Instalki.pl » Systemy » Zorin OS 16.2

Zorin OS

16.2
Systemy operacyjne
POBIERZ TERAZ
Rozmiar:
2.23 GB
Aktualizacja:
27.10.2022
Producent:
Licencja:
GNU GPL
System:
Linux
Kategoria:
Systemy operacyjne
Ocena:
4.2
Oceń:
Pobrano:
21451 (103 w tym miesiącu)
Opis Zorin OS 16.2
 
 
Zorin OS to dystrybucja Linuksa dla komputerów stacjonarnych, która jest przeznaczona jest dla wszystkich - nie tylko inżynierów i zaawansowanych użytkowników.

System został zaprojektowany tak, aby był łatwy w użyciu, więc użytkownik nie musi posiadać zaawansowanej wiedzy aby zacząć. Aplikacja Zorin Appearance pozwala zmienić pulpit, aby przypominał środowisko, które znasz, niezależnie od tego, czy jest to Windows, MacOS czy Linux.

Co oferuje Zorin OS?

Bez dwóch zdań najważniejszą z nowości jest funkcja Zorin Connect. Dzięki niej posiadacze smartfonów z systemem Android mogą zintegrować pracę swojego urządzenia ze specjalną desktopową aplikacją. Dzięki niej na monitorze komputera odczytywać można powiadomienia, ale także wiadomości tekstowe, na które odpiszecie z poziomu klawiatury komputera. Zorin Connect to także wygodne przenoszenie plików między komputerami (za pośrednictwem sieci lokalnej) i możliwość zamienienia smartfonu w pilot zdalnego sterowania do PCta.

W Zorin OS  przywita Was przepiękny design pulpitu. Twórcy podkreślają, że chcieli osiągnąć wygląd schludny i minimalistyczny. Stworzono m.in. nowe animacje, które czynią użytkowanie systemu bardziej satysfakcjonującą i jeszcze płynniejszą aktywnością. Dostępnych jest łącznie sześć wariantów kolorystycznych i tryby jasny i ciemny.

Zorin OS pozwala zainstalować większą liczbę aplikacji niż kiedykolwiek wcześniej. Dzieje się tak dzięki domyślnemu dodaniu repozytorium Flathub do Zorin OS. Flathub to de facto standardowe repozytorium, z którego można pobrać aplikacje przy użyciu formatu pakietu Flatpak. Spotify, Zoom, Discord i wiele gier jest tu na wyciągnięcie ręki.

Przed pobraniem Zorin OS 1 musicie zdecydować się na wybór jednej z trzech wersji - Ultimate, Core lub Lite. Cena wersji Ultimate to 39 dolarów. Pozostałe dwie wersje są darmowe, przy czym Lite przeznaczona jest dla najmniej wydajnych komputerów.
rozwiń opis
Opinie użytkowników (1)
Gość
07 Sierpień 2019 10:18
Wyskakują erory. Nie instaluje.
POKAŻ ()

Facebook