Instalki.pl » Testy » Hardware » Nokia Lumia 820: Recenzja
Czwartek, 21 Listopad 2013 15:43, Wpisany przez Michał Cichocki

Lumia 820 TestKilka dni temu do naszej redakcji trafił kolejny model smartfona fińskiego producenta - Nokia Lumia 820. Nieskrywaną ciekawość wzbudziły we mnie udoskonalenia względem testowanej całkiem niedawno Lumii 720. Nie jest to najwyższy model dostępny na rynku, natomiast niesie ze sobą całkiem sporo możliwości. Jak one się spisały w konfrontacji z rzeczywistością? Przekonajmy się zatem.


Parametry techniczne

Procesor Dwurdzeniowy Qualcomm Snapdragon S4, 1.5 GHz
Pamięć RAM 1 GB
Pamięć wewnętrzna 8 GB
Wyświetlacz ClearBlack, AMOLED
16M kolorów
WVGA (800 x 480)
4.3"
Proporcje ekranu: 15:9
Aparat 8.7 Mpx marki ZEISS
Łączność Bluetooth 3.0
Wi-Fi a/b/g/n
NFC
GPS/aGPS
A-GLONASS
DLNA
HSDPA / HSUPA / HSPA
Sieć GSM: 850 MHz, 900 MHz, 1800 MHz, 1900 MHz
Bateria Li-Ion 1650 mAh
System operacyjny Windows Phone 8
Waga 160g
Wymiary 123,80 x 68,50 x 9,90 mm


Zawartość opakowania

Pudełko oprócz rzeczonego urządzenia zawiera także kilka innych akcesoriów. Producent dołączył słuchawki, a do tego zestaw zapasowych gumek. Ponadto otrzymujemy modułową ładowarkę micro USB. Nie mogło zabraknąć oczywiście karty gwarancyjnej oraz w całości spolszczonej instrukcji obsługi.

Jakość wykonania

Nie muszę wspominać, że telefony z serii Lumia wyglądają praktycznie identycznie. Bryła nadal pozostała niezmieniona. Śliska klapka, tym razem koloru żółtego, może sprawić, że telefon niechybnie wysunie się z dłoni, co na szczęście mnie się nie przydarzyło. Górna część tylnej pokrywy posiada obiektyw aparatu wraz z lampą błyskową. Warto wspomnieć, że ów obiektyw sygnowany jest nazwiskiem Carla Zeiss'a, założyciela niemieckiej firmy wyspecjalizowanej w produkcji szerokiej maści sprzętu optycznego w tym soczewek, okularów, lunet, szkieł kontaktowych i wielu innych. Niewątpliwie taki drobny smaczek dodaje poczucie, że w dłoni dzierży się urządzenie można by rzec, ekskluzywne.

Lumia820rec 2
Już na pierwszy rzut oka, moją uwagę zwrócił drobny szczegół, a mianowicie brak głośniczka, który w Lumia 720 umiejscowiony był w tylnej części obudowy. Z pewnością jest to bardzo dobre posunięcie, znajdujące swoje poparcie w znacznej poprawie dźwięku, gdy trzymamy telefon w dłoni. Front testowanej 820-stki to ekran ClearBlack, AMOLED o przekątnej 4.3 cala. Pomimo niewątpliwych walorów estetycznych, zastosowanemu szkłu pokrywającemu matrycę, brakuje wytrzymałości, jaką daje przykładowo GorillaGlass. Telefon, który otrzymałem do testu, już posiadał niewielkie ryski, które dosyć mocno psują ogólny wizerunek całości. Dodatkowo ekran wykazuje tendencję do palcowania się, które nie wpływa dobrze zarówno na wygląd jak i jakość wyświetlanego obrazu, który staje się miejscami lekko rozmazany.

Lumia820rec 7
Na samej górze nie mogło zabraknąć wbudowanej kamerki robiącej zdjęcia i filmy w rozdzielczości 640 x 480 pikseli oraz głośniczka. Dosyć nietypową przypadłością smartfona są występujące luzy obudowy. Gdy nieco go ścisnąłem, dało się usłyszeć leciutkie trzeszczenie. Kolejną kwestią wartą poruszenia, a którą zgłasza wielu użytkowników, jest wyraźnie odczuwalne poruszanie się baterii wewnątrz telefonu podczas potrząsania nim. W testowanym przeze mnie modelu, również takie zjawisko wystąpiło i po dłuższym czasie stało się dosyć irytujące.

Lumia820rec 8
Boczna krawędź zawiera przyciski głośności, blokowania/odblokowywania ekranu oraz fizyczny spust migawki aparatu. W tym momencie chciałbym zatrzymać się na tym ostatnim. Nie wiem, czy to jest wyłącznie moje wrażenie, ale wydaje mnie się, że jego skok mógłby być chociażby minimalnie wyższy. Podczas robienia zdjęć stosunkowo często okazywało się, że go po prostu nie wcisnąłem, gdyż jest zbyt słabo odczuwalny pod palcem. Jak na nowoczesne urządzenie przystało, znajdziemy również złącze słuchawkowe mini-jack 3.5 mm, wejście na karty micro sim oraz port micro USB.

Lumia820rec 9
«« Początek « Poprzednia 1 2 3 4 Następna » Ostatnie »»
(Strona 1 z 4)