Instalki.pl » Testy » Hardware » Lenovo Yoga 10 czyli czas pracy przede wszystkim!
Sobota, 01 Marzec 2014 09:42, Wpisany przez Marcin Matuszewski

Lenovo Yoga 10

Czasem nazwy modeli poszczególnych urządzeń potrafią wywołać uśmiech na twarzy konsumentów. Producenci prześcigają się w wymyślaniu kolejnych terminów, a gdy zaczyna się myśleć, że kończą im się pomysły to zawsze wyskakują z czymś nowym. Przykładem może być chociażby tablet Lenovo Yoga 10, który ostatnio trafił do naszej redakcji. Czy da się uprawiać z nim jogę? Zapewne tak, chociaż mogłoby się to dla niego źle skończyć. Pomijając już ciekawą nazwę jest to na pewno urządzenie, któremu warto się przyjrzeć. I jako, że mamy taką możliwość postanowiliśmy to zrobić!

To już tradycja. Zaczynamy od specyfikacji technicznej:

PARAMETRY TECHNICZNE

Procesor Czterordzeniowy MTK 8125 QC 1,2 GHz
Pamięć RAM 1 GB LP-DDR2
Wbudowana pamięć 16 GB
System operacyjny Android 4.2 JellyBean
Ekran dotykowy 10,1” HD (1280 x 800)
Waga 605 g
Wymiary 261 x 180 x (3,0-8,1) mm
Kamera 5MP (tył); 1,6MP (przód)
Wi-Fi 802.11b/g/n
Bluetooth Tak (4.0)
GPS Tak
Grafika PowerVR SGX544
Możliwość obsługi technologii 3G Tak, karta Micro-SIM

 


Lenovo Yoga 10 - 01

 

WYGLĄD I KONSTRUKCJA

Pierwszym co od razu rzuca się w oczy jest oczywiście komora na baterie w kształcie walca, która została umieszczona z boku Lenovo Yoga 10. Jest to paradoksalnie jednocześnie jeden z najsłabszych i najmocniejszych elementów urządzenia. Ale jako, że poświęcić mu należy trochę więcej czasu i uwagi, na początek chciałbym zająć się innymi cechami tabletu.

 

Oprócz sprzętu w zestawie znajdziemy jedynie ładowarkę, kabel USB i instrukcje obsługi. Obudowa Yoga 10 utrzymana został w srebrnoszarej kolorystyce, a do jej wykonania nie można się przyczepić. Materiał, z którego jest zrobiona jest przyjemny w dotyku i nie musimy martwić się zostawianiem na nim odcisków palców. Boczna komora na baterie oraz rozkładana podstawka wykonane są z aluminium i również prezentują wysoką jakość.

 

Lenovo Yoga 10 - 02

 
Z przodu oczywiście 10 calowy ekran, który niestety prezentuje się słabo, ale o tym za chwile. Na górnej krawędzi tabletu znajdziemy złącze USB oraz włącznik, który umieszczony został na walcowatej komorze, dzięki czemu jest większy i wygodniejszy w użyciu niż przyciski w standardowym wydaniu. Na dolnej krawędzi z kolei znajdziemy wejście na słuchawki oraz guzik zmiany głośności sprzętu. Boki tabletu pozostały puste.

 

Lenovo Yoga 10 - 03

 

Więc gdzie umieszczono głośniki zapytacie? Z przodu Yoga 10 i to był strzał w dziesiątkę. Dzięki takiemu rozwiązaniu praktycznie pozbyto się problemu zasłaniania sobie głośników w trakcie korzystania z tabletu. Zarówno podczas trzymania go w pionie jak i poziomie. A wszystko było możliwe przez zastosowanie komory na baterie. Ok, przyszła pora żeby skupić się na niej.

 

Lenovo Yoga 10 - 04

 

 

«« Początek « Poprzednia 1 2 3 4 Następna » Ostatnie »»
(Strona 1 z 4)