Instalki.pl » Systemy » SteamOS 2.195

SteamOS

2.195
Systemy operacyjne
POBIERZ TERAZ
Rozmiar:
1.8 GB
Aktualizacja:
21.05.2019
Producent:
Licencja:
Freeware (bezpłatna)
System:
Kategoria:
Systemy operacyjne
Ocena:
5
Oceń:
Pobrano:
10706 (172 w tym miesiącu)
Opis SteamOS 2.195
 
 

SteamOS to system operacyjny firmy Valve, opracowany i stworzony z myślą o użytkownikach popularnej platformy dystrybucji elektronicznej rozgrywki - Steam. SteamOS łączy architekturę Linuksa z funkcjonalnością wymaganą do grania na dużym ekranie. W tym wypadku system SteamOS stanowi godną konkurencję dla istniejących konsol. SteamOS, działający na każdej maszynie w pokoju dziennym, umożliwi dostęp do najlepszych dostępnych gier oraz zawartości tworzonej przez użytkowników.

Steam nie jest systemem jednokierunkowym - jest on platformą rozrywki tworzoną przez wielu użytkowników, gdzie każda osoba może stworzyć zawartość dla tysięcy innych osób. W SteamOS otwartość oznacza, że każdy producent sprzętu może zmieniać sposób i działanie sprzętu w pokoju dziennym szybciej niż kiedykolwiek w przeszłości. Twórcy zawartości mogą się łączyć bezpośrednio ze swoimi klientami. Użytkownicy mogą zmienić każdą część oprogramowania lub sprzętu w zależności od ich upodobań. Gracze mają możliwość współpracy w tworzeniu gier, które kochają. SteamOS będzie kontynuować swoją ewolucję, lecz pozostanie on środowiskiem umożliwiającym nieprzerwaną innowację.

Oprócz tego SteamOS posiada cztery nowoczesne funkcje Steam skupione na pokoju dziennym (czyli na dużym ekranie):

Strumieniowanie

Wszystkie twoje gry z systemu Windows oraz Mac dostępne są także na twojej maszynie z systemem SteamOS. Włącz swój ulubiony komputer i uruchom Steam jak zawsze to robisz - tym razem twoja rozgrywka może być przekazywana bezpośrednio na twoją maszynę z systemem SteamOS za pomocą sieci domowej.

Muzyka, Telewizja, Filmy

Współpraca z wieloma dostawcami zawartości medialnej, z której korzystasz każdego dnia. Wkrótce upublicznimy te funkcje, co pozwoli na dostęp do ulubionej muzyki oraz filmów na platformie Steam oraz SteamOS.

Dzielenie się grami

Dzielenie się grami na Steam w przeszłości przysparzało wiele problemów. Funkcja dzielenia się grami umożliwia ci granie w gry innych osób oraz zdobywanie osiągnięć Steam na własnym koncie, a także zapisywanie postępów gier w systemie Steam Cloud.

Opcje rodzinne

Pokój dzienny to miejsce rodzinne - w związku z tym najprawdopodobniej nie chcesz, aby dzieci miały dostęp do gier dla rodziców. Wkrótce możliwe będzie kontrolowanie dostępu do gier przez różne osoby, umożliwiając wszystkim rozgrywkę w gry im przeznaczone.

SteamOS posiada wszystkie te same funkcje, z którymi mamy do czynienia w usłudze Steam. SteamOS oferuje również setki świetnych gier, które są dostępne i działają z systemem firmy Valve. Ponadto w systemie znajdziemy opcje społecznościowe, które pozwolą nam poznawać nowych ludzi, dołączać do istniejących grup, tworzyć klany czy rozmawiać w czatach podczas grania. 

Nowości i zmiany w wersji "Update 105" z dnia 09.05.2014

  • dodano wsparcie dla nowych kart Wifi i kart sieciowych,
  • dodano brakujące certyfikaty SSL,
  • zaktualizowano zabezpieczenia dla wbudowanej przeglądarki,
  • zaktualizowano sterownik AMD do wersji 14.4,
  • dodano skrypt do pobierania numeru seryjnego systemu.

Wymagania sprzętowe:

  • Procesor: Intel lub AMD (64-bit)
  • Pamięć RAM: 4GB
  • Dysk twardy: 500 GB lub większy
  • Karta graficzna firmy AMD/ATI, NVIDIA lub Intel

Uwaga:

System operacyjny SteamOS jest dostępny w wersji beta.

Instrukcja instalacji systemu znajduje się na oficjalnej stronie producenta.

rozwiń opis
POKAŻ ()

Facebook