HomTom Zoji Z11 – test pancernego smartfona z mocną baterią

Mateusz PietaSkomentuj
HomTom Zoji Z11 – test pancernego smartfona z mocną baterią
{reklama-artykul}
Toporny, brzydki i ciężki. To wizytówka HomTom Zoji Z11. Z drugiej strony nie może nas to dziwić, gdyż ten smartfon ma być wytrzymały, a nie piękny. Konstrukcja jest wykonana z metalu oraz gumowatego tworzywa sztucznego. Trzymając go w ręce czuć, że to kawał solidnego sprzętu.

Wygląd i konstrukcja

Na panelu tylnym umieszczono podwójny aparat główny, skaner linii papilarnych, logo producenta oraz wyraźny napisz, że konstrukcja spełnia normę IP 68. Front urządzenia pokryto szkłem Gorilla Glass, choć nie wiadomo, której generacji.

Z kolei ramki wokół ekranu są naprawdę spore jak na współczesne standardy, co także nie jestem zaskoczeniem. Standardowo nad wyświetlaczem znalazło się miejsce na głośnik, aparat oraz diodę powiadomień. Natomiast u dołu nie uświadczymy fizycznych przycisków.

HomTom Zoji Z11 3

Na prawej krawędzi ulokowano przyciski głośności oraz zasilania, a po przeciwnej stronie hybrydowy slot na kartę SD i nanoSIM. Jest on schowany za zaślepką, zaś samo wyciągniecie tacki jest utrudnione i potrzebowałem do tego pęsety. Na dolnej krawędzi umieszczono USB typu C, również za zaślepką.

HomTom Zoji Z11 6

HomTom Zoji Z11 16

W zestawie razem z telefonem znajdziemy ładowarkę z obsługą fast charger, przejściówkę z USB C na minijack oraz kabel OTG.

HomTom Zoji Z11 5

Ergonomia urządzenia właściwie nie istnieje. Telefon waży ponad 350 gramów, a korzystanie z niego jedną ręką jest właściwie niemożliwe.

HomTom Zoji Z11 11

Ekran IPS o proporcji 18:9 i rozdzielczości HD+ wypada poniżej przeciętnej. Oczywiście nie spodziewałem się, wybitnego kontrastu i odwzorowania kolorów, ale maksymalna i minimalna jasność zwyczajnie zawodzi.

HomTom Zoji Z11 13

Wydajność i wyposażenie

Na pokładzie Z11 znalazł się m.in. procesor MediaTek MTK6750T, 4GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci wewnętrznej. Zestaw ten pozwala na podstawową pracę z telefonem. Smartfon jest nieźle optymalizowany, gdyż nie uświadczyłem irytujących lagów, ale z drugiej strony trudno tu mówić by Z11 był demonem prędkości.

W przypadku gier nie możemy liczyć na wiele. Co prawda PUBG czy Asphalt 9 uruchomimy, tak komfort gry pozostawia trochę do życzenia ze względu na płynność. Do tego podczas rozgrywki telefon nagrzewa się do ponad 40 stopni, zarówno z tyłu, jak i z przodu.

HomTom Zoji Z11 2

Telefon jest wyposażony w moduł B20, co doceni spora część użytkowników. Dwuzakresowe WiFi i GPS funkcjonują jak należy. Jakość rozmów również nie wzbudziła moich podejrzeń. Natomiast głośnik multimedialny, choć jest głośny, tak gra bardzo nieczysto, że aż uszy bolą.

Wytrzymałość? Więcej w naszej recenzji wideo

Pozostałe aspekty (w tym te związane z wytrzymałością) omówiliśmy w recenzji wideo, zapraszamy do oglądania.

HomTom Zoji Z11 – podstawowe dane techniczne

  • Procesor – MediaTek MT6750T
  • GPU – ARM Mali-T860 MP2, 650MHz
  • Aparat – 16MP + 2MP | 13MP – z przodu
  • Pamięć – RAM – 4GB LPDDR3, 833MHz | ROM 64GB + slot MicroSD
  • Ekran – 5.99″ HD+, IPS (720 x 1440 Pixels), 18:9
  • Bateria – 10000 mAh
  • System operacyjny – Android 8.1 Oreo
  • Interfejs – 2x Nano SIM, 1 x Type-C USB, złącze słuchawkowe 3.5mm
  • Wymiary -77 mm x 156.69 mm x 12 mm
  • Waga – 352 gramów

Udostępnij

Mateusz Pieta