie samochodowej. Dołączony uchwyt pozwala na swobodną regulację położenia w wielu płaszczyznach, co sprawia, że urządzenie przymocujemy w każdym samochodzie bez względu na pochylenie.

myEye Road Trip HD
Konstrukcja zdecydowanie nie grzeszy urodą, mimo to spasowanie poszczególnych elementów plastikowej obudowy nie pozostawia wiele do życzenia. Front to nic innego jak niewielki, bo zaledwie 2.4 calowy ekran, pod którym ulokowano przyciski do poruszania się po menu, a także czerwony przycisk Parking. Z lewej strony znajdziemy z kolei włącznik, przycisk Mode oraz slot na kartę micro SD do pojemności 32 GB. Prawy bok z kolei daje dostęp do gniazda mini USB, HDMI oraz AV. Tył to oczywiście obiektyw kamerki, usytuowana tuż obok niego dioda IR oraz zaczep.Funkcjonalność

Testowana kamerka z racji swojej niewysokiej ceny posiada bardzo ograniczony zasób funkcji. Warto jednak wspomnieć o tych, których nie zabrakło, a wśród nich znajdziemy chociażby możliwość nagrywania w pętli czy nagrywania w nocy, przy użyciu diody IR. Wbudowany czujnik ruchu stale analizuje, czy samochód się przemieszcza. Rejestracja zostanie wyzwolona automatycznie w momencie ruchu obiektywu. Jeżeli urządzenie nie wykryje żadnej aktywności w przeciągu 10 sekund, nagrywanie jest zatrzymywane i kamera przechodzi w stan czuwania.

Z poziomu menu głównego można określać rozdzielczość nagrywanych sekwencji wideo. Do wyboru mamy kilka pozycji: 1080p (1440x1080), 720p (1280x720) oraz WVGA (848x480). Pliki z filmami zapisywane są w formacie AVI. Nie zabrakło także możliwości zmiany stopnia ekspozycji czy włączenia/wyłączenia przechwytywania dźwięku. Zakładka "ustawienia" daje natomiast dostęp do trybu parkingowego, funkcji zmiany daty/czasu, automatycznego wyłączania urządzenia oraz ekranu. Oprócz tego wyciszymy przyciski czy zmienimy język, który domyślnie jest polski. Kamerkę można również przełączyć w tryb TV oraz Tryb nocny.

myEye Road Trip HD
W przypadku trybu aparatu istnieje również możliwość samodzielnego doboru rozdzielczości spośród następujących: 3M (2048x1536), 2M (1920x1080), 1.3M (1280x960) oraz VGA (640x480). Warto dodać, że aparat ma funkcję wykonywania zdjęć seryjnych. Po naciśnięciu przycisku OK wykona sekwencję 5 fotografii. Dodatkowo można modyfikować ich jakość, ostrość, balans bieli, ISO czy też ekspozycję.

Tryb odtwarzania to nic innego, jak moduł do przeglądania plików zapisanych na karcie pamięci. Po wejściu do trybu wyświetli się najnowsze nagranie. Przechodzenie pomiędzy nimi odbywa się za pomocą strzałek.

Tryb parkingowy umożliwia z kolei automatyczny start rejestratora, gdy ten jest wyłączony. Nagrywanie rozpoczyna się wówczas automatycznie, gdy tylko wykryty zostanie ruch. Warto również wspomnieć o trybie TV pozwalającym na przesyłanie obrazu do telewizora. Warunkiem jest jednak posiadanie kabla HDMI.

myEye Road Trip HD 1

Jakość nagrań

...pozostaje na akceptowalnym poziomie. Podczas jazdy rozpoznanie numerów poprzedzających aut jest mocno utrudnione, jednak w sytuacji, gdy stoimy na światłach nie sprawia większych trudności. W tym celu należy zbliżyć się do niego na odległość kilku metrów, by obraz był wystarczająco czytelny. Poniżej prezentujemy przykładowe nagrania.
Podsumowanie

myEye Road Trip HD to ciekawa propozycja za rozsądne pieniądze. Bardzo mała obudowa kryje w sobie nie tylko rejestrator samochodowy, ale również aparat fotograficzny. Nie jest niespodzianką, że co do jakości nagrań można mieć zastrzeżenia, jednak każdy indywidualnie musi rozstrzygnąć, czy warto. Naszym zdaniem jak na niewygórowaną cenę propozycja z Biedronki jest warta rozważenia. Swego czasu mieliśmy okazję testować kamerkę GoClever Drive, która pomimo trzykrotnie wyższej ceny nagrywa w porównywalnej jakości.

Za zakupem urządzenia poza ceną przemawia tryb Parking, wbudowane gniazdo HDMI umożliwiające transmisję obrazu do TV czy też czujnik ruchu gwarantujący, że kamerka automatycznie przejdzie z trybu czuwania do nagrywania.

Produkt będzie dostępny od 6 czerwca w wybranych sklepach sieci Biedronka w cenie 99 zł.

myEye Road Trip HD

ZaletyWady
niska waga brak pamięci wewnętrznej
tryb Parking
polskojęzyczne menu
przyzwoita jakość nagrań